Merdiven işareti koltuk taşina benzettiğimiz taş ustalarim bi yardimci olurmusunuz

nişancı

Member
Çevrede açılmış mezar ,mağara varmı ? İşleme illa şuradan başlayın demek içimden gelmiyor cizdigim yerler açılar kısıtlı .İlk resimlerde yüzeyde oyuk olan yer ve benim cizdigim resim bağlantısi nedir
ustam o oyuk sizin çizdiğiniz yerin üstü yani orası biribirine bağlı büyük kaya o üst oyuğun içine çihaz soktum cihaz değerli tepkisi verdi oyuğun içine baktığın zaman assaya doğru bi boşluk gözükmüyo o oyuğun içine önceden de olsa birseyin koyulması imkansız gibi gelio bana çünkü çalışma yapmak için çok zor sizin işaretlediğiniz 1 in üst kısmı oluyo olması lazım kayalarda bi takım boşluk sesi denemesi yaptık kimisi kabardığı için yanıltıo oyuzden güven saglayamadık o oyuğa tilki yuvası diyolar birde hemen onun 5 metre ilersinde ayı taşı varmış ayı şeklinde dik insanlarımız artık cahillikten olsa gerek onu traktörle yıkıp altını kazmışlar yani ayı taşı diye gecio orlarda

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
ustam o oyuk sizin çizdiğiniz yerin üstü yani orası biribirine bağlı büyük kaya o üst oyuğun içine çihaz soktum cihaz değerli tepkisi verdi oyuğun içine baktığın zaman assaya doğru bi boşluk gözükmüyo o oyuğun içine önceden de olsa birseyin koyulması imkansız gibi gelio bana çünkü çalışma yapmak için çok zor sizin işaretlediğiniz 1 in üst kısmı oluyo olması lazım kayalarda bi takım boşluk sesi denemesi yaptık kimisi kabardığı için yanıltıo oyuzden güven saglayamadık o oyuğa tilki yuvası diyolar birde hemen onun 5 metre ilersinde ayı taşı varmış ayı şeklinde dik insanlarımız artık cahillikten olsa gerek onu traktörle yıkıp altını kazmışlar yani ayı taşı diye gecio orlarda
Ayı taşı :) .O zaman çizdiğimiz ve o kapama gördüğümüz yerler içerinin yapılırken konulmus kaya kutleleri arkasına denk geliyor tekrar baktım oraya ben bu üçgenimsi oyuk ve sola dogru kanalı var resimlerde oyle duruyor burda arayacaz ve üçgenin karşısına gelen yer ve kanalın istikameti öncelik .

nişancı

Member
Ayı taşı :) .O zaman çizdiğimiz ve o kapama gördüğümüz yerler içerinin yapılırken konulmus kaya kutleleri arkasına denk geliyor tekrar baktım oraya ben bu üçgenimsi oyuk ve sola dogru kanalı var resimlerde oyle duruyor burda arayacaz ve üçgenin karşısına gelen yer ve kanalın istikameti öncelik .
ustam üçgenimsi oyuğun yanında ben sola deilde sağa bi çizik gördüm ona tekrar bakarmısınız? ayrıca o üçgenimsi çizik kayanın arka kısmında ön kısmında sizin işaretlediğiniz yerin solunda merdiven işaretleri var yani aşşağı yukarı üçgen oymanın hizsına denk geliyo o kaya zaten baya büyük ustam arkası ise zaten ön taradından yüksek yani tepemsi çünkü sizin işaretlediğiniz yerden kayanın üstüne çıkılmesı zor ama arka tarafından kolayca yürüdüğümüz halde kayanın üstünde olyuyoruz tümsek gibi diyeyim mesela

kazama

Burasıda aklınızda olsun .Ama o sırt tarafında açılmış gibi duruyor .Orayı sonradan açmışlar kurcalanmıs buralar .

nişancı

Member
Burasıda aklınızda olsun .Ama o sırt tarafında açılmış gibi duruyor .Orayı sonradan açmışlar kurcalanmıs buralar .
ustam ben kurcalanacağını pek zannetmiyorum hani kurcalanmıştır ama bilinçli deil oralarda profesyonelce buişi yapan yok benim yinede ilk çizdiğiniz yerlere kafam çok takıldı oralarda bildiğim güzel yerler var ama birini bitirip birine baslamak istemiyorum ama burası çok karışık ve zor duruyor benim gözümde orda sadece belli saatlerde işlem yapılabilir hepsini arastırıp gözlem yaptım yani usta böyle en hızlı biçimde örnek veriyorum 4 saat gibi çoban bölgesi çünkü

nişancı

Member
ve oradaki koltuk taşında oymalar var dikdörken oymanın içinde 2 tane yuvarlak oyma koltuğun alt tarafında murçla çizilmiş kalp işareti var fotoğraflarda belli olmuyor orda dikkatli bakınca daha net gözüküyor ama benim düşüncem eğer burda bir mezar varsa o bir erkek ve bir bayan mezarı kalpten yola çıkarsak eğer

nişancı

Member
Burası bir tepe zaten demi ? Tepenin bitimide sıfır seviyesi deredir öyle mi ?
yok ustam öyle demek istemedim sizin boşluk taraması yapın diye siyah çizgiler çekip oda filan olabilir dediğiniz yer yuksek kayadaki merdiven işareti alçakta yani bu kayanın ön yüzü alçak arka yüzü yerle arası yakın dere koltuk taşının solunda kalıyo valla usta görsen birebir orda ben söylemeden herseyi görürsün orda

nişancı

Member
Burdan içerde ne var ?Burayı dedim kurcalanmış diye .

ustam işte ben oraya makinayı soktu değerli dedi bi kaç kez makina giriyo içinde bişey yok çalışma yapılması mümkün deil içinde çok dar o sizin çarpı yaptığınız kayanın üstü benimde asıl düşüncem şudur şimdi ordan makinayı soktuk bir iki sefer yakaladı öttü acaba sizin çarpı yaptığınız kayanın arkasında bişeymi var onamı öttü onu anlamadı çünkü deliğin içinde bişey yok

nişancı

Member
belkide dedğiniz gibi patlatılmıştır iyice kafam karıştı artık usta

kazama

belkide dedğiniz gibi patlatılmıştır iyice kafam karıştı artık usta
Kafa karışıklığı normal ,zaten amaçda bu . Ama oranın önünden parça alınmış o deliği rastgele açmışlarsa içeriye neden düşmemiş .Ben buranın sağını solunu halen kafama yatıştırmış deilim .Bakınca gözüken o delikten kafanı sokunca içerdeki odayı görmen lazım .
Şimdi siz bu konuyu burda virgüle alın tekrar gittiğinizde kafanızda ışıldayan işleri gerçekleştirin tekrar fotolayın .Tekrardan düşünelim .