Merdivenle Çıkılan 3 adet Kırmızı Haçlı Mağara;

Efendi51

Bilgili Üye
Resimlere hayretle bakıyorum şimdiye kadar nasıl kimse gitmemiş buralara hiç el değmemiş
hayırlı olsun dostum
akyol ustam cço teşekkür ediyorum, yer Güneydoğu burası sahipli araziler, gidenler olmuş ama öylesine anlayan biri olarak değil, ben arazi sahibi ile çaktırmadan gidiyorum, burda daha neler var bir görseydin iz burası%10 u belki ancak, araştırıyorum, sağlıcakla kalın

akyol

Bilgili Üye
Allah yardımcınız olsun dotum yeriniz güzel ama çokta karışık çok dikkat edin haç aynı zamanda hıristiyanlıkta büyü olarakta kullanılır bulursan toprağın payını unutma söylenişe göre bulduğun yere bir avuç birakaçaksın rasgelsin

Efendi51

Bilgili Üye
Allah yardımcınız olsun dotum yeriniz güzel ama çokta karışık çok dikkat edin haç aynı zamanda hıristiyanlıkta büyü olarakta kullanılır bulursan toprağın payını unutma söylenişe göre bulduğun yere bir avuç birakaçaksın rasgelsin
akyol kardeşim teşekkür ediyorum; Allah razı olsun, sizlere de rast gelsin inşallah, yolunuz düşerse beklerim, kolay gelsin

Efendi51

Bilgili Üye
mayhem ustam burayı sizin görmeniz lazım, görsel olarak, teşekkür ediyorum

mayhem

Co Admin
Co Admin
Medeniyet Genç çağ bence İbadet alanına ve yaşam alanlarına giden merdiven. yaşantı olmuş uzun süre bu alanda saklantı yapılıcak ve elbetde mezar vardır değerli varmıdır. daha sonra buraları değerlendiren olmuştur mezarları toprak alanda bulabilirsin ustalar bazı yerleri işaretlemiş üst kısımlarda toprak yığınları ve çakıl ara zirve bu gibi yerlerde iyidir dediğin gibi daha çok yer var burda öyle gözüküyor bu mağra hariç alt taraflar ve yukarda düzlükte bulacağın haçlar olucatır dereyi bitir daha az yorucu olur yakalamazsan bir şey en üst zirveye yoğunlaş Vakit işi nasibinde varsa Bulursun .

Melleibrahim

Member
BulursamKader25 ustam benim anlamadığım da bu mesele; noktayı koydun maaşallah sonuna kadar haklısınız, başka ülkeler de devlet ödüller veriyor bulana getirene, bizde hesabını hiç bir zaman veremiyorsunuz, verdiğiniz şeyinde akıbeti meçhul maalesef,
The Thing deli firat man_correct Melleibrahim ustalar burda sizin de bir diyeceğiniz olmalıteşekkürler hepinize, saygılar abiler
Musluman bir ülkede yasiyoruz. Ve hadis-i şerifte efendimiz sav en helal paranin yitik mal yani define kaybolmus mal ve rukye parası oldugunu ifade ediyor. Müslüman maddi olarakta kuvvetli olmali ama gelin görünki maalesef buna müsade edilmiyor. Onun toprak altinda kalmasi isteniyor. Baska bir yonden daha bakarsan elin gevuru bizim ulkemize girip kazip alip gidebiliyor ama kendi vatandasina maalesef yasak ?

Efendi51

Bilgili Üye
Musluman bir ülkede yasiyoruz. Ve hadis-i şerifte efendimiz sav en helal paranin yitik mal yani define kaybolmus mal ve rukye parası oldugunu ifade ediyor. Müslüman maddi olarakta kuvvetli olmali ama gelin görünki maalesef buna müsade edilmiyor. Onun toprak altinda kalmasi isteniyor. Baska bir yonden daha bakarsan elin gevuru bizim ulkemize girip kazip alip gidebiliyor ama kendi vatandasina maalesef yasak ğŸ˜*
Melleibrahim ustam teşekkür ederim; o kadar çok haçım (+) oldu ki, bunların içinden nasıl çıkacaz bilmiyorum;bunların genelinde tılsım olur değil mi? ustam, may77 ustam çizmiş sağolsun; mağara üzerinde ve çevresin de de haçlar var, bunlardan hangisi kolay, ya da tılsımsız olur? sizin uzmanlığınızdan, tecrübenizden faydalanmak isteriz kardeşim, Allah razı olsun, yardımve tavsiyeleriniz için, Allah a emanet olunuz, sağlıcakkla kalın ustacığım