Kurumuş Dere yatağında 3 kesik oyma

Suboxone

Aktif Üye
Yerin gusel allah gönlüne göre versin kaardes

ragıp

Uzman
Estağfirullah güzel insan ne mahsuru..
Şimdi bu üç çizgi ile üçgen şeklindeki yer üçlemeyi gösteriyor..biz buna kutsama teslis adı ne ise artık diyelim..bu üçleme hedefin krokisi..çevrede bi üçleme bulmak lazım..yanındaki dikdörtgene benzeyen oyma ise hedef noktayı tamamlıyor..kısaca işaretlerde nasıl tasvir edilmişse hedefte aynı şekilde..
Bu üçleme aynı anda yönde veriyor ..üçgen gibi düşünürsek hedef işarete baktığımızda tam karşımızda kalıyor...

Resimler bu konumda paylaştım bir müddet evvel..

Kurumuş Dere yatağında 3 kesik oyma | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

Selametle kal ustam
peki, siz o üçlemeyi buldunuz mu?
o üçleme neymiş?
mezar mı, ağaç mı, kuyumu, nedir?
buradaki nedir ki?, neden kutsanmış?
kutsanması için dini bir işlevi olmalı,
yakınında kilise, mabed vb bir yer var mı?
veya, toprak altındaki, kutsandı dediğiniz varlık kiliseye ait olduğunu mu düşünüyorsunuz?
hepsini geç
bir varlık (para, mezar vb) neden kutsanır?

bu soruları size sordum, beyin jimlastiği yap ki
farklı pencerelerden de bakabil

selametle

Sarıyerli34

Bilgili Üye
peki, siz o üçlemeyi buldunuz mu?
o üçleme neymiş?
mezar mı, ağaç mı, kuyumu, nedir?
buradaki nedir ki?, neden kutsanmış?
kutsanması için dini bir işlevi olmalı,
yakınında kilise, mabed vb bir yer var mı?
veya, toprak altındaki, kutsandı dediğiniz varlık kiliseye ait olduğunu mu düşünüyorsunuz?
hepsini geç
bir varlık (para, mezar vb) neden kutsanır?

bu soruları size sordum, beyin jimlastiği yap ki
farklı pencerelerden de bakabil

selametle
Link attım mübarek bu konunun içinde 3. Sayfada resimler var bak üç taşı göreceksin..

Bahhalebah

Aktif Üye
Kardeşim dikdörtgen kareniz güney Doğu yönünemi bakıyor eğer öyleyse tam karşısında batı ve Kuzey arasına bakan yamaçta büyük bir kaya kütlesi bulmanız lazım ve dediğim gibiysede sizin yörenize ve döneme göre değişir fakat böyle bir kaya varsa önünde o üç kesiğe benzer bir kaç işaret ya kanal olması lazım ragıp ustamında dediği gibi tek yapmanız gereken boşluk bakmak o Kesikler yukarıdan aşağıya doğru girilmesi gereken bir ana giriş oda bir aşağı ve sağa doğru gitmeniz gereken 2 boş bir dolu odayı veriyor gibi yalnız orada değerli bakarsanız çok yanılırsınız görünüşe göre kayalar minarel kaynıyor şansınız ve nasibiniz bol olsun

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 178260 Sarıyerli34 kardeşim ustalar söylenecekleri söylemişler ....ben sadece gördüğüm farklılığı yazayım dedim .....kırmızıyla işaretlediğim yeri hayvan kafasına benzettiğim için çizdim ..ve ağzını yerde gibi gördüğüm için o ön kısımda sarı ile işaretlediğim yerde boşluk bak derim ...mavi ile işaretlediğim yeride de göz hizası kadar kısım olacak şekildde tokmakla tıkla bakalım nediyecek ...bahtın açık olsun ...

Eskiya isaretine dek gelmissin.hayirli olsun.bir ucleme mevcut.etrafa bak.3 ulu agac uc ev vs.ermeni isi.2km etrafini incelemek lazim.bak etrafina3 kolun birlestigi biryer varmi 3.cesme agac vs.dostum kisaca ana dereyi besleyen deltalar vardir .bu deltalar ana derede bulusur.akarsuyu olustururlar.lakin bu deltalardan biri sahtedir.mutlaka ve mulaka bu sahte deltada buyuk beyaz plaka tas vardir.yarisi topraga gomulu vaziyette.8 kisinin kaldirabilecegi bir sekilde.iyi bir analiz sart.aslinda kolay bir emare.umarim anlatabilmisimdir.bu bilgiyi heryerde bulsmszsin.az kisi bilir bilende soylemez.bilgi paylastikca buyur.paylasmauan hicbirseyde elde edemez.selamet ile...

Sarıyerli34

Bilgili Üye
konuya devam

Selamun aleyküm güzel sitemin güzel insanları.
konuya daha önce müdahil olan ustalarım vardı.. elimizdeki emareler ile istişare sonucu uzun bir aradan sonra bir kaç noktada araştırma yaptık.. taşta bulunan 3 oymadan yola çıkarak(konuya yeni katılacak ustalar konunun başında resimler mevcut) taş yığmayı bulduk..
Değerli ustalarımın dikkat çektikleri noktalarda herhangi bir bulguya rastlamadık.. elimizde en net olarak taş yığma var..
Aşağıda resimle göstereceğim yerde boşluk aldık.. kayanın altı olabilir diye kayayı kaldırdık.. boşluk aynı noktada devam ediyor.. kayayı kaldırırken ufak bir küp parçasıda elime geldi.. şahsi kanaatimiz buranın yapay olduğudur, fakat son bir kez yorumlarınızı almak isterim..
Hepiniz Allah'a emanet olun selametle kalın..

Ekli dosyayı görüntüle 211590

boşluk aldığım nokta diye belirttiğim yerin sağındaki kayayı kaldırdık..

Ekli dosyayı görüntüle 211605

Ekli dosyayı görüntüle 211606

kayanın altındaki toprak yapısı.. tamamiyle el ile açıldı..

Ekli dosyayı görüntüle 211607

toprak yapısına ve çıkan ufakta olsa küp parçasına bakarak burası doğal olamayan ve ayrıca aşağısındaki 3 lü oymanın işaret ettiği nokta olduğundan şüphemiz yok..

Sarıyerli34

Bilgili Üye
uçmuş ustam selamun aleyküm mekana gidildi kontroller yapıldı bahsettin noktalarda birşeye denk gelmedik.. son hadde de yığmaya yoğunlaşıyorum.. konuya resim dahil ettim gözlem ve yorumlarını eksik etmeyesin..selametle kal

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
gelelim boşluk aldığım dediğin ;yığmaya .. yığma dediğin yer deredeki o kayaların ne tarafında kalıyor ...o yığmalarda çubukla ;boşluk almak kolay.ve normal dir.fakat etüd etmesi.zordur..aldığın boşluk mutlka 1 anlam ve1kıroki çizmelidir inşaallah öyledir...çubuktan sonra değerli tespiti yağmışsındır insaallah ..benkendim olsam butür yığmalarda çokcası değerli tespitine daha çok ehemmiyet veriridim ....yığmanın etrafı çubuk çalışmak için uygun muydu ;sadece üsttenmi çalıştın..anladığım kadarıyla üstten 1 kaç ;taş kaldırmışsın...ayni.yerden1.kaç.taş.daha kaldırdıktansonra tekrar çubuk çek ..ayni işareti ve şekli verecekmi .....durmak yok ..devam ;..defineci çalışkandır..defineci..zekidir...

Son düzenleme: