Isaretsiz mezar olurmu

Koto

Yeni Üye
Anladim ustam birde birsey daha soracagim oralarda yuksek kayalarda var insanin ulasamayacagi yukseklikte mezar icin uygun o yuksekliklerdede mezar olabilirmi

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Bizim burda Roma nekropolu var onlarca kaya mezar var dönem yemiş hiç birinde işaret yok.

Koto

Yeni Üye
Usta o bölge sıralı mezarları ile meşhurdur . Ama ne hikmetse hep yol geçiyor mezarların önünden , Aynı acıda aynı konumda olacak şekilde kaya yüzeyleri arayabilirsin 700-800 mt ye kadar çıkabilir burdan yoldA gecmez kervanda gecmez ustam dagin basi .onceden magralarin oldugu taraflarda arastirma yapmistim artik bu mezarin oldugu tarafa yonlenicem artik insallah bi iz emare bulurum mexar icin

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Buradaki lerin kapı önlerinde büyükçe bi kaya ve önü doldurma idi. Zemin altı benim dediklerim. Mezarın üzerinde yürüyoruz kaya dibinden aşağı yaklaşık 1.5 metrede dolgu sonra büyük kapı yerinde kaya çıkıyor. Yüksek kayalıklardakiler sıvama usulü olur.

Koto

Yeni Üye
Buradaki lerin kapı önlerinde büyükçe bi kaya ve önü doldurma idi. Zemin altı benim dediklerim. Mezarın üzerinde yürüyoruz kaya dibinden aşağı yaklaşık 1.5 metrede dolgu sonra büyük kapı yerinde kaya çıkıyor. Yüksek kayalıklardakiler sıvama usulü olur.
Anladim ustam sagolasin

Koto

Yeni Üye

Nil

Engellendi
işaretsiz mezar olurmu ? havet ! tüm mezarlar istisnalar hariç işareti vardır ,işaretin sebebi bizler gibileri gidip yerini bulsun diye değil, öncelikli sebebi mezar ustaları başka bir mezar kazarken yada oyarken mevcut mezarı kazara açmasınlar dıye , ve mezarlar özellikle önemli mezarlar soyguncular yüzünden gizlenmesi gerektiği için ama aynı zamanda da o mıntıkada bir mezar olduğunun anlatılması ve ziyarete gelen giden akrabalarının mezarın yerini kaybetmemeleri için illaki işaretleri olur olmassa olmazdır hatta. tabi işaretlerin çoğu bugune kadar kaybolmuş durumdadırlar. bundan dolayı hiç bir işaret olmayan yerde de mezarlar çıkmaktadır. sanmaki işareti yok vardır ama kaybolmuştur

Koto

Yeni Üye
işaretsiz mezar olurmu ? havet ! tüm mezarlar istisnalar hariç işareti vardır ,işaretin sebebi bizler gibileri gidip yerini bulsun diye değil, öncelikli sebebi mezar ustaları başka bir mezar kazarken yada oyarken mevcut mezarı kazara açmasınlar dıye , ve mezarlar özellikle önemli mezarlar soyguncular yüzünden gizlenmesi gerektiği için ama aynı zamanda da o mıntıkada bir mezar olduğunun anlatılması ve ziyarete gelen giden akrabalarının mezarın yerini kaybetmemeleri için illaki işaretleri olur olmassa olmazdır hatta. tabi işaretlerin çoğu bugune kadar kaybolmuş durumdadırlar. bundan dolayı hiç bir işaret olmayan yerde de mezarlar çıkmaktadır. sanmaki işareti yok vardır ama kaybolmuştur
Anladim peki bu konunun baslangicinda bir oyma fotosu paylastim artik oymami yoksa mezarmiydi bilemiyorum onunla ilgili birseyler soyleyebilirmisiniz . O her ne ise isaretmidir belli bir yonumu verir yoksa kendisi mezarmidir doneminde acilan ... simdiden tesekkurler..

Nil

Engellendi
Koto oyma göremedim baktım ama göremedim

Nil

Engellendi
içerde oda yoksa yarım kalmış işçilik demektir Koto