Minelab GPX 5000 yardım çok acil

mhmt0614

Member
ustalar makinayı kullanan kimse yokmu? ayar söyleyin benim kullanabileceğim
kaan usta senin verdiğin ayarlar olmadı. taşa ötüyor gene

olgun

Yeni Üye
Tasa sinyal vermesi normal cunku tasin icinde degerli piriltilar var yani otmeme sansi yok

turab42

Member
@mhmt0614 bende euro 350 nell başlıklı var şu ana kadar hiç taşa öttügünü görmedim ama geçen hafta senin taşa benzer bir taşta degerli sinyali vererek öttü taşı kırdım kırık parçayada öttü sanırım içinde güçlü miktarda mineral var bu hafta o tarafa gidersem kırdıgım parçayı almayı düşünüyorum senin makinen benim makineden iyi ama olabiliyor benimde başıma geldi. normalde mineral olmuş olsa sallarken tek taraftan vurur ama bu iki taraftanda vurunca bende baya şaşırdım

mhmt0614

Member
@mhmt0614 bende euro 350 nell başlıklı var şu ana kadar hiç taşa öttügünü görmedim ama geçen hafta senin taşa benzer bir taşta degerli sinyali vererek öttü taşı kırdım kırık parçayada öttü sanırım içinde güçlü miktarda mineral var bu hafta o tarafa gidersem kırdıgım parçayı almayı düşünüyorum senin makinen benim makineden iyi ama olabiliyor benimde başıma geldi. normalde mineral olmuş olsa sallarken tek taraftan vurur ama bu iki taraftanda vurunca bende baya şaşırdım
Hocam benm bölgem bolu burada felaket şekilde mineralli taş var çok yanıltıyor kazıosun taş insanın canıda sıkılıyor
Kızdığım tarafı satan adamlar bunun minerale ötmeyeceğini söylediler boru değil cebimizde beş kuruş yokken kredi çekip 13000 lira para verdik bu kadar çok para olmasa çoktan kırardım

mhmt0614

Member
Arkadaşlar yokmu bunun ayarından anlayan?

kaan5557

Engellendi
:D :D

Sayın arkadaşım öyle sanıyorum toprak balans ayarını hakkıyla yapamıyorsunuz..Elinizdeki cihazı kırmayınız..o özel bir cihazdır..Bu dedektörü kullanmak zordur..öyle ince ayarları öyle nuanslar vardır ki hayret edersiniz..işte bunun içindir ki bu cihazın eğitmenleri vardır..Eğitim alsanız dahi yine bir aydan önce öğrenemezsiniz..Benim verdiğim ayarlar ilki derin aramaydı..ikincisi tek para aramasıydı..dahada küçük objelere duyarlı arama ayarı yazmadım gerek duymadım..çünkü burda yazabileceğim 3 kelime 3 kelamla ne ben anlatabilirim nede siz anlarsınız..Ustalığına çok güvendiğim Türkiye'de 3 beş adamdan dostan USTADAN biri VATAN61 ustanın bir yazısını linkini veriyorum...bu normalde site kurallarına aykırıdır..yalnız bizim nazımız geçer bir iki gün bu link kalsın...neden kalsın?????
Diğer arkadaşlarda zahmet etmezse azıcık başından sonundan okusunlar ki bu cihaz neymiş azıcık bilsinler...bir daha konuşunca daha dikkatli yorum yapsınlar..Vatan 61 usta büyük bir özveriyle konuları sıralamış üstünde kafa patlatmış konuları detayları atlamamak için saatlerce üstünde çalışmış olmalıki anca böylesi bir detayla yazmış...Eline emeğine teşekkürler bu bir hizmettir..Tüm minelap kullanıcıları bir ALLAH RAZI OLSUN DEMELİDİR...

http://www.farmet.net/forum/minelab...-detectors-models-65/minelab-gpx-5000-a-4389/

Son düzenleme:
D

deniz_efe

Misafir
Vatan61 Hasan arkadaşımız candır ve şahsen de tanışmış olduğum
çok değerli bir ustamızdır.
Dedektör kullanım tecrübesi bakımından Türkiye de sayılı ustalardandır.
Paylaşımının da burada bulunmasından kimse gocunmaz, aslolan bilgiye ulaşmaktır.
...
Bu arada burada çoğu kere üye arkadaşlarımızdan dedektör tavsiyesi aldığımız oluyor.
Mümkün mertebe cihaz marka ve modeli tavsiye etmiyoruz.
Varsa kullanım tecrübelerimizi aktarıyoruz.
Tavsiye etmememizdeki sebeplerin en başında bu konuyu açan üye arkadaşımızın
içinde bulunduğu durum geliyor.
Elinde avucunda ne varsa cihaza yatır, hatta yetmedi kredi çek cihazı al
sonra da böylesi hoş olmayan durumlarla karşılaş.
Vallaha şahsen benden tek para dedektör tavsiyesi istese idi ilk üçte bu cihaz da olacaktı
hatta maddi problemin yoksa direkt bunu al bile diyebilirdim.
Buna istinaden de bu cihazı alsa ve şu anki durumda bulunsaydı
benim halim nice olurdu, düşünmek bile istemiyorum.
Bu bakımdan cihaz alırken ince eleyip sık dokuyacaksın,
kılı kırk yaracaksın, deneyip kullanacaksın,
beğenip alacaksın...
Neyse şimdi sana Hasan abinin bu uzun yazısı reçete gibi gelmiş.
Hadi çöz şimdi problemi,
kolay gelsin...

mhmt0614

Member
üstadlar iş çok gibi makinayı aldığıma pişman oldum benim bu kadar çok yapabilecek tecrübe alabileceğim zamanım yok kendi bölgemde araştırma yapacaktım ama olmadı hiçbir işime yaramadı bu cihaz

kaan5557

Engellendi
üstadlar iş çok gibi makinayı aldığıma pişman oldum benim bu kadar çok yapabilecek tecrübe alabileceğim zamanım yok kendi bölgemde araştırma yapacaktım ama olmadı hiçbir işime yaramadı bu cihaz
İlk değil ve son olmayacaksınız rahat olun..
Sağlık olsun..
Son son pes etmeyin ve üstünde çalışın..
Saygılar..

MendereS

Bilgili Üye
Bu dedektör işi pamuk ipliği gibidir aslında aldığın dedektör iyi bana göre asıl hatan 5000 yerine neden 4800 almadın; 4800 ile 5000 arasında ne fark varda 3-4 bin tl fark ödedin hatan bu işte; bu 2 model arasında size hitab edecek hiç fark yok; evet farkı var ama ilk defa minelab kullanan yada dedektör kullanan birinin farkına bile varmayacağı belkide haberi bile olmayacağı farklar neyse olan olmuş sonuçta elindeki malzeme fena değil umudunu kaybetmeden devam et. kullanım kılavuzları videoları bunları sıkça gözden geçir inşallah başarı elde edersin.

lucio

Yeni Üye
Almanya'dan getirdim ben cihazı asla pes etme yazılanlara kulak ver ve cihazın dilini çöz.Emin ol pişman olmazsın mükemmel bir cihaz.