Kanallı oymalar çözüm üretemiyoruz

Pscyhe

Engellendi
Sunaklarim guzel kardesim guzelde mezarlarin var..simdi ilk resimdeki sunagagin kanali dogu dedigin yere akiyor onceligin ve incelemen orda olsun bosluk tespiti yapmaya bak buyuk ihtimal mezar orda olmasi lazim.2. resimde kayanin sol ucunda yanlis gormediysem mihrap var sanki..hemen altinda islem yapilabilir..omcelik bosluk degerli tespiti yapin..yada o alanlari 1 1.5 mt acinca toprak kaya yapisindan ne olduguda anlasilir.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Büyük ihtimalle yeraltı mezar odaları hatta şapeli bile olabilir diye düşünüyorum. Iyi çubuk kullanan varsa tespit yapabilir yada makine desteği alın

Merko

Member
Mala gpr ile kayanin 2 metre capinda her yanında radar taraması yapıldı herhangi bir boşluk veya değişik bir olsum yada katmana rastlanmadı ne yazık ki

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Merko bu islendi diye biliyorum arkadasim..kayanin sadece 2 metrelik etrafi taranip birakildi sanirim..eger oyleyse dar alanda calisilmis arastirmani biraz genislet arkadasim..

kabakburgiba

Operatör
burası fakir mezarlık alanı.fakat 2 adet iyi sayılacak mezarın var.önce mezarlık 3 gen mi ona bak.sağ taraftaki deremi onu iyi incele.suyun akış yönü ayaklarından aşağıya ise mezarlık solda kalacak. 300 m etrafında kilise aramalısın.kiliseyi bulursan buraları gören zirvede dede mezarını bul.kuyu gözlemle.su gözesi gözleml.e, derede değirmen ara

kabakburgiba

Operatör
önce alan tarama ile tarasaydınız daha iyi olurdu.mala iyidir.ama siz sadece ytaşa yoğunlaşmışsınız.önce boşluklları tesbit etseydinizzz..biraz araştrma yapınızzz

Merko

Member
Aynen paylaştım fakat çözemedik bu alan ormanın içinde bi tepenin düzlük yamacında bu kaya mevcut bu düzlük alanda 70 80 ileride parca kayalık alan mevcut gene ama orda semboller falan yok cihazı geniş calistiramdik çok dal ve fazla birikinti mevcut e tabi bunlar da zaman alan işler

Merko

Member
Sayın kabakburgiba öncelikle bu oyaların hepsi yuvarlak o yarık kısım dere ise uzaklık tahmini 200 300 metre mesafede zaten orda bir kac parsel arsa mevcut oranin kenarinda akmakta ama patika dersek şayet bir küçük vadi gibi oluşum mevcut oda 100 150 metre mesafede
Burada kilise bulabileceğimizi pek sanmıyorum her yeri orman örtüsü kaplamış
Sanırım biz şunu çözemiyoruz bu kayayı merkez veya başlangıç olarak kabul ettiğimiz için işaretleri çözemiyoruz galiba biz çıkamadık işin içinden

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
APOLLONUS PSCYHE ustam gerekeni söylemiş
Mübarek

Son düzenleme:

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sayın kabakburgiba öncelikle bu oyaların hepsi yuvarlak o yarık kısım dere ise uzaklık tahmini 200 300 metre mesafede zaten orda bir kac parsel arsa mevcut oranin kenarinda akmakta ama patika dersek şayet bir küçük vadi gibi oluşum mevcut oda 100 150 metre mesafede
Burada kilise bulabileceğimizi pek sanmıyorum her yeri orman örtüsü kaplamış
Sanırım biz şunu çözemiyoruz bu kayayı merkez veya başlangıç olarak kabul ettiğimiz için işaretleri çözemiyoruz galiba biz çıkamadık işin içinden
Ustam bu bi çeşit medeniyet gök çizimi olabilir şu varki böyle süslemeli taşlara çok rasgelinmiştir geneli medeniyet işi çıkmıştır yani define ile ilişjilendirme burda bi medeniyet söz konusu medeniyetin yaşadığı yeraltı şehri krokisi olabilir gök bilimleri olabilir bundan daha kapsamlı bi araşturma yap geniş düşün gez medeniyetin orda mağra tepelik düzlük nehir kenarı bunun gibi nerde yaşadığını araştır ondan sonra daha güzel ya para yada mezar işaretlerine raslayacaksın saygı vede sevgilerimle

Merko

Member
Sizlerle araziyi anlatan bir kroki paylaşacağım pcyi açınca bana yardımcı olursanız çok sevinirim hepinize sonsuz tesekkurler