Muhabbet

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor ustam siz cikin gelin bu taraflara bi yaz tatilinde 3 5 is rahatlikla yapariz..oncelikle ben yeri belirlerim siz gelince hazir olmus olur hemen isleme geceriz.sen sadece bana nasil yer istiyonuz onu soyleyin yeter..
Sağol kardeş yoruldum ihtiyarladım ))) Bu işlerlede ugraşmıyorum artık desem yeridir.

Son düzenleme:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Anladimbene ugrasmiyom zaten :)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Çıkın çıkın gelin yazın ))) yardım ederim ama ben olmam. Prensibim var ))) sanaldan tanıştıgımla ne alış veriş yaparım, nede birlikte kazma sallarım. Sivası ayağına sererim misafir ederim yardım ettiririm. Amaaa işin ne başında nede sonunda olmam )))) Ayıp olmasın. Ben bu işlerde defineye gömüye bakmam sadece ne kadar tanıyorum yanımdakini ona bakarım. Seçe seçe adam kalmadı tek başımayım ben. Arkadaşlar.

Birde tiyo vereyim size bulamayan definecinin arkadaşı dostu çok olur, az dişe dokunur bir şeyler buldugunuzda kardesiniz düşman olur.
Sedegor pismeyi bırak yandık kavrulduk
Sagim solum benle beraber 3 kişi yiz
4 unducuye yer yok bende
Yeri gelir 2 kişi uncuyude mecbur kalmasam asla dahil etmem
Ordsda 2 kişi olacaz
Ama bölgeden birisi lazım
Sadece bir tek noktada gozculuk için hepsi bu

Sedegor

Engellendi
Sedegor pismeyi bırak yandık kavrulduk
Sagim solum benle beraber 3 kişi yiz
4 unducuye yer yok bende
Yeri gelir 2 kişi uncuyude mecbur kalmasam asla dahil etmem
Ordsda 2 kişi olacaz
Ama bölgeden birisi lazım
Sadece bir tek noktada gozculuk için hepsi bu
Dediğin yerde yaşayan her kesi gözcü yaparım sana. Saat söylersin kaç gün gerektiğini söylersin, bir Allah kulu yanına gelirse, çıkar burda adam sözünde durmadı dersin. Ama ben olmam. Olayda yerde icinde dışında .Yerterlimi sana bu. Hiç bir şeyde istemem. Hatta dolu gidersen evine kadar refakatcı bile veririm.

Bizde misafir nedir bilirsin heralde !

Son düzenleme:

sandalci14

Operatör
Nacizane benimde bu konudaki tarafsiz gorusum.eger devlet serbrst biraksin herkes elinde kazma kurek onune gelen yeri eseler.kimisi kepceyle biyerlere dalar elektrik dogalgaz borularini patlatir.serbest biryandanda yabancilar 10 tonluk lahitlere kadar olani yurtdisina kacirdilar.hatta resmi kazilarinda bile bir gosterip uc sakladilar.velhasil zor isler.ancak izin ve arama isleri kolaylasmali.bide bizdedr eserler para etmeli.muzeler olmasada yerli koleksiyonerlere satilabilmeli.( muze neden fazla para vermiyor: bizdr mesela ankara medeniyetler muzesine yilda besbin kisi geliyor giris onbes tl.ingilterr britis muzesine yilda ellimilyon kisi geziyor giris yuzlerce tl.aradaki fark binlerce kat.o yuzdende bizde binlerce liralik esere adamlar milyonlarca lira verebiliyor.) derin isler bu isler.arti bide muze yetkilileri soyguncu olursa tadindan yenmez olur vesselamm..

Sedegor

Engellendi
Nacizane benimde bu konudaki tarafsiz gorusum.eger devlet serbrst biraksin herkes elinde kazma kurek onune gelen yeri eseler.kimisi kepceyle biyerlere dalar elektrik dogalgaz borularini patlatir.serbest biryandanda yabancilar 10 tonluk lahitlere kadar olani yurtdisina kacirdilar.hatta resmi kazilarinda bile bir gosterip uc sakladilar.velhasil zor isler.ancak izin ve arama isleri kolaylasmali.bide bizdedr eserler para etmeli.muzeler olmasada yerli koleksiyonerlere satilabilmeli.( muze neden fazla para vermiyor: bizdr mesela ankara medeniyetler muzesine yilda besbin kisi geliyor giris onbes tl.ingilterr britis muzesine yilda ellimilyon kisi geziyor giris yuzlerce tl.aradaki fark binlerce kat.o yuzdende bizde binlerce liralik esere adamlar milyonlarca lira verebiliyor.) derin isler bu isler.arti bide muze yetkilileri soyguncu olursa tadindan yenmez olur vesselamm..
Yok Arkadaş serbest olsun demedik ))) zaten konu öyle başladı ama bahsi geçen Dernekte kapatılıyor bu arada. Serbest değilde kolaylıklar getirilsin, bu iş zaten yapılıyor devletin bilgisi dahilinde olsun. Yabancılara izin vermeyi bırak verilen imtiyazlarda alınsın, dışarıya çıkan eserin önü kesilsin bulan korkmadan devlete verip parasını alsın gibi şeyler denilmek istenildi. Duyan olmadı konuda Dernekte kapandı

sandalci14

Operatör
aynen katiliyorum ustalara biraz daha kolaylastirilmasi lazim.ancak devlet fikir uretemiyor.mesela gonullu uzman arkeolog kesif heyeti olusturulsa bu arkeologlar vasitasiyla kesif kazi alani belirleme vs isleri halledilip arayiciya tatmin edici sartlar saglansa.veya muzede sergilenen eserin kadar kar ortagi olsan.ne bileyim bizde hersey aleyhte..