Küçük oyma murç izi

Emir426842

Member
Burasida ucurum tarafinda onceki biraz calisma olmus dedigim yerin 10 metre flan on tarafina dusuyo burayi acan arkadasim ordaki koyde oturuyo 2 kadar tunelli sonu kayada bitiyo bittigi yerin onunden kaziyo 60 70 santimde bitiyo kayaya dayaniyo
received_2340348936242435.jpeg
received_601466503670823.jpeg
received_2847633635277593.jpeg
received_2209472579148806.jpeg

R00T

Profesyonel
Co Admin
Burada gezipte bir iş tespit etmemek zor olmasa gerek.En az bir nokta alınması lazım.Dikkat edin iyi inceleyin.Biz fotoğraflarda istediğimiz açıdan bakıp göremiyoruz.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Sana bir tavsiye vereyimmi elindeki çubukları at gitsin hiçbir işe yaramaz. Alabilirsen biraz daha teknolojik dedektör al burda kaya içi mezarlar var birtaneside ayağının altında.Ekli dosyayı görüntüle 292665
orayı kazan arkadaş hep soldaki kayaya bakmış oyukları çıkartmış peki sağ daki düz kayay bakmış mı hiç kare şekilde kasa gibi bir boşluk var mı. tespitini yapmış mı yoksa kara düzen çubuklarlamı dalmış. Dedektör olsa burdan ekmek yersin okadar söyliyeyim. bu işaretli yerin mezar olup olmadığını anlamak içinde ya dedektör yada birtane şarjlı matkap 35 cm lik delici uc. su dökerek deleceksin zaten mezarsa 30 cm civarında matkap boşa dönecektir mezara girecektir. Kazı tavsiyesi değildir kacak kazı suçtur. kamu spotumuzuda paylaşalım.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burası merdivene önden baktığımızda sağ duvarı
Screenshot_2021-04-28-00-45-01.png

Ve buda merdivene yukarıdan baktığımızda aynı sağdaki kayanın yukardan görünümü olması lazım anladığım kadarıyla
Screenshot_2021-04-28-00-40-03.png

Öncelikle bu kayayı bir şekilde bertaraf etmeniz gerekiyor ve gördüğüm kadarıyla bu işlemi yapabilmek için jeneratör hilti ve enaz beş altı tane akfil gerek. Eğer o kayayı ordan alabilirseniz devamı gelir.

Emir426842

Member
Ekli dosyayı görüntüle 292667

Ve buda merdivene yukarıdan baktığımızda aynı sağdaki kayanın yukardan görünümü olması lazım anladığım kadarıyla
Ekli dosyayı görüntüle 292668

Öncelikle bu kayayı bir şekilde bertaraf etmeniz gerekiyor ve gördüğüm kadarıyla bu işlemi yapabilmek için jeneratör hilti ve enaz beş altı tane akfil gerek. Eğer o kayayı ordan alabilirseniz devamı gelir.
Aynen tarif ettigin gibi usta

Emir426842

Member
Burada gezipte bir iş tespit etmemek zor olmasa gerek.En az bir nokta alınması lazım.Dikkat edin iyi inceleyin.Biz fotoğraflarda istediğimiz açıdan bakıp göremiyoruz.
Valla ustam cok iz aradim kayada kapama gibi cokme gibi traslanmis gibi ama hic bi iz yok ben cubuktan pek anlamam ama kullanan arkadaslarim var cubuga cok yer kazdim ama bisi elde edemedim buraya 4 tane ayri kisi cubuk kullanan arkadas getirdim birinin var dedigi yere oburu yok dedi hep ayri ayri yer dediler yani hepsi birinin var dedigini oburu teyit edemedi malum buralarda hep kaya agir issilik isteyen yer hangisine guvenip kaziyim

Emir426842

Member
Sana bir tavsiye vereyimmi elindeki çubukları at gitsin hiçbir işe yaramaz. Alabilirsen biraz daha teknolojik dedektör al burda kaya içi mezarlar var birtaneside ayağının altında.Ekli dosyayı görüntüle 292665
orayı kazan arkadaş hep soldaki kayaya bakmış oyukları çıkartmış peki sağ daki düz kayay bakmış mı hiç kare şekilde kasa gibi bir boşluk var mı. tespitini yapmış mı yoksa kara düzen çubuklarlamı dalmış. Dedektör olsa burdan ekmek yersin okadar söyliyeyim. bu işaretli yerin mezar olup olmadığını anlamak içinde ya dedektör yada birtane şarjlı matkap 35 cm lik delici uc. su dökerek deleceksin zaten mezarsa 30 cm civarında matkap boşa dönecektir mezara girecektir. Kazı tavsiyesi değildir kacak kazı suçtur. kamu spotumuzuda paylaşalım.
Ustam ben cubuktan pek anlamam bu cubukta getirdigim arkadaslardan birisi buraya ayri ayri cubuk ve cubuk tutan arkadas getirdim bu oymanin ici toprak doluydu hic gorunmuyordu bu kayayi incelerken buldum icindeki topragi temizledim ozellikle bu kayaya ayri ayri cubuklar tutturdum ama hic biride bosluk alamadi bide af buyur ustam bu kayada mezar olsa kayada bi islem kesme gibi kapama gibi kanal gibi bir iz olamazmiydi

Emir426842

Member
Arkadas sagdaki kayayi inceledimi bilmiyorumda ben boyle yerlerde bu kasa olayina cok dikkat ederim bende girdim baktim usta ama sagdaki kayada hic bi islem yokk

Emir426842

Member
Ekli dosyayı görüntüle 292667

Ekli dosyayı görüntüle 292668

Ustam bu jenerotor hilti isi burda anca kisin olur yerlesim yerine biraz yakin ve artik cobanlarda cikti buralarda cobanlarda eksik olmaz