Kurumuş Dere yatağında 3 kesik oyma

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam mesajında değindiğin bir konu var.! işaret bulunan yer ile işaretsiz yer bir olmaz.. burda bulduğum işarete nazaran bu yerin tepesindeyim prensip olarakta işaret yoksa ben yokum fakat burdaki işaret beni bu noktaya götürdü...
baktığım alan kayalık ve mineral dolu haliyle.. bu noktanın haricinde çevrede ne bir boşluk nede değerli aldım.. işaret konusunda fikrinide almak isterim..
selametle kal ustam
İşaretini ben çözemedim kardaşım.
İşaretin işçiliği kesin.
Buradayken mi yapıldı, başka yerde yapılıp da buraya mı sürüklendi bilemiyorum.
Ustalarımız güzel betimlemeler yapmışlar, hepside mantıklı.
Tek tek bakmak lazım.
Gerekirse ekibe takviye yap,
Ciddi cihazı olanlara baktır.
Senden deneyimli bir çubukçu bul.
Neticede aksiyona devam inşallah.
Bu gün olmazsa yarın.
Bu sene olmazsa gelecek sene.
Ömür biter bu koşturmaca bitmez maalesef. :S:

Sarıyerli34

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam işaret yerli bir işaret sonrada gelmiş olamaz.. yığmayı bu şekilde bulduk.. hayırlısı ustam çalışmaya ve seni rahatsız etmeye devam inşallah :)

karakus1

Aktif Üye
Kardaşım,
Yorumum sert anlaşıldıysa ben özür dilerim.
Elbette soracaksınız, Bende memnuniyetle cevap vereceğim.
Çubukla alakalı mantıklı-mantıksız, alakalı-alakasız her soruya kesinlikle cevap verir,
kendi bilgi ve tecrübemi herkese aktarırım.
Beni bulmuşken de bol bol soru sorun derim.
Bu fırsat her zaman ele geçmez, bu konuda mütevazi değilim. kahkaha:23:

o zaman şu çubuğu toparlayalım mı ustam.
1) hem sa hem sol çubukta ikişer adet mıknatıs olacak. çubuktaki mıknatıslar birbirine temas etmeyecek aralarında yalıtkan bir cisim olacak
2) sağdaki mıknatıslar birbirini çekecek.
buraya kadar tamam
3) sol çubuktaki mıknatıslar birbirini çekecek mi itecek mi.
yoksa sol çubuktaki mıknatıslar ile sağ cubuktaki mıknatıslar mı birbirini itecek şeklinde ayarlanacak. kafamda oturmayan konu bu. cevaplarsanız memnun olurum ustam

BulursamKader25

o zaman şu çubuğu toparlayalım mı ustam.
1) hem sa hem sol çubukta ikişer adet mıknatıs olacak. çubuktaki mıknatıslar birbirine temas etmeyecek aralarında yalıtkan bir cisim olacak

HER İKİ CUBUKTA BU SEKİLDE MİKNATİS OLMASİ, SADECE "KASA YOGUNLUKLU" CALİSAN İCİN, SADECE KASAYA BAKMAK İCİN, İDEAL OLAN SİSTEMDİR...

DEGERLİ METAL TESPİTİ İCİN; SADECE SAĞ CUBUKTA MİKNATİS OLACAK.

SENDE OTURMAYAN HUSUS BU OLSA GEREK.

2) sağdaki mıknatıslar birbirini çekecek.
buraya kadar tamam
3) sol çubuktaki mıknatıslar birbirini çekecek mi itecek mi.

KASA İCİN KULLANACAKSAN SOLDAKİ CUBUKTADA AYNİ USULDE MİKNATUS OLACAK. YANİ MİKNATİSLAR BİRBİRİNİ CEKECEK AMMA ARAYA YALİTİM MALZEMESİ KOYACAGİZ, BİRBİRİNE DEGMEYECEK.

yoksa sol çubuktaki mıknatıslar ile sağ cubuktaki mıknatıslar mı birbirini itecek şeklinde ayarlanacak. kafamda oturmayan konu bu. cevaplarsanız memnun olurum ustam

2 CUBUKDA MİKNATİSLARİ BU SEKİLDE BAGLADİKTAN SONRA SAĞDAKİ VE SOLDAKİ MİKNATİSLAR BİRBİRİNİ CEKECEK Mİ YOKSA İTECEK Mİ?
EL CEVAP: BİRBİRİNİ İTECEK.

BU NEDENLE SAG VE SOLDAKİ MİKNATİSLAR KONURKEN YON AYARLAMASİ İYİ YAPİLMALİ. TEKRAR SÖK TAK OLMASİN.

TEKRAR EDİYORUM:
HER İKİ CUBUKTA MİKNATİS OLAN SİSTEM SADECE KASA BULMAK İCİN..

DEGERLİ METAL TESPİTİNDE SADECE SAG CUBUKTA MİKNATİS OLACAK.

ARAMA TARAMA TESPİT; EGİTİM KONUSUNDA ANLATTİGİM GİBİDİR.

karakus1

Aktif Üye
Çok çok teşekkürler ustam. Allah razı olsun.

Sarıyerli34

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam mekandayım.. alüminyum çubuğun ucuna söylediğin gibi kurşunu sürttüm.. çubukların paralel pozisyona geçtiği yere gelince çubuk karnıma yapıştı..!alanın içine girince çaprazı bozdu ve düz şeklini aldı.. nedir fikrin ustam?!! selametle kal

BulursamKader25

@BulursamKader25 ustam mekandayım.. alüminyum çubuğun ucuna söylediğin gibi kurşunu sürttüm.. çubukların paralel pozisyona geçtiği yere gelince çubuk karnıma yapıştı..!alanın içine girince çaprazı bozdu ve düz şeklini aldı.. nedir fikrin ustam?!! selametle kal
Kurşun sürdükten sonra, ilk tespitte yaptığı işaretlerin aynısını yaptı ise aşağıda metal var.
Başka işaretler yaptıysa mineraldir.

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Kurşun sürdükten sonra, ilk tespitte yaptığı işaretlerin aynısını yaptı ise aşağıda metal var.
Başka işaretler yaptıysa mineraldir.
ustam ilk tespitten kastını anlamadım.. alüminyum çubuk sınıra gelince paralel halr geçiyordu.. devam edince boşluğu görüp çarpı oluyordu.. fakat çubukların ucuna kurşunu sürtüp bakınca sınıra gelince paralel yapmayıp sağ çubuk sola sol çubuk sağa dönüp karnıma yapışıyor.. devam ediyorum boşluğa doğru bu sefer çubuk açılıp dik pozisyona geliyor..

BulursamKader25

ustam ilk tespitten kastını anlamadım.. alüminyum çubuk sınıra gelince paralel halr geçiyordu.. devam edince boşluğu görüp çarpı oluyordu.. fakat çubukların ucuna kurşunu sürtüp bakınca sınıra gelince paralel yapmayıp sağ çubuk sola sol çubuk sağa dönüp karnıma yapışıyor.. devam ediyorum boşluğa doğru bu sefer çubuk açılıp dik pozisyona geliyor..
kardaşım
sen boşluk mu tespit ediyorsun,
yoksa değerli tespiti mi yapıyorsun ben karıştırdım.
ben pc başındayım, sadece senin konunu takip edeyim.
burayı netleştirelim inş.

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 215193

ustam yerin son hali resimde ki gibi... kırmızı işaretli yerde toprak çok sert ve taşlı.. bu yapı bölgenin doğal yapısı ve kanaatim doldurma değil..

çubuk yeşil renk ile belirttiğim alanın her noktasında x pozisyonunda..yeşil alandan çıkınca x bozuluyor.. alan geometrik bir şekil veriyor.. içinde gümüş ve kurşuna tepki alıyorum.. başka hiçbir metale tepki almadım.. gümüş ve alüminyum kullanıyorum..

mavi renk ile işaretlediğim yere gelince;dıştan içeri girerken çubuk paralele geçiyor. mavi renkli alanın ortasında göğsüme yapışıyor, içeri girince x pozisyonuna geçiyor ustam..
ustam çubukların verdiği tepkiler en başından beri aynı herhangi bir sapma yok..

ustam ben çubukların paralel yaptığı ve göğsüme yapıştığı yerde kapı gibi bişey olabileceğini düşünüyorum.. mavi içine aldığım yer yerel kaya çıktı.. derinlik 2 civarı alıyorum.. alttan girişi olduğunu düşünüyorum ustam..

değerli yorumlarını bekler sağlık selamet dilerim ustam..

BulursamKader25 ustam baştan anlatayım.. sarı ile çizilen alanda boşluk alıyorum (alüminyum ve gümüş çubuk) mavi ile işaretlediğim yerde çubuklar (elimde metal yok iken ) paralel oluyor.. sonra içeri giriyorum ve çubuk kapanıyor x yapıyor.. ben burda duvar yada kapı olduğunu düşündüm..
aldım kurşunu ve baktım.. kurşunun bendeki tepkimesi ritmik bir şekilde çubuklar bir sağa bir sola salınım yapıyorlar.. sağ çubuk sağa sol çubuk sağa sonra sola ve böyle devam ediyor..

ustam dün bana alüminyum çubuğun ucuna kurşun sürmemi ve çubukların paralel yaptığı yerdeki hareketini sordun.. mekandayım dediklerini yaptım.. paralel yaptığı yerde çubuk karnıma doğru yapışıyor.. devam edip içeri girince dik konuma geçiyor(boşluğu görmüyor hiç bir tepkime yok)

Sarıyerli34

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam

kapı veya duvar olarak çubukların paralel yaptığı yerde kurşun elimdeyken normal hareketini alıyorum.. kafamı karıştıran şey ucuna sürüp gidince karnıma yapışıyor ki bu kurşunun bende yaptığı hareket değil.. nasıl olacak bu iş ustam!??
selametle kal