Mezar odaları ustalarim yardım lütfen

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Gariban mezarları olabilir, Her mezarda define olacak diye bir kaide yok. Zengin mezarı olsaydı ceset üzerinde yüzük bilezik, olmadı agız göz parası gibi şeyler olurdu.

Sen yinede bir dedektörle mezarın tabanını mezarın baş ucunu kontrol et.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mezar hediyelerinin bulunduğu farklı yerler adına oda harici mevtanın baş istikameti yönünde elli cm mezar dışında ayrı bir küçük odacığın bulunduğunu statü gömülerin olduğu bir alanda gördüm.bu odacıkta el sığmayacak kadar oval bir delik baş altından aynı istikamette dıştaki mini odaya gidiyordu.küçük odacığın zemin üstünde mini buzdolabı büyüklüğünde yarısı zemine gömülü kesme bu taşın yan yüzünden toprağı tahliye edip kriko ile yan yatırılınca sal ile kapalı değerlere ulaşılmıştı.

kabakburgiba

Operatör
wesli@ustam.şakülle çalışmaya devam et.derinlik ölçüsünü alırken boşluk ölçüsünde tut.boşluğun üzerine gel.yer önemli değil.şakülünü tut.elini yavaş yavaş yukarıya kaldır.nerde dönmeye başladı ise ayak bastığın yerle dönme arasını ölç işte o boşluğun kalınlığıdır.derinliği böyle net alırsın.derinlik 60 70 cm ise rahat alabilirsin.ondan sonrası bu sistemle zor.çubukta atma olabilir,ama şakülde net verir.herzaman şakülün yanında olsun.takıldığın birşey olursa sor değerli kardeşim.gardaşlarımıza bi yardımım dokunur inşallah.

wesli1986

Aktif Üye
Allah razı olsun ustalarim kardeşlerim dedikleriniz uygularim aynen yaparım inşallah odalar kayaya oyulmuş yapılmış olsa bir işaret ibare birşeyler ilala göze çarpar ama odalar kirsin ici oyularak yapılmış içine girdiğimde duvarların bazı kısımları kabuk attimis dökülmeye başlamış sadece dikkatimi çeken iki nokta oldu odaların 3 tanesinde girişte yan duvarda duvara gömülü taş var yoklarim taşı ama doğal geldi dedektör tuttum ama hiçbir şey göstermedi çubukla hala var diyo acaba dedim gariban olabilirmi ama içerde birkaç obje varmış kırılmış duvarların kabuk atmasıyla çanak çömlek varmış kırılmış parçaları cikiyo

wesli1986

Aktif Üye
epy ustam aynen dediğin gibi odanın birisinin girişte karşıdaki şekilde ölünün baş kısmında benim kokolumun yarisana kadar girdi bir delik var ama delik Seki'nin alt kısmına doğru gidiyor su vardı fazla bişey yapamadım toplam 4 oda açtım hepsinde dedektör tuttum ama hiç birşey vermedi çok tuhaf ama odanın birisinde mermer heykel algiladim girişte sol şekilde o odaya daha el sürmesini biraz toprak vardı girişte ve su vardı ama dedektör tuttum ordada bişey vermedi nasipse bugün veya yarın gidecem sular çekilmiş odalar kurumuş girip içlerini temizleyeyim nasipse

wesli1986

Aktif Üye
epy ustam aynen dediğin gibi odanın birisinin girişte karşıdaki şekilde ölünün baş kısmında benim kokolumun yarisana kadar girdi bir delik var ama delik Seki'nin alt kısmına doğru gidiyor su vardı fazla bişey yapamadım toplam 4 oda açtım hepsinde dedektör tuttum ama hiç birşey vermedi çok tuhaf ama odanın birisinde mermer heykel algiladim girişte sol şekilde o odaya daha el sürmesini biraz toprak vardı girişte ve su vardı ama dedektör tuttum ordada bişey vermedi nasipse bugün veya yarın gidecem sular çekilmiş odalar kurumuş girip içlerini temizleyeyim nasipse

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
wesli@ustam.şakülle çalışmaya devam et.derinlik ölçüsünü alırken boşluk ölçüsünde tut.boşluğun üzerine gel.yer önemli değil.şakülünü tut.elini yavaş yavaş yukarıya kaldır.nerde dönmeye başladı ise ayak bastığın yerle dönme arasını ölç işte o boşluğun kalınlığıdır.derinliği böyle net alırsın.derinlik 60 70 cm ise rahat alabilirsin.ondan sonrası bu sistemle zor.çubukta atma olabilir,ama şakülde net verir.herzaman şakülün yanında olsun.takıldığın birşey olursa sor değerli kardeşim.gardaşlarımıza bi yardımım dokunur inşallah.
Kıymetli ustam,
Maalesef insan alışkanlıklarından vazgeçemiyor.
Şaküle bir türlü sıra gelmedi.
Yukarıda derinlikle alakalı yazını görünce bir kıvılcım çaktı kel kafamda:

Acaba ben DERİNLİK TESPİTİNDE en azından teyit amaçlı şakülle bakabilir miyim?
Bakabilirsem hangi şakülü kullanmam lazım..?
Sadece derinlik için bu şakülün ip uzunluğu var mıdır..?

Belki bu bana da bir başlangıca sebep olabilir.
Hürmetlerimi sunarım abi.

Siva

Bilgili Üye
Kolay gelsin ustam. Simdi 50 metre ilerde acimis mezarlar var demissin bu acilan mezarladada su toprak birinkintisi varmi eski acilan ile yeni actigin odalarin arasinda ne gibi farklar var hangisi daha temuz ve muntazam eski acilan odanin ici kac odali seninkili benzerlik varmi gibi detaylar onemli . Yeni actigin yerin etrafi alti ustu sagi solu toprakmi iscilik nasil sana gore kaya ise cubuklara hakimsin metal algilamiyorsa demek ya soyulmus yada baska is icin yapilmis soylede olabilirmi su bastigi icin buradan vazgecmislerde olabilir oluyu baska yere nakletmislerdir secenekler cok

kabakburgiba

Operatör
@bulursam kader ustam 2 kel bi araya gelince bak şimdiiii ne olur. .(şakül daha öncede yazmıştım.pirinç.almanyada bi arkadaşıma hediye edilmiş.oda bana hediye etti.çeşitli araştırmalarla başladım bu işe.ondan sonra teknoloji ekibinde ankebut ustam var,Allah ondan razı olsun.bildiğini saklamayan dürüst bi kişiliğe sahip.o bana bazı şeyler öğretti.işin püf noktaları.tabiki bende biraz tecrübeli olduğum için onun söylediklerini o bana bir söyledi ben on yaptım.yılmadım.biraz kitap yaladık ama Ankebut ustamda yol yordam gösterince işi çözdüm.bu güzel insana selam olsun.yolu açık olsun.ayağına taş değdirmesin ALLAH,ım.) şakülün ip boyu. boşluk ta. 83 cm olur.ve 42 kere de tur atar.yani kafa kısmı döner. (aynı ölçüde tut,eline içi gaz dolu çakmak al.deemir kısmını at.eğer o odada gaz varsa atım yapmaz yani çekmez ve hiç dönme yapmaz.) dönme de 56 kez olur.haaaa böylece anlarız ki burda gaz var.

kabakburgiba

Operatör
@bulursam kader ustam.bu yöntem bi sırdır.çünkü parası çok yakındır.1 m den fazla derinlik olursa zaten kolun yetmez alamazsın.gittiğin yerde adamlar güvenli değilse bu yöntemi sakın çaktırmadan yap.kendin bil.

wesli1986

Aktif Üye
Siva ustam ben son gittiğimde gördüm hep gece gittim için görmemiştim benim açtığım odaların ilerisinde tam 9 tane oda açmışlar ve odalar bazıları 2 sekili bazıları 3 sekili kimilerinin içlerini boşaltmış kimelirnde toprak var yanlız şunu diyeyim buralardaki oda mezarlarinin kapaklarını açtığınız zaman girişte ve bir metre önünde toprak oluyor ama şekillerde toprak yoktu ve kemikleri duruyordu odalar gayet güzel yapılmış işçilik güzel kapılar girişler kilit sistemli girişleri bulmama yarım saatini aldı açmam 3 saatimi aldı kapıların arkasına kazık gibi Dikili taşlar çalmışlar sivri oldukları için zorladı buralarda birtane sadece kayaya yapılması mezar odası vardı onuda başkası açmış takı ve iki adet heykele almışlar bildiğim kadarıyla benim actiklarim ve diğer açılanlar hep kirse açılıp yapılmış odalar benim actiklarim 3 sekili ve kemikleri duruyordu bilmiyorum çok karışık daha önce hiç eklenmemiş gibi hlgayet orijinal duruyor ama içerde hiçbir şey olmaması tuhaf

Siva

Bilgili Üye
@bulursam kader ustam.bu yöntem bi sırdır.çünkü parası çok yakındır.1 m den fazla derinlik olursa zaten kolun yetmez alamazsın.gittiğin yerde adamlar güvenli değilse bu yöntemi sakın çaktırmadan yap.kendin bil.
Hocam sakul herkeste calisirmi calistirmak icin ne gibi islemler yapmaliyiz kan grubuyla alakasi varmi cubuk gibi yada biyo enerji