Kazı tekniği konusunda yardım lütfen

Nasipseolur

Member
Yakında fotoğraf çekip yükleyeceğim nasipse. Bu bahsettiğim delik doğal olamaz değil mi? Yani bir insan sığacak genişlikte bir delik ve içi toprak dolu

Hocam ağzından yel alsın 15mt de ne ola? Telef oluruz :) ömür sürer umarım 4-5 mt sonunda açılır güzel bir yere
Dilerimki 5 cm sonra kendini kralın mücevher küvetinde bulursun kendini..)))
Ordaki nekadar derin olduğu fotoğrafla belli olmaz.. Çubukla bak ne kadar derin olduğu.. Kullanmayı bilmiyorsan 2-3 haftanın alır boşluk başlama ve bitimi üzerinde çalış en azından bilmediğin yerde çalışmaktan daha iyi

Nasipseolur

Member
Çubuk kullanmayı bilmiyoruz ve kesinlikle derinlik verir mi çubuk?

Nasipseolur

Member
Evet bir giriş buldum fakat kapatılmış ya da kapanmış. Toprağı tasfiye ettiğimde bu girişin çok dar olduğunu gördüm yani iki koca sütun kayanın arasında 25-30 cm genişliğinde bir giriş ve öylece ilerliyor derinlik çok. Yani burası kesinlikle bir mağara.

man_correct

Bilgili Üye
delik düz ve dogal olmadıgı belliyse öyle calısma yap genişletme imkanın yoksa komur kuregi satılır nalburcularda yanmıs komuru temızlemek icin fırıncılar kullanır ondan bır tane al sapın takıldıgı yeri buk yukarıaya dogru buk uzun cekpas sapı kullan derine indikce sapları birbirirne birleştir delik darsa ayagınla kuregin uzerine al.

Nasipseolur

Member
man_correct ustam ideal bir fikir gibi duruyor sağolasın. Evet delik dümdüz aşağıya yuvarlak şekilde iniyor.

Nasipseolur

Member
Ekli dosyayı görüntüle 233012Ustalar çizerek tarif etmeye çalıştım elimde fotoğraf olmadığı için.yüzeyde büyük bir kaya vardı onu kaldırıp altını kazmaya başladık ve gördük ki kayalık bir yapı toprak dolu. 7mt indikten sonra sorun olarak gördüğüm ve sizlerden yardım istediğim noktaya ulaştık.tek sıkıntı delik sadece bir insan geçebilecek kadar dar olduğu için eğilerek ayaklarının altında kalan toprağı alamamak.

Ekli dosyayı görüntüle 233012Ustalar çizerek tarif etmeye çalıştım elimde fotoğraf olmadığı için.yüzeyde büyük bir kaya vardı onu kaldırıp altını kazmaya başladık ve gördük ki kayalık bir yapı toprak dolu. 7mt indikten sonra sorun olarak gördüğüm ve sizlerden yardım istediğim noktaya ulaştık.tek sıkıntı delik sadece bir insan geçebilecek kadar dar olduğu için eğilerek ayaklarının altında kalan toprağı alamamak.
Bak kardeşim sen çubukla bak.. Eğer bu delik dediğin herneyse sonu kapalı yani sonu mağaraya açılmıyorsa, bu seni çok zorlar toprağı boşaltır bir kayaya denk geldi mi 10 cm iletliyemessin..

Smokin

Moderatör
Moderatör
Usta sen hele bi resim yükle çok merak ettim :)

Nasipseolur

Member
Bahsettiğim yerin videosu arkadaşlar

[video=youtube_share;TfdemjFns20]https://youtu.be/TfdemjFns20[/video]