Kaya ev yardım

kabakburgiba

Operatör
arkadaşım işin kolaylaşmış.madem tünelin ortasından girişi buldunuz.yönler bellidir.bu tünelin üstüne dur.varsayalım kuzey güney cepheli bir tünel. 2 nci tüneli T yanidoğu batı tarafında bulacaksın.dere tarafında mutlaka ve mutlaka bi işareti vardır.bunlar neler diye soracaksın şimdi.otur dinlen ama sigara içme dedim.çünkü sigaranın dumanından göremezsin.dereye doğru bak.rengi farklı dikili bi taş olabilir.taş öbeği olabilir.temiz toprağın içinden çıkma bi ağaç,çalı çırpı oalbilir.göçme olabilir.v.s. .s. genelde tünelde gaz olmaz zaten.tuzak olur tuzak.gaz kapalı odada olur.bunu unutma.tünelde kalas sistemini kullan.önden giden arkadaşının beline ip bağlayın.içerrde gazete kağıdı yakın bakalım hava akımı varmı.duman ını kontrol edin.

kabakburgiba

Operatör
şakül kullandığını söyledin ya sevindim.ama sonradanda üzüldüm.demekki benim yazılarımı hiç okumamışsın.arkadaşlar bu yazdıklarım altın değerinde bunları not edin diye defalarca yazdım.yazdığım rakamsal değerler hep cebinizde olacak.müsait olunca yazacaklarımı tüm arkadaşlar not eder inşallah.tabiki şakülcülere söylüyorum.yazan yazar.yazmayanda okur geçer. herkeze hayırlı cuma,lar.dünkü ve bu günkü şehitlerimize ALLAH,tan rahmet diliyorum.tüm milletimizin başı sağ olsun.

kabakburgiba

Operatör
@mhmt82 ustada bu konuda çok tecrübe kazandı.şimdi ip boyunu 83 e ayarla şakülde.sağ elinle tut.kafanda boşluğu düşünme,mesela şarkı söyle.maçı düşün.arkadaşınla muhabbet et.ama bi gözünde şakülde olsun.atım başlar.boşluk nerde ise o yöne.yerinden hiç kımıldama.şakülü 3 kere toprağa,yere vur.değsede yeter.tekrar kaldır.az sonra gerçek yöne atım başlar.yavaş yavaş o yöne ilerle.boşluğa yaklaşınca atım yavvaşlar gibi olur.mesela senin tünele yandan üzerine yürü,tam üstüne gelince şakül atımı durdurur. 1 karış daha ilerle ve dur.az sonra şakül saat yönünde dönmeye başlar.dönmeleri say 56 da duracaktır.sayı 56 ise burda gaz vardır.şimdi bunu bi kenara not ediverin bakalım. ip boyu yine 83.aynı işlaemi uygulayınız. dönme 42 ise burası boşluktur.bunuda yazın.

kabakburgiba

Operatör
eveeet boşluğu b ulduk veya gazı bulduk.boşluktan istediğin kadar uzaklaş. 1 adım olsun.şakülü tekrar tutuyoruz.diyelim ki az önce bulduğumuz boşluk tu.senin tünel gibi atım başladı hemen sol elimize içi boş olan bir şey alıyoruz.pinpon topu,veya mis kokusu koyulan küç.ük şişeler var,ağzı kapalı olacak. şakülümüz atım yapmıyorsa veya atımı durdurdu ise bu boşluk gerçek boşluğun teyididir.boşluğun üzerine gidin ordada dönme yapmayacaktır. diyelim ki odanın içinde gaz var ise. bu seferde elimize tüpü dolu bi çakmak alıyoruz,eğer odada gaz var ise,atım yapmaz,çakmağı cebine koy hemen atım yapar. şunuda yazın. ip boyu 83 cm de o yerde gaz varsa önce gaz a atım yapar.dönme sayısı kaç tı.????????? 56. altımız boşluk sa dönme sayısı kaçtı ????????? 42.

kabakburgiba

Operatör
Mhmt82 bunuda yaz.unutma. diyelim ki boşluğu bulduk. önce 42 defa saat yönünde tur yapacak.tam boşluğun üstünde. 42 bittimi yerinden hiç oynama. şakülüde oynatma. bekle. bu bilgiyide ilk defa ben yazıyorum Ankebut ustamın bende emeği çok.ne kadar teşekkür etsem azdır. şimdi yerimizden hiç oynamadık, dikkat...... şakül bu sefer tekrar atım yapmaya başlar,bu atım yönü o buşluğun ENİ dir.her bir atım 1 cm dir. 100 atım 1 m dir. 100 atım durduğun yerde beklemekte zordur. bunun kısaştılmışını daha sonra açıklarım. eninide bulduk. şimdi yine kımıldamıyoruz.bu seferde boşluğun BOYUNU bize atım yaparak verecek. her atım 1 cm dir. mesela burda arkadaşım konu sahibi tüneli bulmuş.enini verir. eğer boyu çok uzuznsa şakül gidip gelme yönlerini çok uzun atım yapar ve durmaz.

kabakburgiba

Operatör
daha sonra vakit bulursam,mezar tesbiti nasıl yapılır,sahte mezar mı,yoksa gerçek mezarmı nasıl anlaşılır bunlarıda yazacağım.mezarın içindeki kemikler nasıl tesbit edilir,ayak tarafı neresidir.kafa tarafı neresidir. haa unutmadan yakında bu konuda yazdığım kitap ta çıkacak.ücreti çok yüksek.parayla satın alınamaz.benden uyarması.burda çoğunu yazıyorum bedava.

Blackeagle16

Member
tünelde gaz kontrolü yaptınmı,tuzak sistemlerini iyi incele.dönüşlere,yükselen ve alçalan alanlara,ilk bastığın yerlere çok dikkat et.şakül kullanıyorsan nasıl gaz kontrolünü yapacağını sana yazarım.şakül bu konuda süperdir.çubuktan bin kat üstündür.mesela gaz konusu çok mühim.bir saniyesi ölümdür,sakat kalmaktır.paramı ,ölümmü tercih sizin.basit gaz maskelerinede hiç güvenmeyin.tüplü gaz maskelerikullanın.
değerli yorumların için teşekkürler ustam. gerçekten herkez için çok yararlı bilgiler

Blackeagle16

Member
Değerli kardeşlerim ustalarım. bugün girdik tünele gaz olmamasını düşünerek. tünele yukarıdan 10 metre halatla sarkıtılarak girdik. 3-5 metre ilerledikden sonra tünelin önünde kuyu geldi. kuyuya inince hemen önü 5 ayrı tünele ayrılıyor. ve o ayrıca kuyuya inmeden önceki tünelde ileri devam ediyor. yani kısaca 2 katlı tünel sistemi. üst katta tek tünel devam ediyor. tabanınca ise 5 ayrı tünel devam ediyor. sonuç olarak buralardan ileriye devam edemedik nedenini adha önce söylemiştim. şimdi tünel hakkında teccrübesi bilgisi olan arkadaşlara ihtiyacım var. karşımıza neler çıkabilir. yada bu tünellerin hangisini kullanabilr, kullanmalıyız. şimdiden teşekkürler.