Mezar isaretimi

Nihat k

Aktif Üye
merhaba bunlar mezar sunakları
mevtayı gömerlerken tören yapılır bu çukura şarap ve yağ vb. güzel kokan sıvılar dökerlerdi
sonrasında gelip ziyaret edenler de yiyecek içecek koyarlardı ki bazen mezardaki arkadaş acıkır yer düşüncesiyle
kimi zamanda sevabına kurt kuş yesin diye
burdan çıkan sonuç mezarların bu sunaklardan fazla uzakta olmaması gerektiğidir

Ekli dosyayı görüntüle 214639

şu alttaki işaretler de mezarlık alanda sıkça karşımıza çıkan işaretler
kimi zaman ankarada kimi zaman gemlikte kimi zaman da istanbulda açılan konularda görüyorum kendilerini
ne amaçla yapıldıkları konusunda şimdiye kadar tek satır yoruma rastlamadığım işaretler
çözülse emin ol elimdeki belgeye göre finalde 1 kazan sarıkızın beni beklediği işarettir kendisi
o sebepten şahsi olarak benim için ömür törpüsü olan işarettir kendileri
buradan sendeki bu işarete bir selam yolluyorum bir de Nihat k ustama
belki diyecek bişeyleri vardır kimbilir

Ekli dosyayı görüntüle 214642
Eyvallah Ustam yardımcı olurum inşallah ama senin ömür turpusu işaretin bu olamaz tek başına cevreyi görmek lazim Nmnyldz arkadaşım oymaları boş ver büyük kayaliklara yoğunlaş biraz daha detaylı bakıcam insallah

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
yorumun nedir usta
ortalama 30-60 cm.boyunda 2 parmak eninde üçgen prizma şeklinde açılmış kanallar
düz zeminde olabileceği gibi kaya yan yüzeyinde de olabiliyor
yatay olabildiği gibi çapraz ve dikey açılmış olanları da mevcut
hangi akla hizmet yapmışlar çözemedim gitti

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@_Mithra_ bendeki L ve V şeklinde iki kanal. L nin tünel işareti oldugunu tahmin ediyorum. diğeri üzerinde araştırıyorum, konumu ile ilgili olabilir. V yerine T de olabilir şimdi hatırlayamadım.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
@_Mithra_ bendeki L ve V şeklinde iki kanal. L nin tünel işareti oldugunu tahmin ediyorum. diğeri üzerinde araştırıyorum, konumu ile ilgili olabilir. V yerine T de olabilir şimdi hatırlayamadım.
usta şu şekilde olanı da var deyip bu bahsi kapatayım arkadaşın konusunu sabote etmeyelim
gerçi çözüm onun da işine yarayacaktır ya neyse ulaşırsanız özelden atarsınız fotoğrafı zahmet olmazsa

Ekli dosyayı görüntüle 214862

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
_Mithra_ Bu başka birşey. Uyenin Konusunu karıştırmayalım. Konu aç bitane soru cevap şeklinde çözebiliriz bunu

Nmnyldz

Yeni Üye
Benim kafam karisti ustalar ya birisi bana aciklaya bilirmi

karakus1

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 214895üzerinde durduğun kaya büyükse eğer boşluk bak, boşluk varsa giriş gösterdiğim yerdedir. açılmış bir çok mezarın kapısının üzerine gördüm bu işareti

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım,

Ömrün boyunca gördüğün göreceğin, bulabileceğin en iyi yerle.rden birisini bulmuşun.
Burası hem kralın, hem kralın akrabalarının, din adamlarının ve halktan kıymetli görülenlere ait müthiş bir mezarlık.
Hatta mezarlık tam ifade etmeyebilir; mezar şehri desem daha iyi ifade etmiş olurum.

Ekibin, zamanın, finansmanın varsa ilgilen.
Yoksa, oluncaya kadar bekle.

En az 5-6 tane dereye doğru tünel vardır, bunları bulacaksınız.
Yatay ve dikey kayalarda mezarlar var bulacaksınız.

Bir dikey üçgen kayanın arkasından ibadetgahlarına giden tünel var bulacaksınız.
Kayalığın arka tarafında 3-5 kuyu olur onları bulacaksınız.

Velhasıl çok şey varda siz bunları yapmaya yetkin misiniz?
Birinci mesele bu. İkincisi de yer müsait mi ön çalışmaya..?

Cevabınız evet ise;
aşağıda resmi 3 parçaya ayırdım.
Her parçayı YÜKSEK PİKSELLE usulune uygun saat 10-12-14 istikametlerinde manzara, uzak-yakın olarak onlarca resimleme yapacaksınız. Resimlemeyi iyi yaparsanız en basitlerini size işaretlemek mümkün olur.

Hayırlı Olsun inşallah.
Kolay Gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 214900