Mahzenmi kaya mezarmi ustalarim yardim

murat76

Aktif Üye
Kidemli üye olmusummm teşekkür ederim:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şirvan

Operatör
Toprak yığma mezar olur orda dedektörle kontrol et taabani

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli kardeşim,

T espit
İ şlem
P azar

Once tespit edeceksiniz. Emin olacaksiniz. Sonra işleme başlayacaksiniz.
Plani,programi olmayan hedefe ulasamaz.
Tespit icin de ya iyi bir cubuk ustasi olacaksiniz yada iyi bir cihazla bakacak veya baktiracaksiniz. İhtimaller uzerune yola cikan yolda kalir.
Basladiginiz yer, baslangic mi bileceksiniz. Yoksa cabuk yorulup, cabuk bikarsuniz.
Teknolojiyi kesinlikle kullanacaksiniz.
7 metre asagida oldugunu tahmin ettuniz. 7 metre demek 2 katli bir evden fazla bir yer demektir. Mezarci 1.50 metre mesafeyi mezar olcusunde ortalama 2-3 saatte hazir edebulir, taslik bir alansa ne zaman bitecegi bile belli olmaz. Yani zordur.
İmkan olacak, yeri belirledin karot atacan bosluga dusene kadar. Dustu diyelim, yilan kamera salacaksin. İceri bakacaksin. İnmeye deger mi degmez mi? Analiz edeceksin. Baska bir usul insani perisan eder ve teehlikeye sokar.
Önce tespit sonra islem diye vurgulamamimiz sebebi bu.

Mevcut resimler yetersiz.
Dolayisiyle tespitiniz dogru mu yanlis mi bilemiyoruz.
Once tespit isi kemale ersin. Sonrasi zahmet olsa da kolaydir. Hedefe kac metrede ulasacaginizi bilmek zorundasiniz. Acele etmeyin once tespit asamasi bitsin.

Okuyan Herkese Not:
Resimlerde kesinlikle islem malzemesi gozukmesin.
Başa bela olma ihtumalini ortadan kaldiriniz.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
murat76 kardesim merhaba .
Kolay gelsin hepinize , işin zorluğu ortada Allah sabır versin size dikkatli olun herşeyden önce .Benim görüşüm resimlerden fikir yürüterek size bakınca her taraf gizli sarmaşıklar yosunlar ve daha birçok bitki örtüsü gibi kaplamışlar kayaları .Rütbeli seviyesi statüsü yüksek bir kral yakını hatta kral mezarı olabilceği yönünde ama bu iş öyle kralın mezarıda olsa sıradan halkın mezarıda olsa yapım şekli yeri ölçüsü yağmurun yağış şekli erozyon güneşin açıları v.s on binlerce yıl sonrasının tahminleri hesapları yapılarak inşa edilıyor .İnşallah doğru yerdesinizdir .Önce Can Güvenliği .

kayip kepenek1

Yeni Üye
Sn Murat76 burayı neye dayanaraktan kazdınız yığmamı burası yoksa bir oymamı yön verdi .Biraz uzak çekimle resimleyip konu altına eklermisiniz net yorum yapalım kolay gelsin .

Amisos

Bilgili Üye
arazinin resminin pek bi faydası olmaz diye düşünüyorum abilerim sebebi ise bitki örtüsü bodur ormanlık alan moralinizi bozmim ama sankim deyil gibim sadece bir yuksealan gibi doğrudoğruluğu 100 â„… doğru olsa bilem dalma yönteminiz yanlış kendimden bbiliyom çok yorar ama tehlikeleri berteraf edersin ssorunsuz sonusonuç alırsın abilerin deddedi ğibi neyneye göre sortsorti yapyaptın buraya boşluk aldıaldın neylen alaldın onlan bunlan peki ??? almış olduğun boşluk kaya aralarında oluşmuş ollamaz mı ve dedikleri gibi işareti var mı ??? Yok sa nneden aramayı denemiyorsunuz yakınlarda bir yerde olabilir dikkatli bir göz belki görür kolay gelsin.

murat76

Aktif Üye
Kiymetli kardeşim,

T espit
İ şlem
P azar

Once tespit edeceksiniz. Emin olacaksiniz. Sonra işleme başlayacaksiniz.
Plani,programi olmayan hedefe ulasamaz.
Tespit icin de ya iyi bir cubuk ustasi olacaksiniz yada iyi bir cihazla bakacak veya baktiracaksiniz. İhtimaller uzerune yola cikan yolda kalir.
Basladiginiz yer, baslangic mi bileceksiniz. Yoksa cabuk yorulup, cabuk bikarsuniz.
Teknolojiyi kesinlikle kullanacaksiniz.
7 metre asagida oldugunu tahmin ettuniz. 7 metre demek 2 katli bir evden fazla bir yer demektir. Mezarci 1.50 metre mesafeyi mezar olcusunde ortalama 2-3 saatte hazir edebulir, taslik bir alansa ne zaman bitecegi bile belli olmaz. Yani zordur.
İmkan olacak, yeri belirledin karot atacan bosluga dusene kadar. Dustu diyelim, yilan kamera salacaksin. İceri bakacaksin. İnmeye deger mi degmez mi? Analiz edeceksin. Baska bir usul insani perisan eder ve teehlikeye sokar.
Önce tespit sonra islem diye vurgulamamimiz sebebi bu.

Mevcut resimler yetersiz.
Dolayisiyle tespitiniz dogru mu yanlis mi bilemiyoruz.
Once tespit isi kemale ersin. Sonrasi zahmet olsa da kolaydir. Hedefe kac metrede ulasacaginizi bilmek zorundasiniz. Acele etmeyin once tespit asamasi bitsin.

Okuyan Herkese Not:
Resimlerde kesinlikle islem malzemesi gozukmesin.
Başa bela olma ihtumalini ortadan kaldiriniz.
Ah ustam karottu teknolojik cihazlardi nerdee biliyosun yeni bi cubuk aldim onuda dert usta sap kismini kisa tutmus yuvadan cikip duruyor öldük yorgunluktannn bi eşime bi kendime volteren igneyle uyuyabildik :))) geçmişi var mahzen kapisi denmiste bulunamamis resimde cikan malzemeler icinde özr ustam bidaha olmaz

murat76

Aktif Üye
arazinin resminin pek bi faydası olmaz diye düşünüyorum abilerim sebebi ise bitki örtüsü bodur ormanlık alan moralinizi bozmim ama sankim deyil gibim sadece bir yuksealan gibi doğrudoğruluğu 100 â„… doğru olsa bilem dalma yönteminiz yanlış kendimden bbiliyom çok yorar ama tehlikeleri berteraf edersin ssorunsuz sonusonuç alırsın abilerin deddedi ğibi neyneye göre sortsorti yapyaptın buraya boşluk aldıaldın neylen alaldın onlan bunlan peki ??? almış olduğun boşluk kaya aralarında oluşmuş ollamaz mı ve dedikleri gibi işareti var mı ??? Yok sa nneden aramayı denemiyorsunuz yakınlarda bir yerde olabilir dikkatli bir göz belki görür kolay gelsin.
Ustam cubukla aldim bulursamkader25 ustamin yazisindaki gibi mineral tespitide yaptim farkli gunlerde topragida havalandirdim ay biseyler var hissediyorumda öldük geberdik daha ortada bisey yok bugun nasil gidicez bilemiyorummm gulesimde geliyor halimize:)))

murat76

Aktif Üye
murat76 kardesim merhaba .
Kolay gelsin hepinize , işin zorluğu ortada Allah sabır versin size dikkatli olun herşeyden önce .Benim görüşüm resimlerden fikir yürüterek size bakınca her taraf gizli sarmaşıklar yosunlar ve daha birçok bitki örtüsü gibi kaplamışlar kayaları .Rütbeli seviyesi statüsü yüksek bir kral yakını hatta kral mezarı olabilceği yönünde ama bu iş öyle kralın mezarıda olsa sıradan halkın mezarıda olsa yapım şekli yeri ölçüsü yağmurun yağış şekli erozyon güneşin açıları v.s on binlerce yıl sonrasının tahminleri hesapları yapılarak inşa edilıyor .İnşallah doğru yerdesinizdir .Önce Can Güvenliği .
Ay buladik gitti bu kiralin mezarini ustam once magra sonra burası kiraldan vazgectim yaverinede vezirinede raziyiz yok sans yok ama yilmakta yok :)

murat76

Aktif Üye
Sn Murat76 burayı neye dayanaraktan kazdınız yığmamı burası yoksa bir oymamı yön verdi .Biraz uzak çekimle resimleyip konu altına eklermisiniz net yorum yapalım kolay gelsin .
Ustam bi kapi gibi kesme vardi resimini attim burdan buyuk bir mahsene giris varmis haritada harita kaybolmus yer bulunamsmis bosluk alip maden gosterince hayda maşallah daldik öldük geberdik yok ortada bisey