KÜP te KÜL !!!

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim şayet bahsettiğiniz küp ağzına kadar dolu ve ağzı kapalı bir şekilde bulundu ise dedikleriniz doğru olabilir. Ama dibinde iki üç avuç kül varsa önemsizdir bence.

carsambali

Bilgili Üye
Değerli kardeşim şayet bahsettiğiniz küp ağzına kadar dolu ve ağzı kapalı bir şekilde bulundu ise dedikleriniz doğru olabilir. Ama dibinde iki üç avuç kül varsa önemsizdir bence.
teşekkürler gurbanım,dediğiniz gibi dibinde var sadece takriben 2-3 kg +-

Haykıraysın

Yeni Üye
Ölülerin küllerini küplere kattığını duymuştum o olabilir

çalışkan

Yeni Üye
@carsambal Rivayetler vardır ermenilerin veya rumların altınlarını bu şekilde sakladıgına dair görmediğim ve tecrübe etmedigim icin o konuda yorum yapamam fakat bldlgim yönden yorum yapacak olursam medeniyet gömü kültlerinde kramasyon usuluyle yapılan definlerde küllerini küp veya vazolara koyup defnettiklerini söyleyebilirim muhtemelen sizinde karşılaşmış oldugunuzda bu şekilde.
Bulunduğum bir bölgede ermeni mi rum mu bilmiyorum bir ev var.Buraya ev sahibi kadın beni çağırdı ve başlarından geçen bir olayı anlattı.Duvarın yanında başka duvar içinde bir küp buluyorlar ve kırıyorlar içinden hiçbir küle benzemeyen siyah bir kül çıktı ve bende çöpe attım diye.Bunu ben Arkeoloğa sordum ki bu arkeolog benim yakın arkadaşımdır yalan söylemez.Ben daha olayı tam anlatmadan küp içinden siyah kül çıkmış der demez altındı o dedi.Ciddimisin dedim.Evet o da saklama şekilleridir. dedi.Yani küller altınmış.bunuda öğrenmiş olduk.Yalnız bu arkadaşımın konusu farklı.Ben bunun için yorum yapmadım.Küçük içi kül dolu küpler için yaptım.Bu arkadaşımın ki ya ölü gömme geleneği yada yerleşim yeriyse tandır türü fırın gibi görünüyor

Son düzenleme:

Pacifist

Engellendi
Tilsimliysa gecmis olsun icindeki mal ucmus olabilir.(msj kutunuz dolmus bosaltirsaniz msj atabiliriz)

Kimyacıkarun

Yeni Üye
Küpteki külün altın olduğunu anlamak için ne yapmak gerekir.?

Önce eldivenleri izi maskenizi giyiniz açık havalı bir ortamda
İspirto ocağına bir beher koyun. Bir fincan nitrik asit üç fincan tuzruhunu behere boşaltıp bir tatlı kaşığı o meşhur topraktan koyup gözlemleyin o altın ise Yavaş yavaş çözünüp kayb olacaktır.altın değil ise çorba gibi kalacaktır.

2 nci yöntem.
Bir çay kaşığı toprak bir tutam karbonat bir tutam borax ile oksijen ile çamurdan yapılmış bir ovuğun içinde eritiniz.
Sıvı haline geldikten sonra bekleyiniz altın ise altındır.değil ise kavundur.:):):)

Kimyacıkarun

Yeni Üye
Ben kül falan bulmadım sadece bildiklerimi paylastım.
Saygılarımla.

eski

Editör
Siyah gri kül yanma esnasında yada yanma işleminden sonra toprak ve kil özellikte kapta bekleme esnasında
renk oluşumu yapar, toprak ve kilde ki siyanür oranıyla alakalıdır. Siyanür oranı çoksa kül siyah renktedir.

Kötü ruh

Yeni Üye

bu kül testilerinin bulunduğu yerde ağaç kattiyyen büyümez hatta hiç ağaç olmaz, çim olur oda çabuk kurur, bu tür yerlerini uydudan bile keşfedebilirsiniz,
bu resimdeki yer de ölü yakma geleneğinden bir mezarlık

dnz

Yeni Üye
Mrb bende kup dolusu kemik parcalari buldum ne anlama gelir

etoile

Engellendi
Arkadaslar, icinizden Öyle Kül Dolusu Küp Bulan Olursa, sahsima haber etsin ve sonra degerlendiririz burda konuyu!