Kırık tavuk

Bahhalebah

Aktif Üye
Sa ustalar bir arkadaşım beni buraya bakmam için götürdü ve baktım ben burada yani mihrabın yakınında birşey olduğunu sanmıyorum mezar işareti olduğunuda düşünmüyorum bir çok kişi gelip sağını solunu kırmışlar işareti piç etmişler çok üzüldüm bizim sitemizdede aynı sorun var okudum gördüm işte tavuğu kır içinde büyük bir altın var yazıyor be kardeşim insanlar gölgesini görse define işareti saniyor böyle şeyler yazilirmi bunları okuyan kendini defineci zanneden zavallı mahlukatta böyle bizim tavuğu olan durum gibi tavuğun imanını gevretiyor sen o tavuğun içindeki altını varmı yokmu test edemiyorsan defineciyim diye gezme kardeşim başkasının nasibini de engelleme git işini yap neyse ben biraz tahmin ediyorum burasının ne olduğunu fakat siz değerli ustalariminda bilgisiyle net hareket etmek istiyorum burası bir tepe arkasında akan bir dere on yüzünde 100 metre aşada kurumuş bir dere var etrafında boşluk yok değerli yok çok ısrarla bakarsaniz cam ağaçlarının köküne çekiyor çubuk yani etrafında bir şey yok ne gibi bir araştırma gerekli burası için şimdiden teşekkürler ustalar.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şu haliyle hiçbirşey göremedim. Dediğiniz işareti kırılmamış haliyle görseydik çözüme gidilirdi, malı hangi yönde? nekadar mesafede? Allah bilir. Tek söyleyeceğim buradan başlayarak dere yönlerine doğru patika yolda araştırma yapın, samanlıkta iğne aramak gibi olacak ama yapacak birşey kalmamış.

Bahhalebah

Aktif Üye
Şu haliyle hiçbirşey göremedim. Dediğiniz işareti kırılmamış haliyle görseydik çözüme gidilirdi, malı hangi yönde? nekadar mesafede? Allah bilir. Tek söyleyeceğim buradan başlayarak dere yönlerine doğru patika yolda araştırma yapın, samanlıkta iğne aramak gibi olacak ama yapacak birşey kalmamış.
bozoklu ustam Civcivler in 4 tanesi belli ikisini ve tavuğu kırmışlar tavuğun üzerinde civciv yok tam aksine alt tarafında civciv var ve hepside aynı istikamete bakıyorlar aynı kayanın üzerinde birde sağa bakan bir çarık işareti gibi birsey var fakat yam çarık değil zaten bunların çevresinde ne boşluk veriyor nede değerli 2 sefer gittim ikisindede rüzgar sittetliydi verim alamadım cevabınız için sonsuz tşklr saygılar ustam

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 190841yıldız olan yere sırtını verdimi batı ve güney arasına denk gelir vaziyette yerde kaya varmı ve karşında ne var ve ok istikwmetlerinde

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Hiç bir şey bilmiyorsan bile, şu taştan 50 metra oval bi daire çiz ve bu daire içinde boşluk ara. Boşluktan sonra değerli tespiti yap. Malı alınmamış ise, senindir. Fakat tavuk yılan ayı kaplumbağaların sihirleri kuvvetlidir bilgin olsun.

Nil

Engellendi
burası afyon gazlı göl tarafında bir yer
Sa ustalar bir arkadaşım beni buraya bakmam için götürdü ve baktım ben burada yani mihrabın yakınında birşey olduğunu sanmıyorum mezar işareti olduğunuda düşünmüyorum bir çok kişi gelip sağını solunu kırmışlar işareti piç etmişler çok üzüldüm bizim sitemizdede aynı sorun var okudum gördüm işte tavuğu kır içinde büyük bir altın var yazıyor be kardeşim insanlar gölgesini görse define işareti saniyor böyle şeyler yazilirmi bunları okuyan kendini defineci zanneden zavallı mahlukatta böyle bizim tavuğu olan durum gibi tavuğun imanını gevretiyor sen o tavuğun içindeki altını varmı yokmu test edemiyorsan defineciyim diye gezme kardeşim başkasının nasibini de engelleme git işini yap neyse ben biraz tahmin ediyorum burasının ne olduğunu fakat siz değerli ustalariminda bilgisiyle net hareket etmek istiyorum burası bir tepe arkasında akan bir dere on yüzünde 100 metre aşada kurumuş bir dere var etrafında boşluk yok değerli yok çok ısrarla bakarsaniz cam ağaçlarının köküne çekiyor çubuk yani etrafında bir şey yok ne gibi bir araştırma gerekli burası için şimdiden teşekkürler ustalar.

Bahhalebah

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 190841yıldız olan yere sırtını verdimi batı ve güney arasına denk gelir vaziyette yerde kaya varmı ve karşında ne var ve ok istikwmetlerinde

mucit ustam sırtımı zı verdiğinizde karşındaki çok küçük bir düzlükten sonra çok büyük ana kayalar var sol tarafımızda ise 100 metre kadar bir alan sonra kuru almayan bir dere var yine büyük ana kayalar var telefondan resim yüklenmiyor karşısını yüklerdim Yardımınız için

Bahhalebah

Aktif Üye
burası afyon gazlı göl tarafında bir yer
Nil yerin Nerede olduğunun bir önemi yok önemli olan çözüme gide bilmek yer ne bir boşluk veriyor nede bir değerli minareli eleyemeyen herkes gelmiş bir yerleri kazmış eselemis gitmiş

Nil

Engellendi
işaretin sağlam halini bizzat yerinde gördüm fotoğrafladım hala da duruyor sağlam fotosu. sonradan birileri kırmış , bu işaretin ters bakan bir civciv vardı onun baktığı yönde yaklaşık 200 mt ilerde büyük kayaların arasından bişeyler alınmış baya derin ve geniş bir kazı yapılmış ve kayaya oyma bir zula patlatılmış
@Nil yerin Nerede olduğunun bir önemi yok önemli olan çözüme gide bilmek yer ne bir boşluk veriyor nede bir değerli minareli eleyemeyen herkes gelmiş bir yerleri kazmış eselemis gitmiş

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
olan tavuğa olmuş civcivler annesiz kalmiş.

Son düzenleme:

deli firat

DOĞACI
işaretin sağlam halini bizzat yerinde gördüm fotoğrafladım hala da duruyor sağlam fotosu. sonradan birileri kırmış , bu işaretin ters bakan bir civciv vardı onun baktığı yönde yaklaşık 200 mt ilerde büyük kayaların arasından bişeyler alınmış baya derin ve geniş bir kazı yapılmış ve kayaya oyma bir zula patlatılmış
Saglam foto duruyorsa ekleyebilirmisin