Molokuler transmitter system omnitron dtr v8 hakkinda bilgisi olan

Amisos

Bilgili Üye
Cihaz alman hükümetinin arap lar için ürettiği özel bir cihaz devlet sirri gibi hiç bir bilgiye erişemiyorum bilgisi olan yada kullanmiş olan varmi radar yardimiylan yere arayacamiz maddenin yada madenin frekansi ni cihaza giriyoz titanyumdan imal edilmiş çubukda sinyalleri karşiliyor sanirim bize bazi freknaslar verildi ama tespit e5iklerimize ulaşamiylruz ya çok derin yada yanlis frekans peşinde koşuyoruz.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Peki arkadasim hangi maddeye ne frekans veriyorsun. Bir kactanesini YAZARMISIN.. Minerali bol topraklarimiz sayesinde cok kazdirir gibi geliyor haberin ola...

Amisos

Bilgili Üye
abi bize verilen frekanslar 5.0 altın 6.3 boşluk 11.8 gumus,bronz,bakır minerallen hayatta işi olmaz bunun yanı sıra hehkel su elmam miydı yoksa pırlantamı neydi birde bunların kini verdiler abi diğer bildiğimiz çubuklar gibi değil av köpeğinden beter cubukların öyle bir arama şekli var ki akıl alıyor ornegin sert ruzgar var cubuğu sola attı diyelim frekansı yakalasın yeterki hemen aksine gidiyor ya biz yanlış frekans peşinden gidiyoz yada doğru ama tek kusur derinlik vermemesi

Amisos

Bilgili Üye
Emeğin için teşekkur ederim abi bendeki cihazlan aynı değil ama okuyacam şu resim işlerini halledeyim de

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
abi bize verilen frekanslar 5.0 altın 6.3 boşluk 11.8 gumus,bronz,bakır minerallen hayatta işi olmaz bunun yanı sıra hehkel su elmam miydı yoksa pırlantamı neydi birde bunların kini verdiler abi diğer bildiğimiz çubuklar gibi değil av köpeğinden beter cubukların öyle bir arama şekli var ki akıl alıyor ornegin sert ruzgar var cubuğu sola attı diyelim frekansı yakalasın yeterki hemen aksine gidiyor ya biz yanlış frekans peşinden gidiyoz yada doğru ama tek kusur derinlik vermemesi
Sendeki cihaz fabrikasyon bendeki ayni sistemle calisan el yapimi. Bense frekans giroyorum. Cubiklar bir hatti yakaladimi disardan etkikenmeden tabiri cahizse kosarak goturuyor..girdigin frekanlar bendede aynidir. 5,0 saf altinin frekansidir. Onu 4,7 khz kadar durebilirsin. 4,7_5,2khz arasinda calabilirsin.11,95khz gumus... Bosluk 0,7khz kullaniyorum.. Cihazlarin bi sekli degisik demek istedigim. Diyecegim oki o cihazi surekli dene gormedigin csimleri bulmaya calis. Demir gom bakir gom.hicbir cihazla calistir bul kaz mali bul yapamazsin tecrube sahada ediniliyor..sen etkilenmiyor desende minareli bir koseye yaz...

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
makina şart her zaman derim.

Amisos

Bilgili Üye
evet abi bendekisi alman malı usa lı bir muhendis üretmiş arap devleti için dediğin gibi minerale gitsin atarım ben onu hadda gömerim benim altına dair bir eşyam olmadığından test edemiyok ama köyde açılmış olan zemin altı oda mezarlarının boşluk kesitlerinde tamm on numara benim köyümde tespite gittiğimde kolidorlu odalar , ulaşılmazı zor mezarlar ,çıkışları korlenmiş odalar var oğlu var ama anlayacan hep zor en sonki tespitimde açılmış olan oda mezarlarını hemen önünde 4 adet mezar tespitim oldu ipek yolunun hemen ustü ilk mezar ya bayan yada altın mezarı yan yana 3 tane daha tespit ettik boşdu denemek amaçlı boşluk frekansında baktık bizim mezarlarımız gibi 220/90 ölculerinde sadece birinde mi altın var dedim sonra dediğin gibi değişik frekansda. Baktık 1. Mezar altın 2&3 boş4. Mezarda ise gümüş, bronz ve bakır verdi demek istedigim bize gore boş olan dolu çıktı eşya mezarı sanırım kolidor molidor tespit edemedik eşya mezarına depeden daldık 70 cm sonra düz bir kaya kisi çıktı kapak sandık değilmiş bir gece jenaratörlen 95 cm uç saldık yinede banamısın demedi abi bize kolay para yok dedim sineye çektik daha kısmetimize var demek ki sağa sola saldırdım yakin bolgelerde insanların tesbitlerine gittim belki onlarda kismet olur dedik anladım ki her insanlan yola çıkılmıyormuş yarım bırakılmış 8 yerim var şimdilerde gözü kara bir oparatör arıyoruz abi çeşmenin bile parasını alamadık yaaa bizde kısmet alın terimiz herhalde abi.

Amisos

Bilgili Üye
testini yaptık

Sendeki cihaz fabrikasyon bendeki ayni sistemle calisan el yapimi. Bense frekans giroyorum. Cubiklar bir hatti yakaladimi disardan etkikenmeden tabiri cahizse kosarak goturuyor..girdigin frekanlar bendede aynidir. 5,0 saf altinin frekansidir. Onu 4,7 khz kadar durebilirsin. 4,7_5,2khz arasinda calabilirsin.11,95khz gumus... Bosluk 0,7khz kullaniyorum.. Cihazlarin bi sekli degisik demek istedigim. Diyecegim oki o cihazi surekli dene gormedigin csimleri bulmaya calis. Demir gom bakir gom.hicbir cihazla calistir bul kaz mali bul yapamazsin tecrube sahada ediniliyor..sen etkilenmiyor desende minareli bir koseye yaz...
köyden komşumuz olan bir genç 2 bilezik ve 1 de kolye getirmişti inan hiç aklımıza gelmedi saklada bakalım bulabiliyozmu demek sadece tespit sirasinda altin tespidimiz oldu ya ordan 3 mt uzağına getirdiklerini yere koyup ustune geldiğimizde onları yakalıyor kımıldamadan bekleyince 15 20 sn sonra tespit ettiğim noktaya dönüyor burdakinden daha fazzla frekans var diyor ben böyle tespit ettim makinayı başka bir arkadaş baska bir ilçede birinin yeri varmış ona tespide gidecez dediler yerin sahibi kayayı delmiş 80 cm bitane kolye salmış ihtiyar kurnaz her cihazım var diyeni asıl yere götürmüyormuş bizimki ne şuralardan şüpheleniyom demiş ihtiyar bizimki bbizaman sonra tam noktayı tespit etmiş dayı kayada bişey var ama ne dersem yalan olur sinyal zayıf demiş ihtiyar tmm evlat testi geçtin topla makinanı deyip evde çay içmeye davet etmiş yer şimdi uygundeğil sen numaranı ver demiş bi zaman sonra arıyor aracıları devre dışı bırakan ibtiyar bizimkine tek gel diyor bizimkide gitmiyor ihtiyara götürenlerede sizi devre dışı ediyor beni çağırdı ben gitmedim haberiniz olsun diyor öylede dosya kapanıyor. Abi bizimde asıl amacımız doğruluk dürüstlük kahbe olan zaten ekmek yiyemez bu işin dietini zeketını verecen ki rahat edecen benim bu kadar mücadelem cihaz doğrumu ne var burda neden burayı gösteriyor sırf bunun için yıpranıyok kar yağdıda rahat nefes alıyok çok şükür

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Amisos bak arkadasim bendeki cihazda gomdugumu, yuzeysel olani kacirmiyor. Belgeli olan yerlerdede denedim sikinti yyok. Daha once olcum yapilmis yerlerde tam tespit yaptim..papaz evinde tunelleri mahseni yukardan krokisini cijardim. Girisini cikisini herseyini iki yerse mali var.. herzaman ve herrjezle calisilmaz bubir gercek sikinti ciktimi aliyorsun cihazi koltuk altina eve dewam, hic bir para candan degerli degil. Yani anlican buluyor arkadasim bulmuyor degil. Bende diyorum ki malzemeyi kaxirmadigi kesin ama baskanbiseylerden de etkilenmese bos kazmazsin demek istedigim konu bu.. Ben yardimci olarak sakulde kullaniyorum onda derinlik aliyorum. Cok az bir sapmayla derinlik buluyorum. Cubuklardada derinlik aliniyor ama sakul bana daha rahat geliyor..( Sana bir arkadas tavsiyesi vereyim kimsenin evine bahcesine yer tespiti icin gitme..)

Amisos

Bilgili Üye
Abi bahsettiğin konu resmini paylaştığım cihaz hakkındaysa senin kendi kullandığın el yapımından bahsediyorsan doğrudur boşluk bulmakta odanın duvarlarının bitişini çizmekde inan sıkıntı yok yuzeysel bir şey saklayıp denemekte gram aklıma gelmedi ben cihazın iş yaptığından eminim tek sıkıntı mt vermiyor araziye göre tahminsel yorumlar yapıyoruz ama yinede ulaşamıyoruz benim bir avantajım daha var radarın ortasında bir led lamba var yakınında frekans varsa canlı yanıyor uzaksa cansız yanıyor kolay bir yer tespit edipde vaybe cihaz gerçekten vazifesini yapıyormuş diyebilmenin peşindeyim abi insanlara yalancı çıkmakda var emek diyer yana kalsın ama kazdığımız yerlerden çıkan imarelerde doğru dökme taşlar kimi yerde ırmak mucuru bazıyerde koca koca kesme taşlar imareler dogru ama işciliği zor emek istiyor sadece abi

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Amisos ozaman senin yapacagin sey basladigin bir isi zor da olsa bitirmekki cihazi ozaman tam anlarsin. Yarim kaldigi icin cokmu derin yada baska biseymi diye kafanda kuruntu kalir.. Mezarlardan bahsediyorsun sana en guzel denemeler aslinda bul kaz ne aradin ne gosterdi ne cikti. Not edersin aramalarini ona gore yaparsin..cubukla derinlik alinmasi icin ilk carpi yaptigi yere bakir cubuk cakiyorsun 5_6 metre otesine de bakir cak. Sonra bakir kabloyu iki uca bagla toprak kisminada yani kablonun altindaki topragi islat.. Kabloyu baslangic noktasinda ayaklarinin arasina al. Cubuklari tuttugunda carpi yapar o sekilde ilerle cubugun actigi yer. Derinligi verir. Basladigin noktadan actigi yeri olcersin..