Merdiven işareti

Definecikız

Member
Son düzenleme:

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Merdivenden daha çok dizili taşları anımsatıyor birşey anlatıyor sanki , açıp bakmak lazım bu haliyle ne oldugunu ilk önce siz anlayıp temizlendikten sonra resimlerini alırsanız çeşitli açılardan fikir yürütebiliriz .

poseidon2023

Uzman
tek resim ile bir şey olmaz uzaktan konpile görünecek resim bulundugu kayayın resmi ve dört yönde cevre resmi

dedektör ile tek tek cilik yapılır on yirmi santim basamak medeniyet işidir derindir

poseidon2023

Uzman
her işarette dibinde para olacak diye şart yok merdivenlerin bulundugu yeri görmek gerek basamakların genişlik uzunluk önemli basamakta para olmuş olsa sinek haç yani küçük kare oyma işaret olur yada kendi taşı uygunsa kaya içinde arkasında oda olur deyilse basamaklara cıkarsın karşına bak ne var karşıda yoksa kollarını saat on ve iki yönünde kaldırbak gözüne carpan kayalık varmı yoksa arkanı dön aynı arkana bak

resim istememizin sebebi bu anlatmak ile bitmez bakılcak olan yerler

Definecikız

Member
kayalık sol tarafında fotoda var oralarıda taradım üst taraf ve sağ tarafında resimleri orada sadece sol tarafta kayalık var ama cihaz ötmedi. 500mt lik alana baktım . merdiven de mezar mı aramak gerek

poseidon2023

Uzman
ben dicemi diyeyım sen bildigini yap gine dedektör bire bir ikiye iki başlıgıda taksan inecegi metre iki buçuk oda başlıgı iyi sardılarsa burda medeniyet diyoruz derin olur cubuk ile boşluk tespiti yap sagdaki çizdigim yere yakalarsın ve kayalıgın oldugu yere

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Merdiven basamakları çok düşük keza cevreside bir intiba doğurmuyor.
Dediğiniz gibi tesadüfen bir oluşum durumu ağır basıyor.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kesiler düzgün, işçilik var. etrafını yarım metre kadar açıp kontrol edin.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Doğal olmadığı belli kesimler çok düzgün. Etraflıca açıldımı ne amaçlı kullanıldığı üç aşşa beş yukarı belli olur.

kabakburgiba

Operatör
son çıktığın basamağın önünü bi temizlemeye çalış.orda boşluk tesbiti yapmadı isen oda ara.