Mutlu sona ulaşanlar neredesiniz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
cemilhan ustam valla adınıza çok sevindim. Allah herkese nasip etsin “ hayırlısı olucaksa “
Böyle tarihi parçaları görmek bile bana keyif veriyor. Çok teşekkür ederim.

Cemilhan usta yurtdisinda oldugundan keyfi yerinde. Mavi kirmizi cakarla isi olmaz :)

Bir yere gittum. Gunduz vaktiydi. Sadece tespiti teyit edecektim. 10 dakika sonra bascavus yanimdaydi. Biraz sohbet ettik.
Avcilardan ve defineciler biktigini anlatti.

Kardasim sen diyorsun paylasim nerede?
:)))
meratan kardasimizin dedigi gibi;
Defineci dogasever hem zeki, hem caliskan hemde guclu, herseyden once gozu karadir.
Ne yapacagini nasil yapacagini ne zaman yapacagini iyi bilir, bilmelidir.
Zaten bu hususiyetler yoksa henuz defineci dogasever olamamistir.

Ne yigitler var masallah,
Kamyonun uzerine jsb koymus kamyon uzerinde, yolun kenarin islem yapan (su kanali acan) yigitler gordu gozler.

Adamlar time manager yapmislar dakikasina kadar. Atla deve degil ya. Herkes yapar, yapmalidir.

5 kisi bir cukurun etrafina toplanmislar.
Malayani bakislar ve lakirdilar. Yahu hic ebe sobe oynamaduk mi cocuklugumuzda.?

O kadar kizildereli filmleri izledik,
Gozculerden ders de mi alamadik.
Bosa izlemisiz bu filmleri. :)))

cemilhan

Engellendi
Pirlantanin vergisi yok ama fakirin parmağında değil yatlarin mazotu 2 tl ama traktorun 5 gozlerinin senlenmesini istiyorsan kuyumcu vitrinleri bunun icin cok uygun ama kazı resimleri görmek istiyorsan sana gösterebilirim.
Ustadım çok güzel yazmışsın ellerine sağlık. Kelime kelime tebrik ederim.

heymrpoliceman allah herkese nasip etsin bu işlerde uğraşan herkes bir gün istediğini alması dileğiyle.

BulursamKader25 ustat sizde çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık. Bu işle uğraşan insanın benim gözümde beyni tersten çalışanı makuldur. Hiç unutmuyorum size ufakta olsa bi anımı anlatmak istiyorum. Bundan beş sene evel çorumda bir işimiz var mevzunun olduğu yerin karşısında bir ev aksi huysuz bir ihtiyar ne gece uyur ne gündüz biri leri gitti oraya jandarma dibi mizde bitiyor. Çorum merkezde oturduk bi pastaneye beş altı kişiyiz adamların işi çözmesini bekliyorum biri ihtiyara uyku ilaci verelim biri. Bağlayalım dedi herkafan çok ses çikti gelen adamlardan birtanesi 12 yaşında çocuğuyla gelmişti herkes bir telaşla konuşurken o çocuk bir şey söylemek istiyor ama babası kızarak sen sus diyor en son masaya bir susun dedim sametti adı çocuğun bişi söylücek samet dedim samet baba bize jamir lazım böylece ihtiyar bizi görsede arayamıcak dedii ve herkesin gözü açıldı. İş yapıldı sıkıntısız güzel şeyler bulundu sametin babasına tek bişi söyledim bu çocuğu okut okutamassan ben okutayım dedim samet okudu ve şuan okulunun birincisi geleceğin maden mühendisi olucak . Defineci adam en akıllı ve en basit olanı bulması onu defineci yapar

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustadım çok güzel yazmışsın ellerine sağlık. Kelime kelime tebrik ederim.

@heymrpoliceman allah herkese nasip etsin bu işlerde uğraşan herkes bir gün istediğini alması dileğiyle.

@BulursamKader25 ustat sizde çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık. Bu işle uğraşan insanın benim gözümde beyni tersten çalışanı makuldur. Hiç unutmuyorum size ufakta olsa bi anımı anlatmak istiyorum. Bundan beş sene evel çorumda bir işimiz var mevzunun olduğu yerin karşısında bir ev aksi huysuz bir ihtiyar ne gece uyur ne gündüz biri leri gitti oraya jandarma dibi mizde bitiyor. Çorum merkezde oturduk bi pastaneye beş altı kişiyiz adamların işi çözmesini bekliyorum biri ihtiyara uyku ilaci verelim biri. Bağlayalım dedi herkafan çok ses çikti gelen adamlardan birtanesi 12 yaşında çocuğuyla gelmişti herkes bir telaşla konuşurken o çocuk bir şey söylemek istiyor ama babası kızarak sen sus diyor en son masaya bir susun dedim sametti adı çocuğun bişi söylücek samet dedim samet baba bize jamir lazım böylece ihtiyar bizi görsede arayamıcak dedii ve herkesin gözü açıldı. İş yapıldı sıkıntısız güzel şeyler bulundu sametin babasına tek bişi söyledim bu çocuğu okut okutamassan ben okutayım dedim samet okudu ve şuan okulunun birincisi geleceğin maden mühendisi olucak . Defineci adam en akıllı ve en basit olanı bulması onu defineci yapar
Beş sene evvel 12 yaşında olan bir çocuk ki bu yaşta bir çocuğun yanında böyle bir muhabbetin yapılmasını kesinlikle onaylamıyorum. Ayrıca bu çocuk şuan 17 yaşında bir genç olmalı ve haliyle henüz meslek ve ya üniversite okumadığına göre herhangi bir seçim yapmamış oluyor. Bu durumda maden mühendisi demek için erken. Okumaya teşvik etmek ve ya okuyan birine destek vermeniz güzel bir davranış lakin okuması gereken bir çocuğun da okulda olması gerekiyor define kazısında değil. Ben örnek olacak pek bir şey bulamadım bu yazıda. Hayırlı forumlar

Kusura bakmayın ancak bazı yorumlar gerçekten çok tuhaf. Nick’e göre real yargı veriyorsunuz. Bilseydim fatih sultan mehmet falan yazardım. Baya bi tuhaf.

Turko

Uzman
Ben ulaştım burdayım.Ne görmek istiyorsan söyle ben atim sana.Koleksiyoner belgeli resmi izinli exp.tespitleri vs hangisini görmek istersin ?.Görsellere sadece bakarsın burda.Dokunmak istersen buyur gel ziyarete.Sen olsan sanal platformda paylaşırmısın buldugunu.Can sıkıntısından açılmış boş bir konu.
Koleksiyoner belgen hangi şehirde , hangi müzeye tabisin , defterini kontrol eden komisyon müdürünün ismini yazar mısın .

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Son düzenleme:

odin

Editör
@odin ustam bende bu konuya dikkat edin artık yilanlar arazide çok olur diyecektim, çok da güzel olmuş
sen soyleyince hatirladim. bugun keneden dolayi olenlerin haberini okudum. gecen sene hiç denk gelmemistim. keneyede dikkat etmek gerek.

ÜstaD1

Bilgili Üye
Evet kene olayı bu yılda maalesef canlar aldı. Ozellikle ağaçlık ve dere kenarı gezen arkadaşlar çok dikkat etsinler. En değerli servet hayattır unutmamak gerekli.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yok yok boş konu değil ))) atlayan sazan olurmu düşüncesi belki. Burda yada başka yerde biri bir paylaşımda bulunmuşsa o kendi bulduğu değildir, yada elden çıkarmış seneler geçmiştir. Bir yıldır burdaysan boşuna bu konuyu acmışsın. Burdaki konular paylaşımlar ya bir sorun çıktığında sonu izinli belgeli kazıya gider ya hiç ulaşamayagın öteki kisilere gider.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bir ton yazılırda Sedegor yol göstermiş oluruz şimdi . hem çayda yok bu konuda Konu sahibi Semaveri yakarsa içeriz :322:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Memur asker karışmaz bu işlere şikayet olur yabancıya satış olur ortada ceset olur çalışma alınında sorun olur bu gibi durumlarda dail olurlar mevzuya yoksa kalkıp seni ne diye takip etsin etse gider Selçuk arkadaşı eder . Hem defineci memur avukat askerde çok aslında dürüst ve vatana millete yamuk yapmadığın sürece sorun yok çayı sağutmayalım . :3: