Kirazlı Yayla, Erikli Yayla ve Topkoru - Çan, Harita ve Diğer Emanetler

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Topkoruda bir hamile kadın yapdık yanında çocuk var yazara ,üsttarafdaki yazıya bak.orda yazıyor
eşkiya işlerine merakım yok
yazı yazar ben realite cizime bakarım benzetmekle iş yürümez kanaatim bu yönde.
hamile kadın işaretini yunan sitelerindede görmekteyiz keza yorum olarakda ele alırlar.

balkaya34

Bilgili Üye
Topkoruda bir hamile kadın yapdık yanında çocuk var yazara ,üsttarafdaki yazıya bak.orda yazıyor
eşkiya işlerine merakım yok
yazı yazar ben realite cizime bakarım benzetmekle iş yürümez kanaatim bu yönde.
hamile kadın işaretini yunan sitelerindede görmekteyiz keza yorum olarakda ele alırlar.

Selam ustam : Ben sadece meraklısı baksın baksın ekliyorum isteyen bakar ,

Hoplit

Bilgili Üye
balkaya hocam top koru hamile kadın böyle diyor.

Erikli yaylaya yakın bir koru vardır, ağaçları top top kümelidir, burası çok hoşuma gitmesi sebebi ile adını top koru şeklinde vaaz ettim... reçko ve üç heykel taraşım sert bir taştan oyarak gayet muntazam güzel ve o kadarda fevkalade hamile kadın heykelini yaptılar. bu kadının elini müsait görmemizden dolayı üçyüzseksen bulgar altınını eline koyduk... çocuk vardır bu çocuğu kıç tarafından delerseniz hem zorluk çekmez hemde zor işçilik neticesinde yapılmış olan bu sanat şahasere bir zarar vermeden altınları alırsınız.

balkaya34

Bilgili Üye
balkaya hocam top koru hamile kadın böyle diyor.

Erikli yaylaya yakın bir koru vardır, ağaçları top top kümelidir, burası çok hoşuma gitmesi sebebi ile adını top koru şeklinde vaaz ettim... reçko ve üç heykel taraşım sert bir taştan oyarak gayet muntazam güzel ve o kadarda fevkalade hamile kadın heykelini yaptılar. bu kadının elini müsait görmemizden dolayı üçyüzseksen bulgar altınını eline koyduk... çocuk vardır bu çocuğu kıç tarafından delerseniz hem zorluk çekmez hemde zor işçilik neticesinde yapılmış olan bu sanat şahasere bir zarar vermeden altınları alırsınız.

Selam ustam : Siz bana bir kapı daha araladınız, Demekki bu kadın elinemi bakıyor, Yanı inan şaşırdım, Çocugun arkasından, Kadının önünden cekdigim resimler var, Bu resimler hiç işlem görmemiş kaya resimleridir ,ben kadinin magra tarafina bakdigini ancak, tam yön olarak magra olmadığını, daha fazla tam doğuya baktığının farkındaydım ama emanetleri ELİNE koyduğunu ilk defa duydum, Saygilar ustam

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
belge der ki;
... sert bir taştan yontarak gayet şahane, işleme bir kadın heykeli yaptık. Bu kadının elinde 380 adet Bulgar altını içine doldurulmuş çocuk vardır. Çocuğun kıç tarafından heykelini kırarsanız hem zorluk çekmez hem de bu şaheseri bozmamış olursunuz...