Kazı tekniği konusunda yardım lütfen

Nasipseolur

Member
Yorumlarınızı alabilir miyim,burası yandaki çevre gibi toprak bir alandı. Aşağıya indikçe,toprağı aldıkça kayalık ortaya çıkıyor

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Aşagıda burgu makinesi çalıstırıyorsanız eksozundan bogulursunuz dikkat edin burası bır baca olarak kullanılıyorsa giris mutlaka vardır once cubukla asagıda bir mekanın boslugun olduguna kanaat getirin sonra buradan bi kademe asagı inin kot tarafında girişi arayın kolay gelsın

Nasipseolur

Member
Toprak burgusu kullanıyoruz fakat manuel. Egzozluk bir durum yok fakat daha önce de belirttiğim gibi bir insanın ancak inebileceği genişlikte ve 90 derece dik açıyla aşağıya iniyor. Ayak altında olan toprağı alma konusunda sıkıntı var,eğilemiyorsun çünkü

Nasipseolur

Member
Sineklenme oluşu bir emare olarak kabul edilebilir mi? Ve ayrıca çubuk boşluk veriyor

Nasipseolur

Member
Bu video telefonda vardı yükledim. İlk gidişte aşağıyı detaylı olarak çekip anlatımlı aktaracağım

Tastan

Editör
Benim tavsiyemde önce tedbir olacak saglık herşeyden önemlidir ikinciside önce tespit detaylı bir arastırma emin olduktan sonra gereken ön işlemin yapılması mantık bugun var gecmiştede vardı iyi kullanmak gerek sizin çalışamadıgınız darlıkta biryeri hangi medeniyet mensubu giriş için kullansın baca yada havalandırma olasılıgını düşünün kapıyı bulun mutlaka nasibiniz bol olsun

Nasipseolur

Member
Tastan ustam burasınınbir baca ya da havalandırma olduğu konusunda hemfikiriz. Mağara girişi diye tabir edebileceğimiz bir yer var 30 mt yanı da fakat orası müthiş şekilde sütun kayalarla tıkalı ve insan geçemeyecek kadar dar bir boşluk var. Bu yüzden çalıştığımız yerden girmeye uğraşıyoruz

Tastan

Editör
Ozaman acele etmeyin güzel bir görsel sunum hazırla görünmeyenler görünür olsun mutlaka ustadlarımızın katkısı olacaktır mücadelenizin bir sonucu olsun