Mezar odaları ustalarim yardım lütfen

wesli1986 hayırlı olsun.. Bu tür yerlerde eldivensiz iş yapmayın, suyu boşaltınız olurda gözle görünen bir şey yok hemen ortalığı terk etmeyin, dedektörle tavan-duvar-zemini gezdirin,sonra elinize bir tornavida murç benzeri bir şeyle toprağı duvarı biraz eşeleyin kurcalayın varmı takı, heykel inşallah olur, daha sonra başka bir yere geçiş olma iltimaliyle o dediğin içerideki boşlukta çalışarak, ve başka bölümle toprak kaymasıyla kapanma olma olasılığı olur.. Yeri açmışsın hayırlı olsun, Nasip oldu.. Olacak bir heykel, 1 kg altından daha değerli, kafa çalışırsa( duvar ve tavana bak gizli bölme varmı horosanlanmış mı)

wesli1986

Aktif Üye
@Dambiel ustam Allah razı olsun buzamana kadar çok raslayan olmuş onlara çok şükür bana gelen olmadı rabbim müsade etmedikçe de gelemezler onların varlığını inkar edemeyiz yüce kitap Kur'an-ı Kerim'de Rabbimiz onlarında bizler gibi yarattığını söylemiş ama onlar ne kadarda görünmez de olsa 3 saniyede dünyayı turluyolarmis herneolursa olsun rabbim bizi onlarda güçlü kılmış çünkü bizim duamiz var ayetlerimiz var en önemlisi Rabbimiz var biz okuyalım duamizi edelim yaradan müsade etmedikçe sonra Ordu'da olsa bişey yapamazlar birbirimize hep dua edelim inşallah aydınlığa kavusuruz Allah'ın izniyle

wesli1986

Aktif Üye
demirdağinkurdu ustam Allah razı olsun tabiki çizme eldiven kullanıyorum çünkü içerde basparmak kalınlığında beyaz kurtlar var suyun içinde ve kemikler var hastalık kaçınılmaz bir şey ölen insanlar neden öldüler hasataliklari neydi bunlarında on gormek lazım tabiki önerilerini göz önüne Alaçam dediğin yerleri inşallah en yakın zamanda gidip kontrol edecem sağolasın ustam güzel yerler tesbit ettin aynen dediklerini yapacam Allah razı olsun

wesli1986

Aktif Üye
Gönül_Eri ustam Allah cümlemizden razı olsun rabbim. Herkesin gönlüne göre versin birbirimize dua edelim inşallah

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sekilerin alt kısımlarını kontrol et, baş altını ve girişte sol duvarın orta kısımlarını kontrol et.

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
wesli1986 kardeşim mezar sandukasının baş tarafına vede ayak tarafına dedektörle bakmayı unutma ayrıca sandukada toprak varsa elemeni tavsiye ederim içinden cıkan taşları atma değerli yada yarı değerli taşlar olabilir

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar wesli1986 kardeşimiz çalışkan ve azimli 1 kardeşimizdir... kendisini bu azminden dolayı seviyoruz ..
Kardeşum benim .. once hayirli olsun .. girmus oldugun mekandaki topraklari temizlerken patır patır atma .. 1 arkadaşımız bahsetmiş küçük kalem dedektör edin ... onunla her 1 avuç toprağı kontrol et ... temizledikten sonra egerki cenaze bulamaz san .. içeriyi iyi kontrol et .. gerekirse duvarları ve zemini tık tık kontrol et ... ve hatta üstten tekrar çubuk çalış.. sağ-sol cep varmı kontrol et ..

wesli1986

Aktif Üye
@ucmus ustam Allah razı olsun cenaze bulamazsan demişsin farklı bir konuya degindin 3 oda açtım hespi su dolu hatta 4 açtim ama birisinin kapağını kaldirdim sanki dereden Akiyo gibi bir su geldi uzerime hemen geri kapattım toprağı attım girişe biraktim orasına el surmedim icinide girmedim 3 odayida kapılarını ben açtım osejinal duruyorlardı sürülmemiş yani dönem soygunu galiba yok diye düşünüyorum tabi gariban değillerse ama şu var odanın birisinde kemikler yoktu sekide acaba neden olabilir su dolu olduğu için kemikler şekillerden aşağıya girişe doğru akıntıyla düşmüş olabilirmi veya başka bir bilginiz varmıdır

wesli1986

Aktif Üye
kazama ustam içinde su olması normal çünkü dağlık arazi ve çok sulak bir bölge odaları geçtim yantaraflarda 4 yeri kazdim 40 cm daha fazla gidemeden su doldu ben atıyorum su çıkıyor ormanlık ağaç kökleri odanın içini kapının girişini her yeri sarmış sekilerin üzerinde bile 1 karış ağaç kökü vardı yani küreği nereye sallasan odayı geçtim normal yeri bile kazanan su çıkıyor altından odaya girdim odanın sağından solundan yukarsinizdan odaya su damlıyordu ben içerde çalışırken yani kapıdan girme değil ki odaların kapısının arkasında kapı kayması diye yarım metre uzunlukta sanki 5. 10 ağaçlar olur kesim yaparlar aynı öyle düz kayaları tiraslayip kapakların arkasına fitil gibi tikamislar kapıyı bulmam 20 dkmi aldı ama açmam o kayaları cikarmmam 2 saat sürdü arkasında artı çakıl yigili idi yani soygun olma olasılığı sıfır yinede Allah bilir