Kaya ev yardım

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Önce keşif ve tespit yapın. örme duvar lı yer görürseniz taş sökmeyin. zamanla göçmüş te olabilir. önemli bir oda değildir. aydınlatmanız kuvvetli olması lazım. Rast gele

Blackeagle16

Member
ilk galeriden ilerlediğinizde geniş bir odaya ulaşırşınız. mutfak,kilise,papazların odaları,şarap sıkma odası bu kattadır. katlar arasında geçişi engelleyen yuvarlak sürgülü taşlar görürsünüz. tek kişi açamaz yardım gerekir. bazen şehrin ileri bölümlerine gidişi engellemek içinde bu tür kapılar görülebilir. yanınıza kirko ve manivela almanız faydalı olur. define varmıdır bilmiyorum ama tarihi pek çok şey bulabilirsiniz.

çok açıklayıcı ve bllgi verici şeyler hocam herkezin faydalanacağı türden teşekkürler yorumların için:) bi fikir yürütürsek burda zamanında insanla yaşamış ve bunların papazı kralı vs olması lazım ve bunlarında hazineleri olması lazım yanılıyormuyum?

Blackeagle16

Member
kusura bakmayın ben yer hakkında değil ama resimler konusunda rahatsız oldum arkadaş resim çekiceniz kendinizi değil neden fişlenmek için bu kadar çaba harcıyonuz ya her resimde biri var
onu sonradan farketsemde silemedim bir türlü yardımcı olablecek arkadaşlar varsa iyi olur o konuda

ölmezada

Aktif Üye
tünelin içini fotoraflama imkanın olmadımı Blackeagle16 kardeşim. fotoğraflarla desteklesen konuyu daha güzel olacak.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yeraltı şehirlerinin tarihleri ilk uygarlıklara kadar dayanır. Roma döneminde Pagan baskısından kaçan ilk Hristiyanlar bu eski yeraltı şehirlerini etkin olarak kullanmıştır, kendileri inşa etmiş oldukları vardır. Fakat yaşadıkları şehirlerdeki eski kültleri yok etmişlerdir. Herhangi bir afet,hastalık,baskın gibi bir durumla şehri terk etmişlerse değerli eşyalarını bırakmış olabilirler. rütbeli bir zatın mezarını bulabilirseniz gene amacınıza ulaşabilirsiniz. içeride mezar olmayabilirde. kısmetinize artık. Rast gele.

Blackeagle16

Member
Yeraltı şehirlerinin tarihleri ilk uygarlıklara kadar dayanır. Roma döneminde Pagan baskısından kaçan ilk Hristiyanlar bu eski yeraltı şehirlerini etkin olarak kullanmıştır, kendileri inşa etmiş oldukları vardır. Fakat yaşadıkları şehirlerdeki eski kültleri yok etmişlerdir. Herhangi bir afet,hastalık,baskın gibi bir durumla şehri terk etmişlerse değerli eşyalarını bırakmış olabilirler. rütbeli bir zatın mezarını bulabilirseniz gene amacınıza ulaşabilirsiniz. içeride mezar olmayabilirde. kısmetinize artık. Rast gele.
teşekkür ederim kardeşim. Artık gerisi verdiğin bilgiler doğrultusunda yer altını keşiflememize kalmış. Oda bir dahakine inşallah fotoğraflarla dönüş yapacağım:)

Blackeagle16

Member
Ekli dosyayı görüntüle 164722

Ekli dosyayı görüntüle 164724

birde şöyle bir durum var bu kaya parçasından boy boy 4 adet var. en büyüğü resimdekidir. kayaların aralarındaki mesafe ortalama 50-80 metre arası. bütün kayalar fazlasıyla tahrip edilmiş hiltilerle. işaret falan yok varsada yok edilmiş. bulunabilen tek oda bu ana kaya üzerinde tek odalı biryer. deve işaretide bu kayanın odaya göre hemen sol tarafında. kurumuş derede aynı yönde ortalama 100 metre aşağıda. bir fikriniz varmıdır ve bu tek oda kime ait olabilir birşey çıkmışmıdır. başka oda olduğunu sanmıyorum kayaların üstünde. çünkü dediğim gibi fazla tahrip edilip birşey bulunamamış.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Döneminde açılmış mezarlardır. Büyük olan muhtemelen şapel dir. Yüzeyde açılmamış kaya mezarı kalmış olacağını sanmıyorum. O dönemin definenecileri bugünkilerden çok daha avantajlı idi. Siz zemin altına yoğunlaşın. Selametle.