Karot hakkinda herşey

Yuksek

Member
Birde bu uclar ne sıklıkta kırılıyor, sıkışıyormu? Diyelim kırıldı yada sıkıştı tamamı orda kalıyormu yoksa bir taktiği varmı? Borular pahalı 10m delip orada sıkışır yada kırılırsa çöpmü oluyor 10 metrelik uc ve boru bölümü?

Tastan

Editör
Bu konu birçok arkadaşımız için önemli tüm sorular cevaplarını bulur inş.

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
En iyisi şanzumanlı olan benzinli karot tipidir çantasıyla sırtına takıp gidebiliyorsunuz araziye, uc bölümüne gelirsek borular birbirine eklenmeli en baştaki borunun ağzında elmas uc vardır zamanla erirler uca su vermeziseniz hemen ısınarak deforme olur boru komple sıkısmıyor uc kırılıyor derken sadece o uc kısımdaki elmaslar kırılıyor bu uclar değişiyor yani yedeğini yanına alabilirsin ayrıca diyelim ki kırıldı o ucu atmayın ve bu uca elmas kaynattırabilirsiniz gordüğüm sorulara cevap vermeye çalıstım inşallah yararlı olur ve arazide çok buyuk bir kolaylıtır

Moneyman

Bilgili Üye
En iyisi şanzumanlı olan benzinli karot tipidir çantasıyla sırtına takıp gidebiliyorsunuz araziye, uc bölümüne gelirsek borular birbirine eklenmeli en baştaki borunun ağzında elmas uc vardır zamanla erirler uca su vermeziseniz hemen ısınarak deforme olur boru komple sıkısmıyor uc kırılıyor derken sadece o uc kısımdaki elmaslar kırılıyor bu uclar değişiyor yani yedeğini yanına alabilirsin ayrıca diyelim ki kırıldı o ucu atmayın ve bu uca elmas kaynattırabilirsiniz gordüğüm sorulara cevap vermeye çalıstım inşallah yararlı olur ve arazide çok buyuk bir kolaylıtır
Bilgiler için teşekkürler sizdeki şanzımanlı karot 15.2kg olan mıdır?

Son düzenleme:

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Hatırladıgım kadarıyla 12 kg diye biliyorum tabiki sadece makina kısmı boruları eklediğinizde ağırlık değişiyor. Ayrıca bi arkadaş toprakta da çalısıyor mu demiş toprak ucları var onları takıp toprakta da calısabiliyorsunuz

Yuksek

Member
Boru capinin kullanisli olani kac cmdir? Firmalar genelde 2 farkli capta satiyorlar. Kucuk capta daha hizli delik aciliyor. Bu kucuk cap kamera icin problem olusturuyormu? Ayrica delik delindi borulari cikarttik diyelim. Borunun bosluguna taslar topraklar dusuyormu? Kamerayi salmak icin engel olusuyormu? Buyuk capli delik ve kucuk capli ucta nerdeyse iki kat zaman harcaniyor sanirsam..
birde bir soruma yabit alamadim diye tekrardan soruyorum, full depoda alet kac metre deler yada kac saat calisiyor? Buna gore yakitsiz kalmasin millet

Boru capinin kullanisli olani kac cmdir? Firmalar genelde 2 farkli capta satiyorlar. Kucuk capta daha hizli delik aciliyor. Bu kucuk cap kamera icin problem olusturuyormu? Ayrica delik delindi borulari cikarttik diyelim. Borunun bosluguna taslar topraklar dusuyormu? Kamerayi salmak icin engel olusuyormu? Buyuk capli delik ve kucuk capli ucta nerdeyse iki kat zaman harcaniyor sanirsam..
birde bir soruma yabit alamadim diye tekrardan soruyorum, full depoda alet kac metre deler yada kac saat calisiyor? Buna gore yakitsiz kalmasin millet
Yanlış hatırlamıyorsam Bendeki full depoda kayayı 25 dakika gibi sürede 30-40 cm alanı temizliyor deliyor

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Bana göre 32 lik uc kullanışlı (eger karot orneği almayacaksan.) kamera için delik çapı sıkıntı cıkartmıyor. karotunun ne kadar surede delik actıgı senin hangi kayayı deldıgınle alakalı olarak degişiyor mesela bi granit delmekle kireç taşı delmek arasında iki katı süre olusuyor ve buna etken olarak makinenin gücü; elmas ucun gerçek elmas olusu etkiliyor ve araziye giderken kesinlikle yanında bir bidon benzin olması gerek

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Karotta bit ucu kullanan varmı içinizde ustalar ? Bit ucun kırılma olasılığı olmadığını öğrendik elmas üç gibi, tabi elmas uca göre biraz daha pahalı bundan dolayı. Biz 46'lık bit uçlu 4 zamanlı boruları döndürmedi ingiliz anahtarı ile sıkılanını sipariş veriyoruz, ayrıca şanzumanlı.