Küçük Haç ve Büyük Haç sağlı-sollu mağara girişleri

No:name34

Aktif Üye
Sedegor ustam. Büyük haçın sağındaki magara 3mt mesafede, küçük haçla büyük haç arası 30 cm aynı kaya sayılır küçük haçın mağarası 30 cm sol altta ( v ) nin tersi gibi orası kapalı ama yeri belli önünde hemen. Saat 2 gibi haçlara vuruyor güneş. Tepede zirvede güney e bakıyor. 300 mt aşağıda suyu az akan bı dere var. Su gözesini göremedim belkide vardır. Evet hocam sol 2 -3 km de burası eskiden kiseymiş diye duydugum yer vardı. Ordanda Antık kente 10 km haçların olduğu yerden de 10 km mesafeleri var ilginç geldi bana. Kale sit alanına giriyor Sedegor ustam bi an ekipten biriymişin gibi hissettim sizi söylediklerin 1 e 1. Umarım sorularına açıklık getirmişimdir yorumunuzu 4 gözle bekliycem. Selametle saygıdeğer ustam

Aktif Üye
timur964 ustam bir 2 güne yeni fotolar cekicem inşAllah dikkate alıcam yorumunuzu. Sevgiler

Turko

Uzman
Orak lı çatal ayak haç , alt kol açık . Açık kol istikametine doğru ilerle düzlük toprağı işlenmiş alanı tarlayı bul . Bol şans rast gelsin.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
güzel ve kaliteli bir mezar bulursun umudum var yeri tesbit edemedim ama biraz daha inceleyim.

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

kolay gelsin

Pscyhe

Engellendi
Benim tahminim din adami mezarlari olmasi lazim.hacin islemlerinden sekillerinden dolayi soyledim genelde bu sekildeki haclar ya dini adam yada dine buyuk hizmetleri olan birileri icin islenir diye biliyorum..birde sunu sormak isterim cevrede kilise şapel varmi yada gizli olarak ayin yapilan bi yer olmasi lazim..

Aktif Üye
Sağı solu magra girişleri demişsin!

Bu girişlerin bir birine mesafesi nedir?

Soldaki belli bir yere kadar açık bir magra,

Sağdaki ise girişi net belli ama kapalımı ?

Ve bu haç işareti soldaki magraya daha yakın önundemi?

Bu girişler ve haç güneşi görüyor saat kaç gibi güneşle karşı karşıya geliyor tahmini?

Bu yer tepelikte güney yamaçtamı?

Aşağıda kuru dere veya az su akan bir dere bir kilometre kadar suyun gelen yönünde Y yapan bir yerin ortası bomle yapan küçük bir tepemi?

Haç isaretinden tam dereye inerken bir su gözesi kaynak su varmı?

Burda bulunan kilise ören yerini biliyormusun kuzeyde 2 kilometre gibi mesafede olacak?

Karşıdaki kale ne durumda keşfettinmi?
Sedegor ustam unuttunuz sanırım beni :) Saygılar

Aktif Üye
Orak lı çatal ayak haç , alt kol açık . Açık kol istikametine doğru ilerle düzlük toprağı işlenmiş alanı tarlayı bul . Bol şans rast gelsin.
Turko ustam haçların direk karşısına mı bakmam gerekir, lakin en az 3 km tarla yok ormanlık alak direk karşısı. Haçların çevresi için yorumun nedir. Selametle

Aktif Üye
may77 ustam soru işareti bıraktığınız yerde boşluk alındı kapalı mağara olma ihtimali nedir. Açık mağarada evet örme taşlar var nasıl bir yol izlemem gerekir. Saygılar

Aktif Üye
güzel ve kaliteli bir mezar bulursun umudum var yeri tesbit edemedim ama biraz daha inceleyim.
Ustam incelediniz mi mezar olabilecek yeri. Allah razı olsun tüm ustalarımdan yorumları için varolun hepiniz saygılar sevgiler. mayhem ustam ne der acaba yer için