Kapi işareti murç izi merdivenli kaya ve sumu çukuru yardimci olabilirseniz sevinirim

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kaya yapılarına dikkat ettiysen aynı yapılar ve aynı şekiller. Senin kayalarında içinde aynı tip mezarlar ve kasalar mevcut. Boşluk sesi alıp işlem yapacaksın. Kolay gelsin.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.değerli kardeşim resimlerin hepsi doğaldir bir tanesi hariç o da taşi kirmak için taştan delikler açmiş ve taştilar bu şekilde taşi kirar yada ikiye ayirir.
Defineyle alakasi yok emeğine yazik olmasin boşuna uğraşma derim.

Saygilar ve sevgiler.

hayaletneo

Member
yorumun için teşekürler değerli ustam her ikimizde orda birşey olup olmadığını bilmiyoruz. şüphesiz Allahtan başka kimse bilmiyor. benimkisi bir umut rabbim umutlarımızı boşa çıkarmaz inşallah. YİNE DE BENİ DÜŞÜNÜP BOŞ YERE KÜREK ÇEKMEYİP UYARDIĞIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. :)
S.a.değerli kardeşim resimlerin hepsi doğaldir bir tanesi hariç o da taşi kirmak için taştan delikler açmiş ve taştilar bu şekilde taşi kirar yada ikiye ayirir.
Defineyle alakasi yok emeğine yazik olmasin boşuna uğraşma derim.

Saygilar ve sevgiler.

Polonez

Member
Bende kendimce yorum atiyordum cevaplari gormedim forum forum degil bilgi kultur merkezi mas :)

Son düzenleme:

zaz12

Bilgili Üye
ustam istemeyerek sizi kırdıysam özür dilerim bi hadsizlik ettim kusura bakmayın inanın o gün çok kötü bir gün geçirdiğimden yazdım eğer istemeyerekte olsa olsa sizi kırdıysam affedin sizinde herkesinde yorumu farklı olabilir benim için iyi birşey istediğinizden eminim kusuruma bakmayın

nik ustamiz çok değerli bir büyüğümüz onu sakın ha sakın haddi aşan kelimeler kullanılmasın .Yoksa yönetim gerekeni yapacaktır .
İsaretine daha sonra detaylı olarak bakılacam umarım birşeyler nasip olur .

hayaletneo

Member
nik hocamı üzecek bir takım sözler sarf ettim. sağolsun beni kardeşi olarak görüp özrümü kabul etti. Allah ondan razı olsun. biz insanlar hata yaparız önemli olan hatanı anlayıp kendini affettirmektir. nik hocam sağolsun büyüklük gösterip kardeşini affetti... saygılar...
@nik ustamiz çok değerli bir büyüğümüz onu sakın ha sakın haddi aşan kelimeler kullanılmasın .Yoksa yönetim gerekeni yapacaktır .
İsaretine daha sonra detaylı olarak bakılacam umarım birşeyler nasip olur .

hayaletneo

Member
[font=&quot]bölgede bulduğum en ilginç kayayi göstermek istiyorum açikça giriş burada der gibi ama üzerinde ki kayaya dikkat et altinda veya sen içerdeyken kapiya düşer içerde kalirsin der gibi[/font]Ekli dosyayı görüntüle 159582

ragıp

Uzman
@hayaletneo
resmen kıskandım

ustam, şu ana kayaya dayamaları güzelce incele
en az bir tanesi kapı olmalı. kapı olanın üzerinde muhakkak bir emare mevcuttur
önce üzerindeki taşı yok et
sonra kapının dibini toprağı hafif kaldır, sonrada kirko yardımı ile kapıyı açarsın

hayırlı olsun

selametle

hayaletneo

Member
ragıp ustam üstünde ki o taşı yok etmeyi bırak oynatamam bile buradan küçük görünüyor olabilir ama göründüğü gibi değil ağırlığı 1 tonun üzerinde olduğundan şüphem yok ordan düşse zaten çevre köylerde yaşayanlar deprem oolduğunu düşünür. çalışmalarıma devam ediyorum hayırlısı ile bunu sizlerin de yardımı ile başaracağıma inanıyorum...

ragıp

Uzman
@hayaletneo

ah be ustam, fotoğraf çekmek mi ücretli anlamıyorum
şu ana kayaya dayalı bütün taşları tek tek fotoğraflamanı beklerdim.
şu ana kayanın üzerindeki taşı 4 cepheden görmek gerek
ana kayanın üzerini görmek gerek.

bak ustam, elinizdeki şu kaya bir mezardır. bu size nasip olmuş
ben şu mezarı incelemek isterdim. bir çok arkadaşın görmedi, göremeyeceği kadar güzel bir mezar

ustam, bu mezarın her şeyini gösteren bir harita muhakkak oradaki bir kayaya işlenmiştir.
etrafında yine yarım otomobil gibi bir kaya var ise muhakkak üzerini temizle, ıslat ve fotoğrafla

şu dayamalara çok dikkat et, rengi farklı, yapısı farklı, şekli farklı olan var ise kapak o dur
hepsi aynı ise muhakkak kapı olan dayama taşta bir işaret, ok, istavroz, sunak muhakkak vardır
git şuraya bol bol foto al, yavaş yavaş video çek
büyük kaya sırtını ver, çevre resmi çek
burası kişiyi ihya eder

selametle