Muazzam İşçilik, Üçgen Kabartma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Smokin

Moderatör
Moderatör
Sunum olması gereken bir durum daha net bilgi alabilmek adına.( iki resim attığımda yazılanları hatırlıyorum:)).) Yorumlarını esirmeyen doğru ve net bilgileri resimleri erinmeden inceleyip paylaşan insanlara ben teşekkür ediyorum.
O hilti ile delme sevdası bu işin sahtekarlarını ortadan kaldıracak bu işi hakkıyla yapan insanlar sayesinde olacak. Kazma kürek Hiltiden önce bilgi.Allahın toprağı kaz kaz bitmez. Bilgi olmadan girdiğin işte te başına geçen klavuz kargaya uymaktan başka çare kalmaz. Orada yazı var orayı delmek mantıklı değil diyorsun, bir açıklama yapamayınca mantık kaçıyor fikir kalıyor. Sonuçları gördüğünüz gibi bu durumda. En azında görsel şölen duruyor hala.
Arazide evet yoklamalar oldu bir işin ehli olduğunu iddea eden birinin yönlendirmeleriyle. Kurtarabildiğimizi kurtardık elinden :)
Konu ile ilgili araştırma yapıp sizlerin verdiği bilgiler ve benim öğrendiğim bilgiler doğrultusunda gerekirsee günlerce vakit geçirip iyi analiz edebilmem gerekiyor.At binenin kılıç kuşananın hesabı güvenilir dürüst birine denk gelene kadar kendi fikirlerimizle şu an ilerlemek zorundayız.
iki işaret arası tahmini 30 metre yok. Yön kavramım oldığı için şu anbilmiyorum ama paylaştığım resimlerde güneş karşıdan doğuyor.
Video yükleyemediğimden dolayı görmenizi istediğim çok şeyi gösteremiyorum ama dikkat çeken şeyyleri yükleyecem.
Teşekkürler
Eyvallah ustam
Isaretler arası dönem farki var .
Işin ehli olduğunu söyleyen işin ehli de olsa burda sonuca ulaşmak güç ister. Çünkü burasi oldukça zenginlik alameti baş gostermekte. Bu işaretler öyle sıradan birşey için yapılmaz.
Yazıların çözülmesinin nedeni işin akibetini değiştirebilir. Güney-doğu istikametini biraz araştır. Gerek kayalık alanda gerek kayalık önü.
Aynı şekilde güneybatı yönünde de araştırmanı yap.
Video yu youtube a yükle
Sonra da video linkini buraya yapıştır

seler

Member
:)
Mübarek nerden aklına gelir bilmemki sen gel steteskopla kayayı muayne et diyor ))

İyi güzelde bu arkadaş henüz stajyer :)
Endoskopik direnç ))
steteskoplar üç kalite normal litman steteskop 600-700 tl , litman kardiyoloji 2000 tl civarı , litman elektronik steteskop eb iyisi 6000-7000 tl . Steteskop bulunmadan , doktorlar kulaklarını hastanın sırtına dayaayıp dinleme yaparmış.:):):)

Smokin

Moderatör
Moderatör
Giriş i bulursan yol alman kolay değil. Tuzaklar olacaktır. Olmasa da büyük ihtimalle çökmeler olabilir.
Buraya donanımlı bir ekip şart
Rabbim yardımcın olsun

grndga

Member
Herkese iyi niyet ve temennileri için teşekkür ediyorum.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Giriş köyün.istikametinde olmalı
Ah bir paletli olaydı çevreyi duzenleseydim?

Esteban74

Editör
Kolay gelsin
Kırmızı işaretlediğim kaya yukardan kırılıp düşmüş gibi .
Sarı işaretlediklerim giriş olabilir.
Maviler dikkatimi çekenler.
Sarı okun ucunu ve uzantısını kontrol etmek gerek.

grndga

Member
Balık figürünün altında bulunan işaretlediğim yazı bir duanın devamıdır.Eski greek.Yazılar net olsaydı hepsini net olarak çevirebilirdim.

Balık figürü ile birlikte kayada yazan eski orjinal hali χaρις olan daha sonraki dönemlerde χaριN [n] olarak yazılmış ve kullanılmış olan charis veya charin bu kelimenin günümüz anlamı Lütuf, İsa Mesih tarafından insana getirilen bir hediye veya nimet, iyilik,şükran, teşekkürler, bir iyilik,ve nezaket'tir.

Yine aynı kelimemizin kullanım alanı insanların tanrıya ulaşması ve Tanrının onları koruması olarak yorumlayabiliriz.
[Allaha yakın olma,dua,ibadet.]

Şahsi fikrim bu yazının bir mezar veya ölü için yazılmadığı alanın dua ve ibadet amaçlı kullanılan bir alan olduğudur %80.

Neden derseniz daha önceki yorumumda Üçgen ve Balık sembolünün farklı dönemlere ait olduğunu yazmıştım.Üçgen olan mezarda balık olmaz.Balık olan mezarda üçgen olmaz.Yazıda to charin diyor yani Allaha mesaj gönderim var mezarı koruma veya ölü için değil.

Orada balık dua ve üçgen varsa alan ibadet amaçlıdır.Üçgen ilk önce yapılmış daha sonra başka bir hristiyan gelip oraya balık figürünü çizip altına duayı yazmış.Veya mezarı daha önce patlatmışlar mezar kutsal olduğu için gören oraya bu duayı yazmışta olabilir.

Üstteki üçgen işaretinin altında ve alttaki görselde bulunan diğer harfleri net sunum yaparsanız bulmacayı net olarak çözeriz.

Bir kaç gün içerisinde en net şekilde yazıları paylaşacam.Ama sizden bir kaç konuda fikir almak istiyorum.

Yazıtlar dışında, oranın şifresini çözebilmek adına neleri nereleri baz alarak resimlemem gerekiyor. İstenilen verileri elimden geldiiğince en güzel şekilde toparlamaya çalışacam. Vereceğiniz fikirler doğrultusunda. Teşekkür ediyorum..

ersen0010

Bilgili Üye
İşaretin olduğu yer büyük ihtimal Tören veya sunu alanı etrafına bakın işareti tahrip etmeyin. Etrafını incelerseniz daha güzel bilgi alabilirsiniz. Etrafı nı incelerken mahsen girişi olabilecek giriş fikri ile bakın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...