Malzeme yer degiştirir mi?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Biz galiba yanlış anlaşıldık. Dediginiz gibi alınması zor olan ifrit vs ile bağlanmış olan yerler çok fazladır. Benim önerdiğim yöntem sadece sinyallerini şaşırtmasın diye verilmis bir yöntem. Cok yerde buyuk büyük mevzular ile karsilastik burda bahsetmek istemiyorum hamd olsun rabbimin izni ile halloldu. Ancak burda bahsedilen mevzu malzemenin alinması degil. Aslinda yer degistirmedigi size vermek istemediklerinden dolayı . Tabiki bu mevzuyu yer degistirme olayina kanmazsaniz baska mevzularin pesin sira gelebilecegi normaldir . Bu mevzular basinda duranin gucu ile dogru orantili degisir
mele kardeşim sana tek cümle söyleyeceğim, var git tefekkürünü yap.
hz Süleyman kıssasında belkısın tahtını göz açıp kapayıncaya kadar getirilidiği (ki bu nesnenin yer değişimidir ve kuran da geçer.) bildirilirken,
şimdi Kuran’da geçen nesne değişimini mi inkar edeceğiz ?
İnkar edersek şirke düşer miyiz değerli Mele arkadaşım?

Melleibrahim

Member
Değiştirirler. Zaten elenmiş toprak olduğu için fark edemezsiniz. Siz eştikçe o gider. Ölçüm sırasında frekansla oynadıklarına bizzat şahit oldum. Fakat ayeti okuyunca dokunamadılar. Frekans doğru noktadan geldi. Bu da benim başımdan geçen bir anıdır.
Aslinda ayni seyi soyluyoruz yer degistirmiyor frekansi saptiyorlar gerekli tedbirler alinanca bu yönde birsey yapamiyorlar sonrasinda baska yollara basvuruyorlar

Turko

Uzman
Hayırlı akşamlar arkadaşlar .

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Burda sizin dediginizde bir onemli nokta daha var güzel bir seye deginmissiniz. Sayet biri tarafindan tılsımlı yani bekcili gömülen birsey ise o gömen kişinin kan bağı olan kisiler tarafindan sorunsuzca alinabiliyor. Bu arada tılsım denilen şey bir zavallı mahlukatin olum tehdidi ile onu korumak icin oraya baglanmasidir. Zulumdur bu. Aslinda o malı degil kendi canini korumanin derdindedir. Nasib olirsa bu konu hakkinda da uzun bir yazi yazmayi dusunuyorum ancak formun etigine uygun mu bilmiyorum onun icin kararsızım BulursamKader25 ustalar izin verirler ise kardeşlerimiz aldatilmasin diye bu tip ufak tefek konulara deginmekte yarar goruyorum vesselam
Kiymetli Hocam,
Bu konulari ehlinden ogrenmek her zaman iyidir. Zamaniniz musait oldukca yazarsaniz duaciniz oluruz.

Bazi kardeslerimiz dediklerinize muhalif beyan ve olaylar anlatabilirler.

Siz her yazilana cevap vermeye kalkarsaniz mevzu cok uzar. Ve yarim kalir. Benim istirhamim siz yazacaklarinizi yazin. Konunun hitaminda izahlar daha faydali olur kanaatindeyim.

Bazi kardaslarimizin aklina gelebilir;
Melleibrahim kardasimiz kendisine bir pazar mi olusturmak istiyor?
Kesinlikle hayir.
Kiymetli hocamiz sadece bilgilenmemizi istiyor, baska bir niyeti yoktur. Kendi yerinizde bu tur bir sorun olsa, ne yerinize gelir nede sizden maddi birsey talep etmez.
Bu tur hususlarda kendimden fazla kendisine guvenirim. İsin hakikisinden ehlidir.
Vakti musait oldukca kiymetli yorumlarini da bizlerden esirgemezler insallah.

Yazacaklari kesinlikle cok kiymetli bilgiler olacaktir. Kendisinden istifade edelim derim.

H. Y. Ş

Member
Melle kardeşim, sizin eğitim seviyeniz nedir? Yanlış anlamayın, sadece merak ettim ve bu bilgiler sarf/nahiv ıstılahıyla alakası yok biliyorsunuz. Havass bilginiz (yazılı/sözlü) icazet veya bir huddam kaynağından mı geliyor, yoksa genel kitabi bilgi midir? Tüm bunlarla beraber Kuran-ı Kerim de geçen ifritin Belkıs'ın tahtını getirdiği ve demek buna gücü yetecek varlıklar olabileceğine inanırım ama günümüzde büyük ihtimal ya vardır veya çok azdırlar diye inanıyorum. Zira nasıl İsa as zamanında tıp ilmi zirve yapmışken İsa as (göz çukuru dahi olmayan) körleri iyileştirme mucizesi ile gelmiş, nasıl Musa as zamanında büyücülük ve sihir zirvedeyken, tüm sihir aletlerini yutan asa mucizesi ile geldiyse, Efendimiz sav zamanında edebiyat zirvede iken Kur'an ayetleri mucize verildi ve tüm meydan okumalara karşı, şairler bir ayeti kerimelik veciz cümle kuramadılar... Velhasıl tüm cinlere hükmeden bir Paygamberin zamanındaki zirve yapmış gücün günümüzde olmadığı kanısı var bende.
Sonuç olarak bu taşıma işi mümkün olmakla beraber günümüzün bedensiz varlıkları, enerji boyutundaki güçleri ile cihazları aldatıyorlar kanaatimce... Yukarıdaki sorumu unutmamışsınızdır umarım :) Bu arada bu site definecilerin yardımlaşma sitesi malumunuz. "İnsanlara akılları derecesinde konuşunuz" (ki ilmi o seviyede olmayanı fitneye düşürmeyesiniz) hadisi şerifi de kulağınızın arkasında dursun derim :) cevaplarınızda mümkün olduğunca kaynak belirtiniz ki bulanık kanaatler keskinleşsin. Tüm bunlarla beraber muhalif düşünceler kendi makamlarından tecelli edecektir. Vesselam.

Melleibrahim

Member
mele kardeşim sana tek cümle söyleyeceğim, var git tefekkürünü yap.
hz Süleyman kıssasında belkısın tahtını göz açıp kapayıncaya kadar getirilidiği (ki bu nesnenin yer değişimidir ve kuran da geçer.) bildirilirken,
şimdi Kuran’da geçen nesne değişimini mi inkar edeceğiz ?
İnkar edersek şirke düşer miyiz değerli Mele arkadaşım?
Haklisiniz KURAN-I KERİM AZİMÜŞŞAN da ne bahsederse dogrudur. Ancak malzemenin yer degisimini bir cinninin yapmadigini bildiginizi umuyorum . O mevzuyu yapan tefsirlerde Hz SULEYMANIN yaninda bulunan büyük bir alim idi. Birde Harut ve Marut isimli iki melegin insanlara bu ilmi ögretmesi ile baslayan bu olay Hz Suleyman zamaninda zirveye ulasmis hatta insanlar sokak ortalarinda cinniler ile konusacak oturup sohbet edecek duruma ulasmislardir. Fakat efendimiz HZ MUHAMMEDİN dogumu ile onlara ait bir cok kapi kapanmistir.Bunlari göz ardi etmeyiniz . Size acik bir delil sunayim seytan ifrit ve aveneleri efendimizden önce insan kiliginda tensel temas bile kurabilirken artik bu mevzular tamamen yasaklanmiş hatta hadislerde bile bu konular hakkinda beyanatlar günümüze kadar gelmistir. Kuranı inkar etmek haddimize degil ancak orda asli mevzunun ne oldugunu bilmek görevimizdir .Bize hitap tarzinizda bize karşı bir sinir varmış gibi hissettim. Git tefekkurunu yap vs derken kalbinizi kıracak bir sözümüz oldu ise affola

Turko

Uzman
Haklisiniz KURAN-I KERİM AZİMÜŞŞAN da ne bahsederse dogrudur. Ancak malzemenin yer degisimini bir cinninin yapmadigini bildiginizi umuyorum . O mevzuyu yapan tefsirlerde Hz SULEYMANIN yaninda bulunan büyük bir alim idi. Birde Harut ve Marut isimli iki melegin insanlara bu ilmi ögretmesi ile baslayan bu olay Hz Suleyman zamaninda zirveye ulasmis hatta insanlar sokak ortalarinda cinniler ile konusacak oturup sohbet edecek duruma ulasmislardir. Fakat efendimiz HZ MUHAMMEDİN dogumu ile onlara ait bir cok kapi kapanmistir.Bunlari göz ardi etmeyiniz . Size acik bir delil sunayim seytan ifrit ve aveneleri efendimizden önce insan kiliginda tensel temas bile kurabilirken artik bu mevzular tamamen yasaklanmiş hatta hadislerde bile bu konular hakkinda beyanatlar günümüze kadar gelmistir. Kuranı inkar etmek haddimize degil ancak orda asli mevzunun ne oldugunu bilmek görevimizdir .Bize hitap tarzinizda bize karşı bir sinir varmış gibi hissettim. Git tefekkurunu yap vs derken kalbinizi kıracak bir sözümüz oldu ise affola
Rüya gezen derler , fısıldayarak edilen kelamlarda , bilginiz var mı bu konu hakkında ? Haftalardır araştırıyorum çözüm bulamadım sıkıntıya .

Melleibrahim

Member
Melle kardeşim, sizin eğitim seviyeniz nedir? Yanlış anlamayın, sadece merak ettim ve bu bilgiler sarf/nahiv ıstılahıyla alakası yok biliyorsunuz. Havass bilginiz (yazılı/sözlü) icazet veya bir huddam kaynağından mı geliyor, yoksa genel kitabi bilgi midir? Tüm bunlarla beraber Kuran-ı Kerim de geçen ifritin Belkıs'ın tahtını getirdiği ve demek buna gücü yetecek varlıklar olabileceğine inanırım ama günümüzde büyük ihtimal ya vardır veya çok azdırlar diye inanıyorum. Zira nasıl İsa as zamanında tıp ilmi zirve yapmışken İsa as (göz çukuru dahi olmayan) körleri iyileştirme mucizesi ile gelmiş, nasıl Musa as zamanında büyücülük ve sihir zirvedeyken, tüm sihir aletlerini yutan asa mucizesi ile geldiyse, Efendimiz sav zamanında edebiyat zirvede iken Kur'an ayetleri mucize verildi ve tüm meydan okumalara karşı, şairler bir ayeti kerimelik veciz cümle kuramadılar... Velhasıl tüm cinlere hükmeden bir Paygamberin zamanındaki zirve yapmış gücün günümüzde olmadığı kanısı var bende.
Sonuç olarak bu taşıma işi mümkün olmakla beraber günümüzün bedensiz varlıkları, enerji boyutundaki güçleri ile cihazları aldatıyorlar kanaatimce... Yukarıdaki sorumu unutmamışsınızdır umarım :) Bu arada bu site definecilerin yardımlaşma sitesi malumunuz. "İnsanlara akılları derecesinde konuşunuz" (ki ilmi o seviyede olmayanı fitneye düşürmeyesiniz) hadisi şerifi de kulağınızın arkasında dursun derim :) cevaplarınızda mümkün olduğunca kaynak belirtiniz ki bulanık kanaatler keskinleşsin. Tüm bunlarla beraber muhalif düşünceler kendi makamlarından tecelli edecektir. Vesselam.
Egitim seviyesinden kasdiniz nedir anlayamadigim icin su sekilde bahsedeyim üniversite mezunuyum bunun disinda 13 senelik bir medrese ihtisası yaptim. Bu tip ilimler medresede acikca okutulmaz dediginiz gibi ancak arapcaniz ilerledikten sonra tefsir okurken bazı mevzulara sordugunuz sorularda hocalarimiz gerekli yetecek bilgi paylasimlarinda bulunuyordu. Bu kadari yeterli olur diye umid ediyorum

ÜstaD1

Bilgili Üye
Bu konuyla alakalı peygamberler döneminden örnek vermek büyük bir hata olur. Ermişler Evliyalara verilen bazı Özellikler ile Peygamberler için verilmiş üst mucizevi durumlar simdiki ahir zaman profiline otutuabilir mi hiç. Bu yüzden konuyu günümüz sartları Üzerinden yorumlamak en doğrusu olacaktır. Unutmayınız ki o dönemlerde insanlarla şeytan v cinlerin birebir yaşadıkları olaylar varken şu dönemde o olayların olması mümkün değildir. Bu şahsi yorum değil bizleri yaradan Yüce Allah'ın C.C vaadidir.

Shekiller

Aktif Üye
Çok oldu okuyalı Alim farklı olabilir bilen üstadlarım varsa düzeltebilir çok güzel bir örnektir hem daire çizmenin ve okunacak ayetlerin nasıl işe yaradığının cinsilerin neler yapabileceiğinin birerbir örneiğidir
İmamı Rabbanı hazretleri zamanında adamın birinin kızı ortadan kaybolur üstünden uzun zaman geçmesine rağmen bulunamaz ozamanın büyükleri dertli olan adama İmamı Rabbani hazretlerinin ona yardımcı olabilceğini söylemiştir adamda ateş figan Hazretlerinin yanına varır derdini anlatır Allah dostu dinledikten sonra adama derki gecenin bir yarısında falanca dağda bir yer tarif eder oraya çık bir çember çiz ve sana verceğim ayetleri oku ilk önce kötü taifa gelecektir korkma çemberden çıkma sana ilişemezler onlardan sonra beyaz atlar üstünde bembeyaz bi geup gelecektir onlara selamımı ilet derdini anlat inşeallah yardım edeceklerdir dediğini yapmıştır adam gece yarısı dediği yerde çember çizmiş ayetleri okumuş oturmuştur ilk önce değişik suretlerde korkutu taifa gelmiştir Allahın izni ve Hazretlerinin himmeti ile ilişememişlerdir sonra beyaz atlı grup gelir ne ararsın gecenin bi vakti burda derler adam Selamı iletir ve derdini anlatır sen bekle burda derler ve giderler çok kısa bir süre içinde geri gelirler atın arkasında adamın kızı Adam sorar nerdemiş ki kızım diye çinde bulduklarını söylerler...

kıssadan hisse herşeyi anlatıyor esasısında Rabbim bizi büyüklerimizin eteğinden ocağından ayırmasın ayağımıza taş değdirmesin paylaşmak istedim üstadlarım yanlışım eksiğim var ise affola

Şirvan

Operatör
Hz Süleymana verilmiş bir özelliktir cinconlara hükmediyordu.saraylar yaptırtıp hazineler getirtiyordu. Özellikle denize dalan cinconlardan. Bu hz süleymana has birşey. İnsan yaratılmadan önce canabı zülcelal hazretleri cinnileri yaratmıştır.sonrasinda meleklere savaşa kadar gitmiş bircoğu helak olmuş kalanlarda bir yerlere saklanmış sonrasinda cenabı ALLAH tarafından cezalandırılmışlardır. Bunlara hükmetmekte ilim ister lakin tehlikelidir maneviyat ve ilim eksik ise onlar hükmederler zarar verirler. Bu konu derin arkadaşlar uzar gider böyle. Cinnilerinde sünni süfli dinsiz yahudi olanlari vardır. Sirke mevzusuna gelirsek sirkeye okumak lazım sonra dökeceksin etkisi olsun. Çok şey yazılır bu konularda hakdan hayirlısi olsun.

Melleibrahim

Member
Kiymetli Hocam,
Bu konulari ehlinden ogrenmek her zaman iyidir. Zamaniniz musait oldukca yazarsaniz duaciniz oluruz.

Bazi kardeslerimiz dediklerinize muhalif beyan ve olaylar anlatabilirler.

Siz her yazilana cevap vermeye kalkarsaniz mevzu cok uzar. Ve yarim kalir. Benim istirhamim siz yazacaklarinizi yazin. Konunun hitaminda izahlar daha faydali olur kanaatindeyim.

Bazi kardaslarimizin aklina gelebilir;
Melleibrahim kardasimiz kendisine bir pazar mi olusturmak istiyor?
Kesinlikle hayir.
Kiymetli hocamiz sadece bilgilenmemizi istiyor, baska bir niyeti yoktur. Kendi yerinizde bu tur bir sorun olsa, ne yerinize gelir nede sizden maddi birsey talep etmez.
Bu tur hususlarda kendimden fazla kendisine guvenirim. İsin hakikisinden ehlidir.
Vakti musait oldukca kiymetli yorumlarini da bizlerden esirgemezler insallah.

Yazacaklari kesinlikle cok kiymetli bilgiler olacaktir. Kendisinden istifade edelim derim.

BulursamKader25 ustadim teşekkür ederim. Muhalif beyanlar muhakkak ki olacak belkide o beyanatların icinden bizde bilgimiz birçok seyi öğreneceğiz zira ilim ALLAH CC aittir hepimiz eksigiz