mala yer altı görüntüleme

Glik

Aktif Üye
Çok rahatlıkla o mesafede ki hedefleri tarayabilir, yapı tespiti yapabilirsiniz. Fakat ustam gerçekçi olmak gerek. Oyle bir yerde tespit yaptın diyelim..Gidemeyecek olduktan sonra nasıl işlem yapacaksın??Cihazın ne vaad ettiğine gelince..Beni gece-gündüz net bir şekilde kullanabilirsin, araç içerisinde hareket halinde tarama yapabilirsin, su altında dahi ciddi derinliklerde tarama yapabilirsin diyor..
Ustam aşarız dağları yeter ki dolu olsun.. teşekkürler araştıracağım proton elici

CooL

Bilgili Üye
Öncelikle hiç bir cihaz altın, gümüs, vs. VAR DEMEZ. Ustanın söylediği gibi bir renk skalası mevcuddur, alınan grafik üzerine bu skala uygulanır ve sonuca gidilir. Ben Proton Elic kullanıyorum. Öncesinde çok makina kullandım, Mala da kulladım, fakat mala SADECE DÜZ ALANDA KULLANILMALIDIR.Engebeli arazide KESİNLİKLE doğru analiz yapamaz, kaldı ki cihazı öyle bir arazide yürütemezsin.Bu tarz cihazlar benim kullandığım dahil, yukarıda da söylediğim gibi kesinlikle malzeme GÖSTERMEZ. Fakat bulamayacakları yer altı odası, mağara, mahzen, vs. oluşum YOKTUR. Her türlü yüzey altı yapı anomalisini tespit ederler. Proton Elic serisini tercih etmemin sebebi, tek kişilik pratik kullanımı, YATAY ve DİKEY kullanılabilmesidir. Mesela karşınızda şüphelendiğiniz bir yapı, kaya gibi bir oluşumu tarayabilirsiniz. Ayrıca su altında da oldukça etkili. 2 km. Yarıçapda tarama yapabiliyor rahatlıkla. Kullanım videoları var, izlerseniz demek istediklerimi daha iyi anlayacaksınız. TSK envanterinde de bu cihaz mevcud, almamda ki en etkili sebep de budur. Güneydoğuda ki kolluk kuvvetleri, tünel, mağara, oda, vs. Gıbi tespitde kullanıyor. Bilginize...
Proton Elic cihazlarıda 5para etmez arazide hikaye. Açılmış oda mezarını bile çizemedi

CooL

Bilgili Üye
Çok abartılmış bir makina kullanan da kiralıyanda alan da hiç bir emare ye ulaşamamıştır bu makina ile. Termal hakkında şey diyemem ısıya duyarlı deniyor ama arazide ben kiralayıp baktırdım hikaye

denemediserhat

Yeni Üye
Çok abartılmış bir makina kullanan da kiralıyanda alan da hiç bir emare ye ulaşamamıştır bu makina ile. Termal hakkında şey diyemem ısıya duyarlı deniyor ama arazide ben kiralayıp baktırdım hikaye
Bizim bir abimiz bu makine ile baya variyet sahibi oldu ama şahsen ben de pek inanamadım. Ama adam hala çıkarıyor bişeyler

CooL

Bilgili Üye
Valla sizin bir abiniz nasıl variyet sahibi oldu bu makina ile ilginç. Bu bahsettiğiniz makşna sahibini bölgemde iyi tanıyorum oldukca da iyi kullanıyor ama hiç bir emare ye ulaşamadı. Hatta kendisi bazı askeri işler içinde bir kaç defa makina ile görev3 gitti ama malzeme konusunda makina sıfır

Neonxy

Member
Makine
Valla sizin bir abiniz nasıl variyet sahibi oldu bu makina ile ilginç. Bu bahsettiğiniz makşna sahibini bölgemde iyi tanıyorum oldukca da iyi kullanıyor ama hiç bir emare ye ulaşamadı. Hatta kendisi bazı askeri işler içinde bir kaç defa makina ile görev3 gitti ama malzeme konusunda makina sıfır
Makine öncelikle yapı tespiti içindir.metal konusunda evet var metal fakat hangi metal bilmem der.Assuva modellerinden bahsediyorum. ediyorum.@cool ustam siz hangi makineyle çalışıyorsunuz?

denemediserhat

Yeni Üye
Bana anlattığı kadarıyla makine zaten burada direk malzeme var demiyor. Burada bir oluşum var, renk skalasında ölçüm mü bişey yapıyor, orası gerçektn oda ise tamam diyor ve giriyormuş dediğine göre.
Dediğim gibi, belki makineyi kiralayıp deneyebilirim ama alma konusunda şüphelerim var.

CooL

Bilgili Üye
Bana anlattığı kadarıyla makine zaten burada direk malzeme var demiyor. Burada bir oluşum var, renk skalasında ölçüm mü bişey yapıyor, orası gerçektn oda ise tamam diyor ve giriyormuş dediğine göre.
Dediğim gibi, belki makineyi kiralayıp deneyebilirim ama alma konusunda şüphelerim var.
Ustam kullanılan makina assuvanın proton elic olanı zaten metal aramadık ayrıca daha önce açılan oda mezarını bile görmedi bana 1 km ileride mezar var diyor:)

CooL

Bilgili Üye
Valla ben kiraladım açtığım yeri görmedi tabiki herkesin kendi bileceği iş

sandalci14

Operatör
duyumlarla hareket etmek hayal kırıklığına sebep olabilir. alan tarama dedikleri cihazlar çoğu hikaye her zaman dediğim alan tarama yalan tarama. çubuğa bile daha fazla güvenirim onlardan.ancak bazı teknolojik cihazlar var çalılılkların arasında mağara bulabilen termal dürbün türü.alan taramalarda aynı mantıkta ama net sonuç yok.mala gibi jeofizik cihazları yerin altını tarayıp magara yapı mahsenin bulabilir.ancak bu cihaza 500 bin verdin diyelim nerde nereyi araştıracaksın.esela bi tümülüsün girişini buldun tümülüsse zaten neresinden baksan odayı bulursun.orada çalıştırtılarmı elindeki servette gider mahkemelerde sürürndürürler.zor işler uzaktan bakıldığı gibi değil.bu işlerde en güzel hobi alacaksın bi dedektör tektek yapıp müzeye vereceksin ekmeğine bakacaksın.yasak kaçak işlerin sonu hüsran