Kurumuş Dere yatağında 3 kesik oyma

ragıp

Uzman
@Sarıyerli34

Ustam, boşluk aldığınız yerin ön kısımındaki o yüksek taşlar muhtemelen
günümüz mezar taşı gibi düşün, o kısımdan girin derim...

selametle

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Diğer bir işaret

Ekli dosyayı görüntüle 178197

Ekli dosyayı görüntüle 178198

Cümleten selamun aleyküm

Resimler konumuzda bahsi geçen 3'lü oymanın yanındaki işarete aittir..üçleme olan işaretle alakalı olduğunu düşünmüyorum..bu işaret yön,ok veya V midir? Yorumlarınızı bekliyorum selametle kalın ustalar

Not: işaret kesinlikle doğal değildir..

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam yön vermiş. Üstünde küçük bir yön işareti daha var, doğalmı değilmi anlayamadım. birde mühür var. bu kayaya makina tuttunuz mu? kaya kroki gibi,ölçüp adımlayıp mahzen bakın diyorum.Ekli dosyayı görüntüle 178201

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Ustam yön vermiş. Üstünde küçük bir yön işareti daha var, doğalmı değilmi anlayamadım. birde mühür var. bu kayaya makina tuttunuz mu? kaya kroki gibi,ölçüp adımlayıp mahzen bakın diyorum.Ekli dosyayı görüntüle 178201
Çok haklısın muhterem kaya tam bir kroki şeklinde yapılmış..3 kesik oyma ve yanındaki dikdörtgeni çözdük elhamdülillah..bu konu içerisinde bakabilirsin..etrafta ne var bu kaya çözecek gibi duruyor..makina tutulmadı henüz yakında bakıcaz inşallah..
Bu okun veya yön diyelim 3 lü kesik oymanın yanındaki 4. Oyma(düz çizgi)ile alakası varmı merak ediyorum..evet mühüre benzeyen şeyler var fakat ben doğal diyorum..maksatlı bir işaret olsa kalıcı olurdu ustam..selametle kal

ragıp

Uzman

Kıymetli ustam, dikkat çeken tek taş bu.
yan kısımdaki dikdörtgen alana makine tutabilirsin.
diğer üç kollu yıldızımsı yapı hakkında tecrubem yok, daha evvel benzerini dahi görmedim.
kimseyi yanlış yönlendirmek istem

selametle

Ekli dosyayı görüntüle 178209

Son düzenleme:

Sarıyerli34

Bilgili Üye

Kıymetli ustam, dikkat çeken tek taş bu.
yan kısımdaki dikdörtgen alana makine tutabilirsin.
diğer üç kollu yıldızımsı yapı hakkında tecrubem yok, daha evvel benzerini dahi görmedim.
kimseyi yanlış yönlendirmek istem

selametle
Güzel insan merhaba
O dikdörtgen oyma ve 3 lü oymanın ne ifade ettiğini çözdük elhamdülillah(en son senle istişaresini yapmıştık belki unuttun)..demek istediğim şuan konumuz ne o üçleme nede dikdörtgen ..bu ok veya yön veren işaret şuanki güncelimiz..
Yorum yapacak ustaların sadece en son resme katkıda bulunmalarını istirham ederim..selametle kal ustam..

ragıp

Uzman
@Sarıyerli34
Ekli dosyayı görüntüle 178212

ustam, dikkatli tetkik edilir ise, alt kol kısadır. yani; boştur
önemli olan uzun koldur. yukarıda fotoğrafta işaretlediğim gibi araştırın derim.

ben diğerlerinin de çözümünü merak ettim. mahsuru yoksa açıklarmısın?

selametle

Sarıyerli34

Bilgili Üye
@Sarıyerli34
Ekli dosyayı görüntüle 178212

ustam, dikkatli tetkik edilir ise, alt kol kısadır. yani; boştur
önemli olan uzun koldur. yukarıda fotoğrafta işaretlediğim gibi araştırın derim.

ben diğerlerinin de çözümünü merak ettim. mahsuru yoksa açıklarmısın?

selametle
Estağfirullah güzel insan ne mahsuru..
Şimdi bu üç çizgi ile üçgen şeklindeki yer üçlemeyi gösteriyor..biz buna kutsama teslis adı ne ise artık diyelim..bu üçleme hedefin krokisi..çevrede bi üçleme bulmak lazım..yanındaki dikdörtgene benzeyen oyma ise hedef noktayı tamamlıyor..kısaca işaretlerde nasıl tasvir edilmişse hedefte aynı şekilde..
Bu üçleme aynı anda yönde veriyor ..üçgen gibi düşünürsek hedef işarete baktığımızda tam karşımızda kalıyor...

Resimler bu konumda paylaştım bir müddet evvel..

Kurumuş Dere yatağında 3 kesik oyma | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

Selametle kal ustam

Suboxone

Aktif Üye
Kasa kaya bence küçük ok işaretiyle yuvarlak çizdiği yerin tam ortasını kır kasa kaya bu kayadaki kare çatlaklar ele veriyor hemen küçük ters v hemen yanı bence onu gusel bi murç la kir kare kesmeler belli saten çatlaklardan kırmaya başka ama önce vlf tarat öyle kır boşuna uğraşma her zaman diyorum hefinecinin yanında 1 pulse 1 vlf 2cubuk olsa saten yardımı farklı arar işaretin nasıl yönlendirdiğini anlar tarattım kayayı metale ötmedi ozaman diycenki yön amaçlı yer amaçlı harita olabilir

Son düzenleme: