işaretler var elimde ve değerli ustalarımın yorumlarını bekliyorum

ares_0003

Member
Haçın sağ alt kısmında başka bir işaret mevcut. O işaretide çekiver kurbanım. Yarım hilal dediğin taş yerli mi?

Kocadağ

Member

rehmeti bu hac olan kayanın biraz uzaktan ve sağ tarafının resimleri varmı yada çekme şansın varsa görebilirmiyiz

rehmeti

Member

@rehmeti bu hac olan kayanın biraz uzaktan ve sağ tarafının resimleri varmı yada çekme şansın varsa görebilirmiyiz
senın bahsttıgın sagında 3 4 metre arayla yer kazdık kazdıgımız yere bakan ustund bır oyma olan Tasın tam karsısında kazdıgımız yer ıse aynı oyma bulunan tasa aynı 3 4 metre mesafede yarım metreye yaklasık kazdıktan sonra yerın altından cıkan oymalı br tasa rastladık oymaların yunu hac a dogru yalnız yere bakıyor aynı tasın ustunde ıse bır oluk gececek baska bır delık var o delıkten bakıldıgı zaman dıger tarafı gorebılıyoruz onu kaldırdıktan yarım metre sonra baska bır tas cıktı o tası da hem buyut hem fügür olarak yorumlarsak başı az ok gıbi digeride kaplumbağa fügürüne benzettik daha sora elimizi cektik saygılaR..

ares_0003

Member
Haçın sağ alt kısmında olan işaretin üçgen ise papazın mezarı senin için hayırlı olsun. Üçgen oymalar çözüm0nde genel olarak işaretin 5 m2 civarında giriş.kapısını bulursun. Diğer işaretin kam m derinden çıktı?

rehmeti

Member
Haçın sağ alt kısmında olan işaretin üçgen ise papazın mezarı senin için hayırlı olsun. Üçgen oymalar çözüm0nde genel olarak işaretin 5 m2 civarında giriş.kapısını bulursun. Diğer işaretin kam m derinden çıktı?
yrım metre kadR derinlikte..fotlarını atıyorum şimdi.. kaya sabittir köklü değildi..

ares_0003

Member
Kardeşim okumanın taban kısmı kayamı yoksa oyma devam mı ediyor?

ares_0003

Member
Yani eğer oyman göz şeklinde ve bu kaya taşıma kaya ise sadaka öyküsüdür. Yani ölüler için para bırakılır bu çukura bir nevi kumbara düşünün. Ay olarak düşünmemek sağlıklı olur düşüncesindeyim. Söylediğim dibi kaya taşıma ise çoktan iş bitmiştir. Örnek resim atmak isterdim ama mobilden resim yükleyemedim. Url istiyor sürekli