Kamp alanında karşılaştığım enteresan kaya figürleri

Mežarcı2

Yeni Üye
Ordan burdan toplama resimlerle burada bilgi almak istiyorsunuz amacınız ne gereksiz şeylerle uğraşmayı bırakın derim resimleri başka yerden almış merak etmiş olabilirsiniz açık açık söyleyebilirsiniz size bilgiyi yinede verirler

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
size de merhaba
çok yönlü bir alan olsa gerek, bunu yorumların farklılığından da anlamak mümkün
bir hayvan ya da benzetilme oranı bakımından ayı denilebileceği gibi
bir tören sunu alanı da olması muhtemel bir alan
saha yapraklarla kaplı olduğu için taban yapısını görememek bir handikap
siz tabi alana defineci işaretçi gözüyle bakmadığınız için fotoğraflamanız bile bize göre acemice
şahsen figürlerde doğallığın dışında el işinden çıkmış olması ayrı bir değerlidir
bir çok noktada benzetmeler yapılabileceği gibi el işi olma ihtimali olanlar da yok değil
su toplanmış kaya çukurunu bir temizleyin bi dahaki gidişinizde
hem ıslak hem kuru fotoğraflayın
en çok dikkatimi çeken figür de alttaki fotoğrafta işaretledim
onun da cepheden sağ ve solundan ayrı fotoğraflar çekip eklerseniz yılan mıdır değil midir netleştirmek isterim
son olarak araziye çıkışlarımda kullanabileceğim hafif ve kullanışlı outdoor bir ayakkabı alacağım bu ara
sizdekiler hoş görünüyor marka ve modeli nedir
:)

Ekli dosyayı görüntüle 237019

Heavyduty

Yeni Üye
Dediğim gibi bu işlerle hiç alakam olmadığı için amatörce birşeyler çekmeye çalıştım önümüzdeki hafta sonu oraya geçmeyi planlıyorum sizlerin yönlendirmesi ile alanın detaylı resimlerini çekmeye çalışacağım,ayakkabıları göre-tex firmasından alıyoruz çok kullanışlı ve dayanıklıdır tavsiye ederim:)

Heavyduty

Yeni Üye
Ordan burdan toplama resimlerle burada bilgi almak istiyorsunuz amacınız ne gereksiz şeylerle uğraşmayı bırakın derim resimleri başka yerden almış merak etmiş olabilirsiniz açık açık söyleyebilirsiniz size bilgiyi yinede verirler

Benim amacım Bilgi alışverişi ayının yanına çekili aracımın ve şahsi resimlerimde var lütfen yorum yaparken karşınızdaki insanı tanımadan yorum yapmayın.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Dediğim gibi bu işlerle hiç alakam olmadığı için amatörce birşeyler çekmeye çalıştım önümüzdeki hafta sonu oraya geçmeyi planlıyorum sizlerin yönlendirmesi ile alanın detaylı resimlerini çekmeye çalışacağım,ayakkabıları göre-tex firmasından alıyoruz çok kullanışlı ve dayanıklıdır tavsiye ederim:)
ustam gora tex tamam da marka model nedir
The North Face, Marmot, Mammut, Arc Teryx, Patagonia, Bestard, Chiruca ...

Heavyduty

Yeni Üye
ustam gora tex tamam da marka model nedir
The North Face, Marmot, Mammut, Arc Teryx, Patagonia, Bestard, Chiruca ...

Merrell Chameleon 3 Axiom black series aldık 4 arkadaş 1 senedir sadece bahar ve yaz aylarında bunları kullanıyoruz en ufak yıpranma ve tırmanışlarda kaçırma yapmıyor parmak ucu taşa değmesi yeterli tavsiyem bu model olur.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Merrell Chameleon 3 Axiom black series aldık 4 arkadaş 1 senedir sadece bahar ve yaz aylarında bunları kullanıyoruz en ufak yıpranma ve tırmanışlarda kaçırma yapmıyor parmak ucu taşa değmesi yeterli tavsiyem bu model olur.
şimdi oldu

ok:

mayhem

Co Admin
Co Admin
ilk resmin başka açılardan resmi varmı .

Heavyduty

Yeni Üye
ilk resmin başka açılardan resmi varmı .
malesef yok fakat buraya Nasıl,hangi açıdan,hangi yükseklikte resimlemem gerektiğinin bilgisini paylaşıriseniz önümüzdeki hafta gittiğimde o şekilde resim çalışması yapabilirim.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Karşısında büyük kaya var yazmışsınız . Önden ve diyer tarafındanda resimlemek gerek gerçi siz detaylı baktıysanız bu kayaya patilerin duruşu baktığı yönde araştırmanızı yapın yıldızlarda işcilik varmı bakınız Benim fikrim bulunduğu alan güzel karşıyı görmediğim için bir şey demek zorda olsa sonuçta başında durmuş bekcilik yapıyor ya baktığı yerde yada kendi altı mezardır . Ekli dosyayı görüntüle 237029

adrenalin68

Yeni Üye
Hediyesinin bir tanesi ayının kendisinde. Arkasındaki kayayı ve baktığı yönü mutlaka kontrol edilmeli. İkisinde de birşeyler çıkma ihtimali çok yüksek. Ama doğrusu bu işaretleri bu zamana kadar zarar vermeden bırakmalarına şaşırdım doğrusu...