Kapi işareti murç izi merdivenli kaya ve sumu çukuru yardimci olabilirseniz sevinirim

timur964

konularim
mezar olmama ihtimali yüksek işallah yanılırım boşluk sesi dinleyip boş sesi alırsan iş hiltilik olmuş demektir

hayaletneo

Member
Kayadaki murc izleri kayayı kesmek istemişler ve sonradan vazgeçmişler gibi geldi bana, eski yaşam belirtisi var burada yer toprak zemini iyice kontrol et, cökük, tümsek, tepe , yığma taşlar olur, oyma işaret varsa yüklersen faydalı bilgilet alırsın. Rast gele
Yığma taşlar var hatta örnek gösterdiğin ilk foto aslında sadece ön kısmı arka kısmı yığma kayalarla dolu en az 70 m2 kare yığma kaya var üst üste bi foto daha aktarayım bunda dikkatimi çeken en üstte bir kaya neden konmuşEkli dosyayı görüntüle 131658

hayaletneo

Member
Kayadaki murc izleri kayayı kesmek istemişler ve sonradan vazgeçmişler gibi geldi bana, eski yaşam belirtisi var burada yer toprak zemini iyice kontrol et, cökük, tümsek, tepe , yığma taşlar olur, oyma işaret varsa yüklersen faydalı bilgilet alırsın. Rast gele
Kayayı kesmek isteyip sonra vazgeçmiş hazır vazgeçmişken ön tarafa bi kapı işareti köşeyede üçken bi oyma yapayım demiş sizin tabirinizle

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hayaletneo benim bu işte anlamadığımı söyliyorsun burası bir aile meydaındır herkes işaretini atat meydana herkes bilgive tercübesine göre yorum yapar ben ellah tan çok korktuğum için sizlere umut verip hayal kırıklığa uğratmaktan ellaha sığınırım hem bu cihanda hemde ahiretten yalan beyandan bulunmaktan ellaha ne cevap veririm işte bundan dolayı bir veya bir kaç taşci kayayı kırmaya çalışmişlar oy sa siz buna işaret diyorsun peki ben diyorum ki boşuna emek harcamayın diyorum siz bana cahil diyorsun cahil ve cehaletten ellaha sığınırım siz istediğiniz şekşlde çalışma yapın bir şey çıkarsa ben burdayım işte o zaman bana cahil deyin eğer bir şey çıkmasa o zaman cahil sensın.

ellah dilediği kadarını bilirim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam yerde ki çalışmaları bizim çalışmalarımız uzun bi süredir araştırma ve çalışma yapıyorum cihaz dışında her malzeme mevcut. İşaretlerden çıkardığım anlama göre çalışma yapıyorum. Paylaştığım işaretin anlamı tehlike olduğunu öğrendim tuzak yani zaten kayaya bakıldığında açıkça belli oluyor girişin orası olma ihtimali yüksek şuan çalışmamı burda yapıyorım
Sakin orada calisma yapma.
Oda tuzagin tuzagi. Basiniza is alirsiniz.
Konuyu yeni okuyorum. En son yorum yapacagim insallah. Beni de dinle bir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
hayaletneo

Once size sonra hepimize hitaben birinci bolumu yaziyorum:

1- Uslubunuzu hic begenmedim. Cok kiymetli bir ustamiza " herhalde siz bu isten anlamiyorsunuz " demek en azindan hadsizliktir. Ayip etmisiniz. Uygun dusmemis. Herkese gunluk 3-4 saatini harcayip yardimci olmayan calisan ustamiza bir ozur ve helallik borcunuz oldugunu dusunuyorum.

2- Bu tur siteler chat odasi gibi degildur. 10-20-30 yillik tecrubesini paylasan ustalarimizin " Allah cc razi olsundan baska " bir beklentisi yoktur. Zaten bir avuc usta var memlekette sizler de boyle yaparsaniz ustalar gelmez bu sitelere. Olan yine bize olur.
Lutfen hepimiz bu hususu unutmayalim. Allah cc basimizdan onlari eksuk etmesin. Amin.

3- Her ustanin ve uyenin tecrubesi ve alani farklidir.
Konu acan herkes yapilan yorumlara saygili olmali. Her tur yorumu almali, araziye gidince herbir hususu tetkik etmesi kendi menfaati icabidir. Bu nedenle her yorumcuya - yorumuna katilmasak, sacma sapan bir yorum bile gelse - adaben tesekkur etmek bize cok yakisir.

4- Ayni konuya yorum yazan Moderator ve Super Moderatorlerin yazdiklarina dikkat edin. Cogu birbirine aykiri sekilde yazdiklari coktur. Lakin benim dedigim dogrudur diye israr eden bir admin goremezsiniz. Asla tartismazlar neden? Cunku herkes gordugunu yaziyor, tecrube ve tahminlerini konusturuyor. Ayni maclardaki hakem gibi, gordugune duduk calarlar. Gormedigine ustalarimiz nasil yorum yapacaklar? Yapmazlar. Konuyu acan kardesimiz sadece bilgi vermeli resimleri yuklemeli asla yonlendirmeye ve israra tevessul etmemeliler. Kendi konularina zarar verduklerinden haberleri olmaz.

Simdilik bu kadar yeter.
En az ayda bir boyle yazilar yazmak zorunda kaliyorum. Valla bazan gonulden geciyor; al yeni bir nik. Sadece oku hicbir sey yazma diye. Sonra goruyorum, arkadas konu aciyor, Allah cc rizasi icin yardimci olun diyen birisi cikiyor, vucudumun yagi eriyor. Bildigimiz gordugumuz kadar, vakit elverdikce yazip ciziyoruz.

Gelelim sizin actiginiz konudaki guzel sekilli kayalara:

1- Burasi roma donemi eski bir yasam alani.
2- Yer alti sehri olma olasiligi %95.
3- Yasam alani olarak kullanildiktan sonra, sehri buraya 3-5 km belki biraz daha uzaga tasidiklarinda mezar bolgesi olarak dizayn etmisler.
4- Bu kayalarin cogunlugu tamamen horasandir.

SORULAR:
5- Burasi dik ve uzun, dikdortgen seklinde bir tepe midir?
6- Bu tepenin HANGİ YONU ucurum?
7- Bu tepeye ciktiginiz patikanin saginda solunda kayalara oyulmus nobetci/gozetleme yerleri mevcut mu?
8- Yayinladiginiz resimlerdeki kayalarin 2-3 kati buyuklugunde ozellikle ucurum tarafinda kayalar var mi?
9- Kac tane kaplumbağ seklinde kaya var?
Rastladiniz mi?

YAPULMASİ GEREKENLER:
1- Google Map den bu tepenin en yakin ve uzak goruntulerini cikti olarak alalim. Bunu sitede YAYİNLAMA.
2- Herturlu geometruk sekli bu ciktularda belirleyin.
3- Kayalarin bir sistemle yerlestirildigi farkettiniz zaten. Bu kayalarin birbirine uzakligini da yazan bir kroki cikarin.
4- Bu islemler sonucunda yeralti sehri olup olmadigina karar vermis olacaksiniz, elbette alacaginiz yardimla.
5- Bu buyuk kayalarin altinda genelde 7*7 buyuklugunde odalar mevcut. İsciligi agirdir. Derinlik ortalama 5-8 metre arasidir, birazcik daha fazla olabilir. Altu bos olan buyuk kaya yoktur. Size lazim olan ilk yer Yoneticilerin ev ve mezarini bulmak. Kayanin yapisu size burayi verecektir.

Pelin Ciftcinin programi basladi. Simdilik bu kadar yetsin. Sorularima cevap verirseniz, biraz daha alani anlatirsaniz devam ederiz insallah.

Nasip ne ise, o gelecektir.

Kolay Gelsin.