Magnezyum çubuk

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Yok ustam. Kademeli olarak daralan ve uç tarafta onbeş çamlık bir anten oluşturan rulmanlı ve tekli bir çubuk. İçine üst tarafa numune konan bir çubuk. Bunu plastikten yapan da oldu. Ben alüminyumdan elimdeki malzemeyle yaptım tepkisi bizim ikili çubuktan farklı. Ama ben ham altın numuneyle deneyemedim. Boş her şeye de gitmiyor. Biraz daha seçici gibi geldi.
sizi güverteye alalım lütfen :) video paylaştım

Eser600

Yeni Üye
Usta s.a daha 1 ay önce aldım titanyum kaplama statik saplı çok iyi sonuçlar veriyor kullandığın mineral neyse ona gore gidiyor örneğin herhangi bir ağaçtan yaprak kopartıp ağzına aldigin vakit seni oraya gorturuyor bu çabuklardaki olay hangi mineral agizdaysa ona gidiyor yani pirinç falan hikaye alırsan memnun kalacağından eminim tabi iyiside varsa takdir senin not:çubuğu sıfırlamak için ucunu yalamalısın yoksa en son ne ararsan ona gider hayırlı bayramlar

kaynak

Eser600 kardeşim hakkını helal et gözüm:) ama bizim törelere aykırıdır ne ağza alması ne yalıyoruz yawss ))))) Allah iyiliği versin memnuniyetin böylesi bilgiler Allah razı olsun ... güldürdün beni :)

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bence çubuk almak yerine yapmak daha mantıklı ve ekonomiktir. Ayrıca aklıma takılan ise; bundan 100 yıl önce bu işi yapanların çoğu nokta atışları yapmış hem de direk sarı kıza ulaşmışlar ki o zamanlar çubuk diye bir şey yoktu. Kanaatimce bu işin sırrını daha çözememişiz. Peki o zaman doğal olupta direk nokta atışı yapan şey ne? Bunun üzerinde çalışmak lazım diye düşünüyorum.

kaynak

@toyalp usta bunun bir sırrı var doğrudur...Ve çalışmak... Allah c.c çalışana araştırana vericektir inş..!

Son düzenleme:

kaynak

Bu işin püf noktası'nı müsadenizle ritüel video başlık altında vericem ana prob nerdedir öğrenilmiş olunur.Arge yapan arkadaşlar içinde ön bilgi olur niyetiyle...

tunay_5454

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 245941Ekli dosyayı görüntüle 245942selamun alyeküm dostlarhayırlı bayramlar tekrardan . ben özel bir şirkette çalışıyorum bu çubuk işine 5 sene önce merak saldım bir çok farklı metal çubukla denemelerim ve tespitlerim oldu işin ilmiyle beraber burda önemli olan çubuğu kullanma ve algılama yeteneğidir hangi çubuğun yani bakır pirinç aleminyum vs sizde neye göre ve neye tepki verdiğidir çubuk kulanıcısı öncelikle kendisini keşvedip geliştiricek yoksa hiç bir çubuk işe yaramaz ustalarımız defalarca açıklama yapmış ve faydalı bilgiler vermiştir ben günün 6 saati okuyorum tekrar tekrar snr arazide denemeler yapıyorum öncelikle çubuk kulancısı sürekli tekrar tekrar gün içinde belirli aralıklarla sürekli çalışıcak bu resimde eklemiş olduğum çubuğu kendim yaptım tamamen merakımdan dolayı hazneli çubuğun avantajı var mı diye merakettim denedim gayet güzel iş görüyor lakin dediğim gibi iş kulanıcıda biter çubuğun haznesinde ne olduğunu merak ediyorsanız söylim gaz .asit.toprak.taş.kemik. gümüş.altın.bentonit.duoderm . .. bunlar bile minerale gitmesini önlemiyor onun formülü yine kullanıcıya bağlı benim çubuğum minerale gitmiyor boşluğa gidiyor boşlukta mineral varsa onuda gösteriyor onuda elemek yine bize kalıyor kısaca metalin önemi yok haa bazısı bazı kişilerde daha hızlı çalışır seri algılar tepki verir önemli olan durum size hanginin uyduğu ve bütünleştiğidir sevgiler

Son düzenleme:

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Hakikaten bir gün biri ağzına aldığı bir şey yüzünden boğulacak..

Metin777

Aktif Üye
Bu işin püf noktası'nı müsadenizle ritüel video başlık altında vericem ana prob nerdedir öğrenilmiş olunur.Arge yapan arkadaşlar içinde ön bilgi olur niyetiyle...
Ritüel video isimli konuya biraz göz attım ama anladıysam Arap olayım. İlk baştaki videolar silinmiş sanırım izleyemedim. Sakin kafayla tekrardan okumak lazım. Daha detaylı açıklamalarınızı bekliyorum usta.

kaynak

Ritüel video isimli konuya biraz göz attım ama anladıysam Arap olayım. İlk baştaki videolar silinmiş sanırım izleyemedim. Sakin kafayla tekrardan okumak lazım. Daha detaylı açıklamalarınızı bekliyorum usta.
Kurban ilk sen değilsin onun için arap olma:) Mushap kardeşim kaç tekrar yaptı o bilir :) fakat okudukça bazı olgular birleşiyor oda kavrama kalmış bir durum..ilk sayfada haçı gördün bide sembol olarak üçgen var bütün naneelerrr bunların etrafında dönüyor bizde elimizden geldiğince izah etmeye anlatmaya çalışıyoruz inş. :)

Metin777

Aktif Üye
Kurban ilk sen değilsin onun için arap olma:) Mushap kardeşim kaç tekrar yaptı o bilir :) fakat okudukça bazı olgular birleşiyor oda kavrama kalmış bir durum..ilk sayfada haçı gördün bide sembol olarak üçgen var bütün naneelerrr bunların etrafında dönüyor bizde elimizden geldiğince izah etmeye anlatmaya çalışıyoruz inş. :)
Bir usta tavuklu civciv işaretini tam yön ve metre vererek çözümlemişti. Sanırım böyle çözümlemelerden bahsediyorsunuz. Bu işe gönül vermiş herkesin işine yarayacak türden çözümler

kaynak

Bir usta tavuklu civciv işaretini tam yön ve metre vererek çözümlemişti. Sanırım böyle çözümlemelerden bahsediyorsunuz. Bu işe gönül vermiş herkesin işine yarayacak türden çözümler
Doğrudur...orada tavuğun veya civcivin bir katkısı yok,sadece kafanı karıştımak yapıla gelmiştir, sayısalı rakam olarak değilde farklı çeşidin içine gizleyerek kısaca kamufle etti diyebiliriz .