Kaya ev yardım

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Blackeagle16
şunları sorma gereği duydum .... önüne çıkan kuyu kaç mt derinlikte .....üstteki tünelin genişlik ve çap olarak ne kadar .... kuyuya inince gördüğün tünellerin genişlikleri nekadar ..sürünerek mi gidiliyor .. ağilerekmi dik duruluyormu ?

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sen zaten daha önceden üstten boşluk almıştın .. aldığın boşluğa uyuyormu aşağıdaki tünel ...

Blackeagle16

Member
@Blackeagle16
şunları sorma gereği duydum .... önüne çıkan kuyu kaç mt derinlikte .....üstteki tünelin genişlik ve çap olarak ne kadar .... kuyuya inince gördüğün tünellerin genişlikleri nekadar ..sürünerek mi gidiliyor .. ağilerekmi dik duruluyormu ?
yukardan ilk girişte 10 metre derinliği var ortalama. tünelin yüksekliğide ortalama 2-3 metre yükseklikte ve 2 metre civarı genişlikte. kuyudan alt kata 2-3 metrede iniliyor ortalama. alt kattada 5 ayrı tünel devam ediyor. ilk giriştede yani kuyudan alta inmedende tek tünel devam ediyor. bu ana kayanın ortalama 50-100 metre civarında 3 kaya daha var. devenin olduğu kayayla beraber toplam 4 kaya var. sanırım bu tüneller oralara ayrılıyor.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
anladığım kadarıyla tünellerde yürümede zorluk çıkmayacak söylemene göre ....

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu tür tünellerde (yeraltı şehri desek daha doğru olur) genelde tuzak olmaz. 3 katlı olur. ilk kattan ilerlediğinizde üst katlarda oda olduğunu görürsünüz. Baret takıp kuvvetli tepe lambası ile 2 kişi girin. gaz olayına dikkat edin yeter, ve mutlaka eldiven kullanın. Vucudunuzda açık yer olmasın.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben öncelikle şu tavsiyede bulunacağım .... önce tedbir .. can güvenliği ....şimdi ...acemilikten çıkmıştın zaten .. 1 üst kademeyide aştın sayılır .... artık profesyonel düşünmek ...hazırlanmak .. plan yapmak ...uygulamak ve hareket etmek gerekir..kesinlikle ve kesinlikle .. her ne olursa olsun ...1.şey olmaz 1 bakalım deyip işlem yapmayın ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
her 1adımda ..adımı atmadan önce iyi düşünün .... eldiven ...maske bile demiyecem ... oksijen tüplü ....ışıklandırma ve aydınlatma yedekli olsun ......solucan kameranız kesin olsun ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu söylediklerim keşfinizi ..tespitlerinizi iyi yapabilmenizz için ... işlem yapmanız için değildi ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
şimdi bana kalsa .. ilk girişte .. ve aşağıya indiğinizdeki girişte ... mutlaka işaretler olmalıydı ... mümkünse giriş ve aşşağıda fotolandırma çalışması yap .... paylaş .. adım adım dikkat ederek ilerliyelim ...can güvenliğiniz ve sağlığınız herşeyin önünde gelir ....

Blackeagle16

Member
Bu tür tünellerde (yeraltı şehri desek daha doğru olur) genelde tuzak olmaz. 3 katlı olur. ilk kattan ilerlediğinizde üst katlarda oda olduğunu görürsünüz. Baret takıp kuvvetli tepe lambası ile 2 kişi girin. gaz olayına dikkat edin yeter, ve mutlaka eldiven kullanın. Vucudunuzda açık yer olmasın.
burayı daha önceden açtığımız için gaz olayı ihtimali yoktur sanırım. Ayrıca dediğim gibi üst kattan tek yol giden tüneli takip etsek tuzak olmadan nereye varırız nereye çıkar hazine odası bu odalardamıdır aydınlatırsan sevirim hocam:)

erbay

Member
kusura bakmayın ben yer hakkında değil ama resimler konusunda rahatsız oldum arkadaş resim çekiceniz kendinizi değil neden fişlenmek için bu kadar çaba harcıyonuz ya her resimde biri var

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ilk galeriden ilerlediğinizde geniş bir odaya ulaşırşınız. mutfak,kilise,papazların odaları,şarap sıkma odası bu kattadır. katlar arasında geçişi engelleyen yuvarlak sürgülü taşlar görürsünüz. tek kişi açamaz yardım gerekir. bazen şehrin ileri bölümlerine gidişi engellemek içinde bu tür kapılar görülebilir. yanınıza kirko ve manivela almanız faydalı olur. define varmıdır bilmiyorum ama tarihi pek çok şey bulabilirsiniz.