Medyumluk ve hipnotizma

S:W:A:T

Editör
MEDYUMLUK VE HİPNOTİZMA

Öncelikle forum üye ve misafirleri için '' Altın Göz '' Kitabından alındır. Tamamen kendi el yazımla yazdım. Keyifli okumalar...

Definenin yerini bulmada cinlerden yardım istenildiğini duymuştuk diğer konularım da . Definecilerin , aradığı
şeyin aradığı yerde olup olmadığını tespit edebilmek için kazı öncesinde başvurduğu daha başka kaynakları da vardır.
Bunlar ; iki ayrı dalda faaliyet gösteren ve yaşadığımız dünya boyutunun dışında farklı irtibatar kuran insanlardır.

1. Medyumlar ,
2.Hipnotizma yapanlar...
Şimdi bunları gerekli olduğu kadar inceleyelim hep beraber ;

1. MEDYUMAR :

'' Medyum '' Latince bir kelime olup lügatteki karşılığı '' Spritizmacılık için vasıtalık eden '' demektir.

Spritizma ise yine lügat anlamı ile : '' Ölücülerin ruhlarıyla bazı şartlar altında haberleşmenin mümkün bulunduğuna
inanan görüş ve bu maksatla yapılan çalışmalar , tecrübeler '' demektir.

Bu iki tariften yola çıkarak , medyumu şöyle anlamak mümkündür:

'' Medyum ; dünya hayatını tamamlayıp , öbür aleme göç etmiş insanların ruhlarından yardım ve bilgi isteyen , bunun için onlarla
temasa geçen insan '' demektir . Peki , bu mümkün müdür ?

İslam inancında ruh ; can , nefes , canlılık , öz anlamlarında kullanılır . İnsan ve hayvanlardaki bedenin ölümü,
ruhun onu terk etmesiyle eş anlamlıdır. İnsan bedeni ruhun ayrılmasıyla birlikte bütün fonksiyonlarını tedricen bitirir. Ruh ise artık
görmediğimiz , bilmediğimiz gayb alemi içindeki yerini alır.

İşte bu noktada meseleye iman noktasından bakmak gerekir. Peygamberler de dahil olmak üzere hiçbir ölünün ruhundan
bir şey istemek , dinen caiz değildir. Yalnız onları vesile ederek Allah dostu zatların ve peygamberlerin hatırına veya halk
tabiriyle '' filan sevdiğinin yüzü suyu hürmetine ,22 denilerek , Allah'tan istekle bulunulabilir.
inancımız buraya kadar bize müsaade eder. Ama ruhlardan yardım ve özellikle bilgi istemek , bizim inançlarımız ,
imanımız açısından kesinlikle kabul görebilecek bir şey değildir. Gaybı bilen ve bildiren yalnız Allah'tır ruhların her isteyenin istediği zamanda , istediği
zamanda , istediği mevzuda bilgi verebilecek , kalkıp yanımıza gelebilecek ne gücü ne yetkisi vardır. Ölmüş bir kimsenin,
adına '' Ruhaniyet '' dediğimiz devam etmekte olan ruhi kuvveti vardır . Bu , onun dünya hayatından kalan bir tesiri , etkisidir. Ama direkt olarak
çağrılıp aramıza katılması , sorularımıza cevap vermesi , geçmişten gelecekten haberler döktürmesi ... Bu olacak bir şey değildir.

İşte , '' Ruh Çağırma '' denilen seanslarda yaşanan şey aslında cinni varlıkların devreye girerek , seans düzenleyen insanları kandırmasından başka bir şey değildir.

Kaldı ki ruhların ya da ruhanilerin kendilerine yardım ve bilgi getirdiğini söyleyen medyum vasıflı bir kısım insanlar , Hz. Mevlana , Yunus Emre ve Battal Gazi gibi zatların ismini ulu orta ;

-'' Çağırdım hemen geldi '' gibi , seviyesiz bir biçimde ifade etmektedirler . Yine bu yolda tanıştığımız bir insan ; daha ilk konuşmada mevzuumuzla alakalı olarak bize :
-''Osman'ı çağırayım , bir soralım bakalım '' dedi.Merakla Osman'ın kim olduğunu sordum. Aynen şöyle dedi :
-''Hz. Osman yahu ! Peygamberimizin arkadaşı var ya , işte o . Lazım olduğunda çağırırım hemen gelir. ''

Evet , bu insan kendisini medyum ve bakımcı olarak tanımlıyor. Böyle cehalet, böyle seviyesizlik olmaz . Bu tip insanlar , bir de bu yoldaüstatlarından el aldıklarını , eğitim gördülerini söylüyorlar . Alınan
böyle ir eğitim alıntıysa şayet olsa olsa cehaletin tahsilidir. Başka türlü ifade etmek mümkün değildir.
İslami alt yapısı ve yaşantısı olmayan bir insanın bir peygamberi , ruhani bir Allah dostunu , kişisel menfaati
için , define yerini buldurup söyletmek için çağırması ne kadar mantık ve iman dışı ise ; bu durumu bile bile gidip onlardan yardım isteyenin durumu da daha farklı değildir.

Medyumlar Geçmişi ve Geleceği söyler mi ?

Cinci insanların yaptığı gibi daha önce belirttiğimiz yollarla , yer tespiti , kayıp bulma gibi işler yapan insanlar bu irtibatlarını kesinlikle ruhani
zatlarla değil , olsa olsa cinlerle yapıyorlardır. Esasen medyumluk yapan kişilerin pek çoğu cinlerle ilintili olduklarını saklamıyorlar . Sosyete
gazetelerinde bu alanda çarşaf çarşaf haberler yayınlanıyor. Bu insanlar , sosyete takımına gelecekle alakalı olanlardan başka haberler vermiyorlardır herhalde . Çünkü
medyumların çoğu rahatlıkla geleceği okuduklarını söyleyebilmektedirler. Oysaki '' Geleceği bilme '' ayrı bir şey '' Gayb'ı bilme '' ayrı bir şeydir. Bu ikisi birbirine karıştırılıyor.

Gayb dediğimiz kavramda Allah'ın yasakladığı bir şey yoktur. Kastedilen manaya bakmak gerekir. Örneğin gayb kelimesiyle bir '' yitik mal '' kastediliyorsa bu gayb değildir.
Türkçe ' ye giren ve yaygın ifadesiyle bu '' Kayıt'' tır . Bu fiil geçmişte vuku bulmuştur. Bunun belki doğru söyleyen cinlerle tespiti mümkün olabilir.
Ama geleceğe ait bir bilgi Kur'an'ın hükmüne göre kesinlikle mümkün değidir. Buna rağmen bazıları gelecek adına bir şeyler söylüyor ve bazen bunlar doğru , ya da doğruya yakın çıkıyorsa bu , tamamen tesadüf ya da
emareleri ortada olan işlerden yola çıkarak hüküm yürütmekten kaynaklanıyordur.

Cinlerin yaptığı işleri anlatırken verdiğimiz bilgiler burada da geçerlidir. Zira medyumlar , kenilerinin iddia ettikleri gibi ; ruhani zatlarla değil , '' Be , ruhani filan kişiyim '' diye gelen cinnilerle
birlikte çalışmaktadırlar.

Definecilik alanında bu insanlara başvurulduğunda , ihtiyatlı davranmak gerekir. Zira doğrulukları test edilemeyen bu tür bilgi ve bilgi kaynaklarının peşinde
koşmak , bize maddi ve manevi kayıplara neden olabilir.

Son düzenleme:

malibu_18

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 190748 @malibu_18 Üstadım bu kitabın o kadar geçmişi var mıdır sence :) Şuan da satışı uygun 150 bir zaman önce 250 tl lerde gidiyordu .
geçmişten kastın ne anlamadım ama önceki konularında verdiğin bilgilerin çoğu paylaştığım kitapta birebir mevcut indirip inceleyebilirsin ustam , boşu boşuna o paraları vermeye gerek yok yani , içerik birebir aynı .

Editör
malibu_18 Biraz araştırma fırsatım oldu konu eksikleri var ve içeriği değiştirilmiş . Baktığın zaman evet aynı gibi gözüküyor değiştirilmiş şeklini yaratmışlar . Bu bilgi benim işime yarar ve site açısından da güzel oldu bu iş teşekkür ederim. Bu tip bilgiler aynı kitapta değiştirildiği gibi kendi bilgilerimizi de içine ilave edip toparladığımız zaman doğru bilgi olmak şartıyla . Siteyi ayakta tutan yararlı ve insanlara da öğreticidir. Herkesin kitap okuma alışkanlığı yok malesef hele ki bizim ülkemiz de :) Bu şekilde alıntılar yaparak insanların dikkatini çekebilir ve merak ettiklerini satır satır okuyup giderebilir. Tekrar teşekkürler .

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

S.A.DEĞERLİ DOSTLAR BU KİTAP HİÇBİR İŞE YARAMİYOR İÇİNDE HERKESİN BİLDİĞİ BİLGİLER VAR BOŞUNA PARANIZI VERMEYİN İÇİNDE FAYDALI BİLGİ YOK .

SAYGILAR VE SEVGİLER.

denizci17

Member
Sayın üstadlar,
forumda en çok yazma gereğini bu tarz konulara duyuyorum.
Medyumluğun dolandırıcılık yöntemi olduğu aşikar.Bugüne kadar kim sonuç aldı.His telekinezi kanıtlanmış bilimsel dayanağı olan şeyler.Ancak sana bilinmeyenin yerini söyleyeyim diyen bu tip insanlara güvenmeyin.Buna cinciler ve üfürükçü tayfa da dahil.
Randi vakfının ödüllü yarışması hala devam ediyor.Kanıtlayanlara 1 milyon dolar verilecek.Herkese açık.Bugüne kadar kazanabilen hiç kimse olmadı.
İnsanın inançlarına saygı duyarım,ancak örnek veriyorum definede hoca noktayı koyduydu da cinler yalan dediydi gibi söylemlere artık kızıyorum.İnsanları sömüren şarlatanlardan uzak durun.

not:(bu arada hipnoz-telkin iknatörlük farklı şeyler ruhlarla alakalı değil bunu tenzih ediyorum.)

Editör
nik ustam burda kimse bu kitabın reklamını yapmıyor :) Yazarıda ben değilim içindeki bilgileri paylaşıyorum bilmeyenler için yararlı olsun ve siteye katlısı olması açısından . Konu farklı yerlere gidiyor .

malibu_18

Bilgili Üye
@nik ustam burda kimse bu kitabın reklamını yapmıyor :) Yazarıda ben değilim içindeki bilgileri paylaşıyorum bilmeyenler için yararlı olsun ve siteye katlısı olması açısından . Konu farklı yerlere gidiyor .
bana 1 harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum diyen bir Peygamberin (SAV) ümmetiyiz , okumaktan araştırmaktan kimseye zarar gelmez ustam . ayrıca sadece doğruyu değil yanlışıda okumak gerekir . sürekli inandığın şeyleri okursan inanmadıklarının ne durumda olduğunu/olacağını nasıl bileceksin değil mi ? kaynak olarak paylaşılan emek verilen her bilgi benim nazarımda kutsaldır . konu kaynak olarak paylaşılmış yanlış yerlere gideceğini sanmıyorum , konu üzerinden fikir beyanları olacaktır elbette , kafayı takma o yüzden . paylaşım için teşükkürler .

TANRIDAGI

Engellendi
arkadaslar bosverin medyum gecinen soytarilarla, cinlerim perilerim var diyen haci hoca takimini. sorunlu oldugunu dusundugunuz bir yer yada gomunuz varsa girmeye cekiniyorsaniz bana ulasin ben alirim. hem oyle pay may falanda istemem. bi cayinizi icerim ikide lafin belini kirariz sonrada donerim. her boku bildigini idda eden medyum takimi, oyle bir meziyeti olsa tespit eder gomunun yerini, cikarir kendi basina. haaa bu arada cin peri olayina gelince, cinlerin isi gucu yokda degirmenci yorgonun, yada kral bilmem kacinci antonyonun gomusunemi askerlik yapacak. insanlarin inanc ve maneviyatimizi rant kapisina cevirmesine izin vermeyin. karsilasacaginiz her turlu aksilik yada zorlugun mutlaka mantikli bir aciklamasi vardir. mantiksiz hale getirenlerse bu medyum ayaklarina yatanlar ve haci hoca gecinen soytarilardir. yok o hocanin 5 tane cini varmista, onun cinleri defineye bekcilik yapan cinleri dovermiste, yakip o cinleri yok edermiste falan filan. bari bekci cinlerin agzina bibeer surde bi daha yapmasinlar. :69:

Editör
Paylaşım için teşekkürler kısmı güzel oldu sevgili malibu_18 ustam bende teşekkür ederim . Dediğim gibi bu tip paylaşımlar farklı sitelerden copy past olmadığı taktirde site için ve üyeler için faydalı olacaktır. İyi akşamlar