• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Magnezyum çubuk

Metin777

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Şimdi moda magnezyum çubuk üzerine. Aramızda tecrube eden var mı acaba? 3 farklı satıcı birbirini kötülüyor kendi cubugunu övüyor. Biri 500 istiyor biri 3000 istiyor. Çubukçu çubuğunu överken duyduklarım, hiç yabancı olmayan kelimelerden oluşuyor. Bir şeyler bulmak sa amaç parası önemli değil, alınır bir çubuk daha ama buluyorsa defalarca enayi yerine konulmayalım.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Şimdi moda magnezyum çubuk üzerine. Aramızda tecrube eden var mı acaba? 3 farklı satıcı birbirini kötülüyor kendi cubugunu övüyor. Biri 500 istiyor biri 3000 istiyor. Çubukçu çubuğunu överken duyduklarım, hiç yabancı olmayan kelimelerden oluşuyor. Bir şeyler bulmak sa amaç parası önemli değil, alınır bir çubuk daha ama buluyorsa defalarca enayi yerine konulmayalım.
Piyasaya çin çayı girdi başladılar şöyle boyle faydası var reklamlar devamm..gündemden düşünce adını yeşil çay yaptılar :) uyanık olmak lazım !

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Magnezyum cubuk zorlu doga sartlarinda yasayan icin kibrit cakmak yoksa ates yakmaya yarar guzel kivilcim atar..baskada bisey olmaz bahsettigin guvercinler ise iyi takla atar

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Moderatör
Al çubuğunu kendin yap. Ister titanyum ister adamantium..
Dene, test et gör.
Çubukculuk kişiseldir..

Mushap

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Magnezyum çubuk ateş yakmak için kullanılıyor kampçılar doğada çadır kuranlar vs bu amaçla kullanıyor diye yazacaktım ki Mal bulanındır abim yazmış zaten.

Metin777

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili arkadaşlar çubuğun hemen hemen her türünden yaptım fakat olumlu bireyler olmadı. Birgün biri bulan bir çubuk yapacak ama biz inanmayacağız ve treni kaçıracağız diye korkuyorum.
Bir arkadaş sipariş verdi haftaya elinde olur. Denemeler yapsın bakalım iyi şeyler olursa sizlerle paylaşırım İnş.

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu çubukçuları ben de takipteyim. Üçgün önce kesin sonuç aldım diye prinç çubuk reklamı yapan bugün magnezyum diye reklama başladı. Bilirsiniz çubuk konusunda çok uğraştım. Sonucun şudur ki kendi çubuğunu yap. Çubuk konuşuyor sana bir şeyler anlatıyor ama dilini bilmiyorsan söylediklerini yorumlayamazsın. Ustalarımız ısrarla çubuk pratik ister bir dil uç beş günde öğrenilmez. Ayrıca çubuk tek başına tesbit te kullanılmaz. Çubuksuz da araziye çıkılmaz. Ustalarımız bunları dedi. Tecrübe ettiğimizde bunları gördük doğruluğuna inandık. Tahtadan yaptığım çubuklardan bile aynı tepkileri aldım. İster prinç ister magnezyum olsun sonuç hep aynı olacak. Usta olan çubuk değil çubuğu tutandır. Benim anladığım o çubuk bu çubuk değil tuttuğun çubuğun dilini öğrenmek esastır. Bol pratik. Ustalarına saygı ve selamlar. Benim daha 39 fırın ekmek yemem lazım ki çubuktan ekmek yiyeyim.

sef_er

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
hayalsaati soyledikleriniz dogru. Fakat cubuk tercihi kisiden kisiye degisir. Bizim bayram usta eminimki demir telide olsa sonuca ulasir. Amac malum degerliye uslasmak. Ben kasim ustanin cubuk ve elcikdeki malzemeleri uyguladim bir sonuc alamadim. Magnezyum cubuk temin ettim. Tek cubuk. Simdi ogrenmeye devam edecez. Fakat cubuk aldim direk altina gidecek diye kimse bekleyemez. Ama suan itibariyle magnezyum cubuktan memnunum

kaynak

Moderatör
hayalsaati çubuğun üzerinde herhangi bir anten varmı?

Metin777

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Birkaç video izledim. Cubugun hareketi ve tepkileri pek hoşuma gitmedi. Dönsem mi dönmesen mi diye düşünüyor. Acemi cubukçu çok zorlanır. Tepkileri ve dönmesi belirgin olsa cubugun dediği yöne doğru daha rahat gidilir.

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hayalsaati çubuğun üzerinde herhangi bir anten varmı?
Yok ustam. Kademeli olarak daralan ve uç tarafta onbeş çamlık bir anten oluşturan rulmanlı ve tekli bir çubuk. İçine üst tarafa numune konan bir çubuk. Bunu plastikten yapan da oldu. Ben alüminyumdan elimdeki malzemeyle yaptım tepkisi bizim ikili çubuktan farklı. Ama ben ham altın numuneyle deneyemedim. Boş her şeye de gitmiyor. Biraz daha seçici gibi geldi.

kaynak

Moderatör
Yok ustam. Kademeli olarak daralan ve uç tarafta onbeş çamlık bir anten oluşturan rulmanlı ve tekli bir çubuk. İçine üst tarafa numune konan bir çubuk. Bunu plastikten yapan da oldu. Ben alüminyumdan elimdeki malzemeyle yaptım tepkisi bizim ikili çubuktan farklı. Ama ben ham altın numuneyle deneyemedim. Boş her şeye de gitmiyor. Biraz daha seçici gibi geldi.
sizi güverteye alalım lütfen :) video paylaştım

Eser600

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Usta s.a daha 1 ay önce aldım titanyum kaplama statik saplı çok iyi sonuçlar veriyor kullandığın mineral neyse ona gore gidiyor örneğin herhangi bir ağaçtan yaprak kopartıp ağzına aldigin vakit seni oraya gorturuyor bu çabuklardaki olay hangi mineral agizdaysa ona gidiyor yani pirinç falan hikaye alırsan memnun kalacağından eminim tabi iyiside varsa takdir senin not:çubuğu sıfırlamak için ucunu yalamalısın yoksa en son ne ararsan ona gider hayırlı bayramlar

kaynak

Moderatör
Eser600 kardeşim hakkını helal et gözüm:) ama bizim törelere aykırıdır ne ağza alması ne yalıyoruz yawss ))))) Allah iyiliği versin memnuniyetin böylesi bilgiler Allah razı olsun ... güldürdün beni :)