Küçük oyma murç izi

Emir426842

Member
Birde merdevenin oldugu yerin sol ucurum tarafinda dikkatimi ceken yer biraz calisma yapmislar
20210406_130523.jpg
20210406_130824.jpg
20210406_130453.jpg
20210406_130453.jpg
20210406_130749.jpg

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Size tam yeri diye sormamda ki gaye yerini tam manası ile görmek idi. Çün ki önündeki ve çevredeki yuvarlak alan özel hazırlanmış bir tören alanı görüntüsü veriyor idi . Düşüncelerimde haklı olduğumu anlamış oldum. Evet kardeşim burası çevresi ile birlikte özel olarak düzenlenmiş bir kutsal sunak alanıdır. O çevrede görmüş olduğunuz oymalar ve kanallar kutsal alanın birer unsurudur. Tabiki daha burada sizin resimleyemediğiniz yada gözünüzden kaçan başka duvar tabiri kayalardaki niş gibi oymalardır. Yinede tekrar ediyorum bu tür yerler çevrede bir kale yada bir eski kent gibi yerler var ise onlar tarafından kutsal sayıldığı için mezarlar için seçilmiş olma olasılığı çok yüksekdir. şu alttaki resimdeki gibi kanallı kayaları iyi kontrol edin. Merdivenden üst düzlüğe çıktığınızda kutsal kişilerin mezarları olabilir. dikey kayalara dikkat ediniz. Merdiven den inince düzlüğe yada merdiven basamak altlarına da yada merdivenin sağına soluna mezarlar uygulanmış olabilir. Bu mezarlar için tekrar bir sunak yapmaya gerek görmemişdir burada mezar yapanlar . Sadece ölen kişiyi hazırlamak için aşağıda yada yukarıda traşlanmış bir kaya olabilir ölü hazırlama taşı. Çünki zaten mekan bir sunak alanıdır. Kısacası kardeşim burada bütün iş iyi bir boşluk bakma ustasında biter. Bu kutsal alan tamamen taranabilir. Kolay gelsin inşallah.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konu sahibi arkadaş darılma falan ama bu kadar güzel bir yer ancak bu kadar kötü bir sunumla anlatılabilirdi. Bu yer benim elimde olacak öyle bir sunum yaparımki konuyu inceleyen herkes orada gezip merak ettiği heryeri görebiliyormuş hissine kapılırdı. Uzaktan alanı komple gösteren fotoğraftan anladığım kadarıyla alanın altında bir mağara yapısı olması muhtemel ve girişte kayalığın bittiği yerin ön yüzünde olmalı ama birşey göremediğimiz için sadece hayal edebiliyoruz ve merdivenin olduğu kayanında boydan boya yarılmış olmasıda büyük ihtimal o kayanın içinin boş olduğu anlamını taşır eğer dışarıdan bir müdahele olmamış ise. Ne kadar ekmek o kadar köfte, adım hıdır elimden gelen budur vs... :D :D :D

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Birde ufak bir çalışma yapılmış yer dediğin fotoda sol ön taraftaki kaya silüete benziyor ve çalışma yapılan yere bakıyor yani adres doğru gibi.

Emir426842

Member
Konu sahibi arkadaş darılma falan ama bu kadar güzel bir yer ancak bu kadar kötü bir sunumla anlatılabilirdi. Bu yer benim elimde olacak öyle bir sunum yaparımki konuyu inceleyen herkes orada gezip merak ettiği heryeri görebiliyormuş hissine kapılırdı. Uzaktan alanı komple gösteren fotoğraftan anladığım kadarıyla alanın altında bir mağara yapısı olması muhtemel ve girişte kayalığın bittiği yerin ön yüzünde olmalı ama birşey göremediğimiz için sadece hayal edebiliyoruz ve merdivenin olduğu kayanında boydan boya yarılmış olmasıda büyük ihtimal o kayanın içinin boş olduğu anlamını taşır eğer dışarıdan bir müdahele olmamış ise. Ne kadar ekmek o kadar köfte, adım hıdır elimden gelen budur vs... :D :D :D
Yok ustam niye dariliyim ben birazda burdan yilginim burayi 2013 kesfetmistim ozaman birtane kazma izi yoktu su 2.3 yildir sagininda solunda deşme eşme var cok fatograflari vardi cok cubukcu goturdum birinin burda bosluk var dedigi yerde oburu yok diyo zaten hep kayalik alan hangisine guvenip kaziyim ha birinin bura dedigi yere oburu de tm dese teyit etse aminna ha zaten ben arkadaslarada diyom birgun burda yer alti sehri bulurlarsa hic sasirmam diye cunku o goruntuye sahip bir yer dediginiz gibi o merdivendeki catlak ta hep dikkatimi cekiyo en altan en ustune kadar capraz bi sekilde catlak birde merdivenin altinda ustunde sana kirk tane sunak saya bilirim yani o kadar cok sunak var merdivenin oldugu alanda o kadar buyuk bi alan da degil birazda bana o rasi sunak alani gibi geliyo ama dedigim gibi buranin alti cok buyuk bir yer alti sehri gibi bir izlenim veriyo bana

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yok ustam niye dariliyim ben birazda burdan yilginim burayi 2013 kesfetmistim ozaman birtane kazma izi yoktu su 2.3 yildir sagininda solunda deşme eşme var cok fatograflari vardi cok cubukcu goturdum birinin burda bosluk var dedigi yerde oburu yok diyo zaten hep kayalik alan hangisine guvenip kaziyim ha birinin bura dedigi yere oburu de tm dese teyit etse aminna ha zaten ben arkadaslarada diyom birgun burda yer alti sehri bulurlarsa hic sasirmam diye cunku o goruntuye sahip bir yer dediginiz gibi o merdivendeki catlak ta hep dikkatimi cekiyo en altan en ustune kadar capraz bi sekilde catlak birde merdivenin altinda ustunde sana kirk tane sunak saya bilirim yani o kadar cok sunak var merdivenin oldugu alanda o kadar buyuk bi alan da degil birazda bana o rasi sunak alani gibi geliyo ama dedigim gibi buranin alti cok buyuk bir yer alti sehri gibi bir izlenim veriyo bana
Madem öyle merdivenin olduğu bölgeyi uzaktan yakından herbir yönden detaylıca fotoğrafla ve videoya da kaydet yavaş bir şekilde. Düz alandan dan sonra kayalığın sona erdiği uçurum tarafı fotoğrafla çünkü giriş uçurum taraftan havası var görünüm itibariyle ve tabiki riske girmeden önlemlerini alarak ama şunda emin olabilirsin o merdivenli kayanın alt kısmı veya içi boş eğer akfil ile falan yardırılmadıysa.

Emir426842

Member
Madem öyle merdivenin olduğu bölgeyi uzaktan yakından herbir yönden detaylıca fotoğrafla ve videoya da kaydet yavaş bir şekilde. Düz alandan dan sonra kayalığın sona erdiği uçurum tarafı fotoğrafla çünkü giriş uçurum taraftan havası var görünüm itibariyle ve tabiki riske girmeden önlemlerini alarak ama şunda emin olabilirsin o merdivenli kayanın alt kısmı veya içi boş eğer akfil ile falan yardırılmadıysa.
Yok usta herhangi bir kirmayla akfille catlamis degil tamamen dogal catlak yani zamanla olan bir catlakk

Emir426842

Member
Yok usta herhangi bir kirmayla akfille catlamis degil tamamen dogal catlak yani zamanla olan bir catlakk
Bu oyle bir merdivenki kiprit kutusu gibi milenyum bir kisi anca sigiyo fotafrafta biraz heybetli duruyo sanki kaya oyularak degilde oraya oturtulmus gibi bir havasi var gittiginde yine cekiyim 10 once gittigimde inan eger hic icimden gelmedi fotalamak dedigim gibi yildim cok ugrastim orayla biseyde elde edemedim