Küçük Haç ve Büyük Haç sağlı-sollu mağara girişleri

No:name34

Aktif Üye
Benim tahminim din adami mezarlari olmasi lazim.hacin islemlerinden sekillerinden dolayi soyledim genelde bu sekildeki haclar ya dini adam yada dine buyuk hizmetleri olan birileri icin islenir diye biliyorum..birde sunu sormak isterim cevrede kilise şapel varmi yada gizli olarak ayin yapilan bi yer olmasi lazim..
Hocam açık olan mağarada insan kemikleri çıktı. Deve tabir ettiğimiz kafanın baktığı yöne hemen hemen 2 - 3 km mesafede kilise varmış. Açık mağaranın tam sol tarafı selametle

Pscyhe

Engellendi
No:name34 kilise olamasi iyidir mesafe uzak diye dusunme tahminen ordan kilise gozukuyodur.o yuzden ya din adami yada kilise mali olmasi lazim..magara olmasi di adami mezari yada o kilisenin kurucusu veya papazlarinin mezari olmasi lazim magarada.magara iyi incelenmeli insan kemiklerininde cikmasi bu tezimizi onayliyor..ama sunu belirtmekte fayda goruyorum mezarlar derindedir ve isciligi saglamdir kolay kolay ulasilmamasi icin her turlu engelllemeler yapilmistir bilgin olsun kardesim

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor ustam. Büyük haçın sağındaki magara 3mt mesafede, küçük haçla büyük haç arası 30 cm aynı kaya sayılır küçük haçın mağarası 30 cm sol altta ( v ) nin tersi gibi orası kapalı ama yeri belli önünde hemen. Saat 2 gibi haçlara vuruyor güneş. Tepede zirvede güney e bakıyor. 300 mt aşağıda suyu az akan bı dere var. Su gözesini göremedim belkide vardır. Evet hocam sol 2 -3 km de burası eskiden kiseymiş diye duydugum yer vardı. Ordanda Antık kente 10 km haçların olduğu yerden de 10 km mesafeleri var ilginç geldi bana. Kale sit alanına giriyor Sedegor ustam bi an ekipten biriymişin gibi hissettim sizi söylediklerin 1 e 1. Umarım sorularına açıklık getirmişimdir yorumunuzu 4 gözle bekliycem. Selametle saygıdeğer ustam
Bak kardeş ekibinden değilim bilmem tanımam.

Sorduğum şeylerin nedeni ise işaretlerin anlattığı dil ve kendi ifadeleridir. Bazen biri gidip bir yere işaret yapıyor ama dedigim sana sorduğum yerler olmuyor çünkü işaret ya bu günün yada dönemin sahtesi oluyor.

Senin isaretin gibi yerlere ben en az 20 yılımı verdim. Sonuç kocaman bir hiç!

Şimdi uğraştığın yer Roma İmparatorluğu zamanında Hıristiyanlık dini yasakken ve bir takım Romalıların Yasak Hıristiyan dinine inanıp gizlice ibadet ettikleri zamandan kalma bir mezar yeri.

Bu Romanın son Günlerine yıllarına gelir!

Aslında Sonradan kurulacak Bizans tebasındandır o yerin o günkü sahipleri. Sana sorduğum tüm her şey o gün yerli yerinde bir konumdadır kalesi kilisesi vbs.

Şimdi uzatıp durma ne varda burda diyorsun!

İki girişte içerde birleşir, sol açıktır biraz gidilir ama hiç bir yere erısemezsin. Sadece bol miktarda kemik bulursun insan ve hayvan kemiği.

Çeşitli kollara ayrılan tüneller mevcuttur bu tüneller kuzey güney dogudur. Bu tünelleri gördüysen hiç uğraşma içerden oksit kokusuda gelse dur.

Uzatmadan kısaca sağdaki kapalı magradan gir eğer şimdiye kadar acıkmadıysa. Bu giriş seni 3 ayrı odaya götürecek Biri PAPAZIN mezarı olacak.

Dur hemen çok çok ümitlenme PAPAZIN mezarı çok büyük ihtimal ahşaptan olacak ve çokta değerli olmayacak diğer odalarda ne çıkarsa şansına.

Diyebilirim ki ancak orayı kazdıgın masraf. Yinede hiç belli olmaz her insan aynı değerde ne zengin ne fakir elbet bilmen gereken tek şey O dönemden sonra Hıristiyanlar mezarlarına abartılı yada çok gömülü bırakmadılar bazende hiç bir şey , bir kaç çanak Çömlek bir göz yaşı şişesi gibi şeyler.

Şayet bu söylediklerim neticesinde ben buraya gireceğim dersen. Git başla bir haftada sonuca ulaştırırım seni.

Sadece günlük özelden şu kadar Kazdım demen yeterli.

Şayet alınmadıyda bölgede bir kaç yerde küçük gömü olacak.

O bilmiyorum dediğin bu mezardan aşağı giderken olan su gözesinin hemen üstü.

Yukarda Y yapan derenin tam ortasında bomle yapan yerde fukara mezarlığı içinde tek bir ağaç ve dibinde az bir para.

Ve buraya yakın yine 3 göze başı.

Dedigim yerleri biliyorsun diye cizmiyorum

İstiyorsan cizerim yarın

Bu paralar kesin değil ama ihtimalı yüksektir çünkü nedenleri sebebleri var . Bir konu açar uzun uzun deginiriz.

Not ; ordaki kiliseyle hiç uğraşma.

Son düzenleme:

Aktif Üye
Sedegor ustam yanlış anlaşıldım sanırım affola ben bilginize hayran kaldığım için kurdum o cümleyi hakkınızı helal edin lütfen.

Aktif Üye
Bir iki haftadır yoktum tarlaları sürüyoduk ayağıma takılda bunlarda paylaşmak istedim dadas_25 ragıp Sedegor Turko @pschye ve diğer bilgili ustalarım nedir ne değildir bi yardımcı olurmusunuz?

timur964

konularim
işallah bunlar numunedir hayırlı olsun .. adresi biliyorsun muzo :3: muzo bizim muze yani aman yanlış anlayan olmasın :200:

Son düzenleme:

Aktif Üye
Saol ustam Allah razı olsun daha iyileri siz güzel ustalarımın nasibi olsun inşAllah.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
No:name34 Sen kimseyi keklemeyeceksen seni kekleyen olmuş! Bunların tanesi 7 dolar ve sahte!

Kim buldum dediyse iade etmende fayda var.

Yada düşüncenden vazgeç.

Sana burda hatalısın demiyorum ama belliki içinde ne olduğunu bilmedigin bir durum var.

Bizler burda bir çoğumuz bu işin profesörü bir cogumuzda adayız. Yani yazılıp cizilenler boş değil. Isaretlerde olduğu gibi bir materyalin bir objenin sahte yada gerçeğini ayırt edebiliriz bu resim de de olsa.

Zaten fark ettiysen insanlık namına ve insanların faydalarına olacak şeyleri yazıyoruz ciziyoruz.

Sen anladın heralde! Hissene düşeni alırsın bu yazıdan.

Bana gelince!

Actıgın ve acacagın tüm konulara tarafımdan yorum yapılmayacaktır artık!
Tarla sürerken ayagıma takıldı demekte benim cıkaracagım Hissedir.

Son düzenleme: