Kayalar ne konuşuyor?

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bazen işaret karşıdaki dağdan bu tarafa bakan yüz olur. Veya yakınlarda yerli sabit kaya varsa onları bir incele bakalım sana ne anlatacaklar.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
jeolog BulursamKader25 epy

Ve diğer güzel ustalarım. Konumuza davetlisiniz. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz.

Gereğini bilgilerinize arz ederiz.

Sevgiller.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ustam. Canım ustam. Güzel diyorsun. Fakat bunun karşısında başka dağ yok. En yüksek, hakim yer burası. Etrafta hiç başka kaya yok mu, var. Var da birbiriyle bağlantı kurmak o kadar zor ki... Şöyle durup baktığında, incelediğinde 'bu benim ipucumdur' diyebileceğin bir kaya da yok. Yine de değerlendirmeyecek miyim ben bu görüşleri. Hepinizin tek tek söyledikleri uygulanacak. Boşluk bakılacak. Biraz daha geniş açıdan fotoğraflanacak. Yerin sıkınsıtını artık söyleme gereği duymuyorum. :)

Sevgiler.

Kardeşim bazen işaret karşıdaki dağdan bu tarafa bakan yüz olur. Veya yakınlarda yerli sabit kaya varsa onları bir incele bakalım sana ne anlatacaklar.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Kullanıcı bariz işlenmiş olarak gördüğün ve bizimle paylaştığın yerler dışında farklı bir şey göremiyorum, ama aklıma gelen yapabileceğin bir şey var o da örme kaya ile kapatılan yer ile arkasında görünen çatılı yer arasında boşluk bakman, birbirleriyle bağlantılı ise mutlaka tünel varsa bulursun.
Etrafta bolca görülen irili ufaklı çakıl taşları kayalık alanın yüzeyinden kopmuş parçalar. Köpürmesinden kastın asit dökmenden dolayı mı?
Benim ilgimi çeken yerler fotoğrafladığın yerin 400-500m sağında yer alan sıralı kayalıklar (ikinci grup paylaştığın resimlerin ilkinde görünüyorlar).
Bir de ilk paylaştığın grup resimlerde 6. resmin solunda dik bir kaya görünüyor o yeri inceledin mi?
Bir de bu var, gölge oyunu mu bilemediğim kayadaki delik.

ragıp

Uzman

@omurcelik usta,
güzel bir yüz bulmuş.
kapı burada yazısının altındaki taşı bir bütün olarak düşünmek gerek
ve taşın tam ortasında sunak benzeri bir oyma var
diğer resimlerde bu sunak benzeri oyma daha bariz görünmekte
ömür teşekkürler
selametle

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Güzel yorumun için müteşekkirim ustam.
Dediğin gibi orada tünel arayacağım.
400-500 metre uzaklıkta olan yer çok dikkat çekici evet. Orayı da zamanla gezeceğim. Koca kayalar mevcuttur dibinde. Ayrıca sol taraftaki dik kayayı daha önce http://www.definesohbeti.com/fotogr...orumlar/37668-kemik-kul-ve-kup-kiriklari.html konusunda paylaşmıştım. Oyması ve işçiliği var. Boşluk da bakılmıştı.

O kayadaki delik gibi görünse de delik değil. Gölgeden kaynaklanıyor dediğin gibi.

Sevgiler.

@Kullanıcı bariz işlenmiş olarak gördüğün ve bizimle paylaştığın yerler dışında farklı bir şey göremiyorum, ama aklıma gelen yapabileceğin bir şey var o da örme kaya ile kapatılan yer ile arkasında görünen çatılı yer arasında boşluk bakman, birbirleriyle bağlantılı ise mutlaka tünel varsa bulursun.
Etrafta bolca görülen irili ufaklı çakıl taşları kayalık alanın yüzeyinden kopmuş parçalar. Köpürmesinden kastın asit dökmenden dolayı mı?
Benim ilgimi çeken yerler fotoğrafladığın yerin 400-500m sağında yer alan sıralı kayalıklar (ikinci grup paylaştığın resimlerin ilkinde görünüyorlar).
Bir de ilk paylaştığın grup resimlerde 6. resmin solunda dik bir kaya görünüyor o yeri inceledin mi?
Bir de bu var, gölge oyunu mu bilemediğim kayadaki delik.