kaplumbaga dan

dersu

Bilgili Üye
[/QUOT tavsiyen icin tesekkurler.elektrot ıse yarar mi ,kuyrugu olsa bile gene tatar 26 ustanin gosterdigi gibi gomu altnda mi olur yoksa bu cevreden uzaklasmam mi gerekiyor.yoksa kaplumbaganin oldugu yerdemi yogunlasayim herkes yardimci olmak ıcin elindwn geleni yazlis hepsine ayri ayri tesekkurler.ama kafam karisti bide cihaz bulabilirsek baktirsam bulunubilir mi

Tatar26 usta altında dememiş olasılıkları sıralamış, yazdıklarımı tekrar edeyim, bence önce kaplumbağa ve özellikle çubukla ilgili konuları üşenme oku, önce araştırmanı ustaların tavsiye ettiği şekilde yap, paylaş bak kaç kişi yorum yapmış konuna istenilen resimlemeler yapılırsa daha net fikirler ve daha çok yorum olacağı belli, bir gününü bunlara ayır tırnağın varsa kafanı kendin kaşı :23: cihazı sonra düşün. Kuyruk meselesine gelince kırılmış olduğunu düşünüyorum bu benim fikrim, iş kuyrukta zira işareti tahrip etmek istesem en önemli tamamlayıcı kısmını yok ederim değil mi. Nasipse olur Allah kolaylık versin.

Son düzenleme:

Kirilenka

Yeni Üye
Sevgili can kardeşim Türkiye'nin bınlerce yerinde yüzlerce farklı medenıyet , farklı yaşantı , farklı din ritüelleri var.Üniversitelerin arkeoloji bölümüde bunları dıkkate alarak bir içerik olusturur üstünkörü bir tarıh anlatmaz.yani buraya atılan fotoların nereden atıldıgı bellı degıl yanı o toplumun yasam sekıllerını bılmeden yorum yapmak zaten hata.İşaretler cografyadan cografyaya farklı mana içerebiliyor.Ben senın tecrubelerıne tabikide saygı duyuyorum . Bende dagda dolastım.Bende baskın yedım ama şimdi bazı noktalara aşırı takılarak o nokta uzerınde ısrarcı olmamın hata oldugunu anladım.Sonucta ne oldu vaktı gectım küçümsenmeyecek bi maddi kayıp .KISACASI BENİM DEMEK İSTEDİGİM CALISTIGINIZ YERDE NOKTA ATAMIYORSANIZ ORAYI BIRAKIN...TEŞEKKÜRLER

Son düzenleme:

dombra

Yeni Üye
1. burada kolay alınabilecek para. kıç tarafında. 2. sırtında. yeter bu kadar.boşuna uğraşmayın.kimse alamaz.devlet babanın dır kalanlar.az ve öz yazdım.isterseniz açık açık yazarım hepsini.mezarı odaları. 3. girişimi arıyorsunuz.güneşin ilk vvurduğu yer.daha sonra dere tarafına ve dereye inilecek.orda.aradığın kısmet oradadır,derede.
tavsiyen icin tesekkurler.birazdaha acik yazarmisin.yazdiklarini aciklsyabilirmisin.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Valla ustam ilk dönemlerimde izmit tarafında kamplumbağa gördüydüm parasıda alınmıştı ama yav bu nasıl alınmış nerden alınmış diye inceleyip bakmak aklımın ucundan bile geçmedi:) toyduk çünkü. O yüzden bende bişeyler söyleyip kafanı karıştırmak istemiyorum

dombra

Yeni Üye
Valla ustam ilk dönemlerimde izmit tarafında kamplumbağa gördüydüm parasıda alınmıştı ama yav bu nasıl alınmış nerden alınmış diye inceleyip bakmak aklımın ucundan bile geçmedi:) toyduk çünkü. O yüzden bende bişeyler söyleyip kafanı karıştırmak istemiyorum
tesekkurler.peki parsini alindigini nerden anladin.belki bununda alinmistir.