Kare Oyma Ve Tünel odalar

omerolmaz

Bilgili Üye
Odalar üst üste yani üç katlı evgibi diyon
Yok agaaa hiç olmaz boşluk altında bosluk tespit edilmez sen bide üç kat diyon bunu diyen kusura bakma sallamış
@Poseidon ustam çok ozur dilerim sanırım yanlış anlatım üst üste oda imkansız gibi bir şey benim söylemek istediğim sağdan sola sıralı değil yan yana değil arka arkaya odalar.Resimlerde belirtiğim gibi yani krokide çizilen şekilde odalar.

kabakburgiba

Operatör
omerolmaz kardeşim bak ustam üst üste oda olmaz diyor,sallamış diyor.ne ile bunu tesbit ettiniz,şimdi bi açıkllama bekliyoruz. bana sorarsan olurmu diye üst üste.aynen olur derim.tesbit yöntemini bi açıklada anlayalım.ne dersin.

omerolmaz

Bilgili Üye
@omerolmaz kardeşim bak ustam üst üste oda olmaz diyor,sallamış diyor.ne ile bunu tesbit ettiniz,şimdi bi açıkllama bekliyoruz. bana sorarsan olurmu diye üst üste.aynen olur derim.tesbit yöntemini bi açıklada anlayalım.ne dersin.
ustalarım bakın ben kroki cizdim hatta bir tane daha cizeyim atayım yoksa anlatamayacağım :D

omerolmaz

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 239682
ustalarım lütfen yanlış anlamayın yerin altında apartman olacak hali yok heleki o donemlerde imkansız gibi yukardan aşağı diyecem ama çekiniyorum gene yanlış anlaşılır diye

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
Üst Üste odalar olur.Bir odadan bir altta olan diğer odaya geçilir.Üst üste olan mağaralar olur oda gibi ayrı girişlerden kapılardan girilir yada istenilse geçiş yapılmış olabilir.Ama burada ben üst üste değil yan yana beklerim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Konuya tekrar baktim.
Tespitler bu bilgilere gore yanlis.

Cok yogunum bu gunlerde isyerinde.
Firsat bulursam sorularim olacak.
Cevaplari aldiktan sonra analiz yapariz insallah.

omerolmaz

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam tabiki ustam yanlışımız varsa doğrusunu öğrenmek isterim buradaki amaç zaten sizin gibi değerli ustalardan bir şeyler öğrenmek

Cann

Editör
Çalışmayı siz mi yaptınız. ?

omerolmaz

Bilgili Üye
Cann ustam çalışma kendi şahsıma ait değildir arkadaşlara aittir ve yanlış noktadır daha onceki mesajımda belirttiğim gibi dedektör ötmesi sonucu yapılmış kazı ve sadece oksitlenmiş ve çürümüş demir parçaları çıkmıştır.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam tabiki ustam yanlışımız varsa doğrusunu öğrenmek isterim buradaki amaç zaten sizin gibi değerli ustalardan bir şeyler öğrenmek
Gun icinde yogunluktan siteye girmek nasip olmadi. Asagidaki sorularimi cevaplarsan sevinirim:

1- Tunelin basladigi kuru dere ile odalarin bulundugu tepenin arasindaki "Kot" farki kac metre..?

2- 300 metreye yakin tunel tespitim oldu. Lakin buradaki araziyi mevcut resimlere gore degerlendirdigimde 500 metrelik tunelin mantigini tespit etmek gerek.
Sizce nedir...?

3- Hangi kavimler yasamis burada?

4- Odalarin konumunu krokide cizmisin.
Bu seklide oldugunu cubukla tespitini sen mi yaptin..???

5- Burada islem yapan arkadaslarin dikkatini ceken seyler olmus mu..?
Olduysa nelerdir..?

6- Mahsur olusturmazsa; google map den koordinat ve diger bilgileri silerek alanin fotografini yuklersen daha net seyler soyleme imkani olabilir.

7- Tunel ve odalar cidiginiz gibiyse burasi Krallara ait mezarlar olmali. Hal bu ise baska isaretlerde olmasi lazim. Her tasin ustunu ve yanlarini tekrar kontrol ediniz.
Bulduklarinizi da fotograflayiniz.

omerolmaz

Bilgili Üye
@Bulusamkader25 ustam Sıla ile gidelim 1. Sorunuz kod farkı ölçmedim ama tahminen 3-4 civarı

omerolmaz

Bilgili Üye
Değerli ustam tünel mantığını ben şu şekilde değerlendirdim tepenin üstünde yapı kalıntısı mevcut tepe zemini kayalık ve kayalar işlenmeye fazla elverişli kayalar değil o sebepten en mantıklı yolu seçip tepe etrafından dolaştırılmış ama pek sağlam değil ki burası kare oyma olmasına rağmen bende ambar hissi yarattı neden derseniz dizinde dediğiniz gibi çok uzun bir tüneli mevcut daha önce dediğim gibi 2 giriş mevcut ve arada ortalama 30 mt var yani ilki kuzey iken 2 cisi doğu tünel daha önce gördüğüm tünellere istinaden daha kırılgan bilemiyorum yorum sizin