Mutlu sona ulaşanlar neredesiniz

Evaya ve ilgili departmanada ayni mesajimi yolluyorum. :)
Aynen ustam eva simons :) nickimde prime minister yazsaydım başbakan mı olacaktım? Lütfen arkadaşlar değerli ustalar yapmayın :) benim sadece merak ettiğim olay şu;
burada yer lokasyon paylaşımı kimse yapın demiyor zaten olması gereken bu!
taşların kayaların fotosunda ustalar yardım ediyor ve hic sonuç yaşanmıyor mu? Merakım sadece bu.
- evet ben birşey bulursamda kesinlikle paylaşırım. Alt tarafı foto yani şey gibi puzzle parçalarını birleştirme olayi gibi.
burada bi çok insan yardım alıyor sonu yokmu bu hikayelerin? Konuyu gereksiz bulduysanız silebilirsiniz açma amacımbu yazdıklarım , insanlarin “farklı” dusunceleri degil.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aynen ustam eva simons :) nickimde prime minister yazsaydım başbakan mı olacaktım? Lütfen arkadaşlar değerli ustalar yapmayın :) benim sadece merak ettiğim olay şu;
burada yer lokasyon paylaşımı kimse yapın demiyor zaten olması gereken bu!
taşların kayaların fotosunda ustalar yardım ediyor ve hic sonuç yaşanmıyor mu? Merakım sadece bu.
- evet ben birşey bulursamda kesinlikle paylaşırım. Alt tarafı foto yani şey gibi puzzle parçalarını birleştirme olayi gibi.
burada bi çok insan yardım alıyor sonu yokmu bu hikayelerin? Konuyu gereksiz bulduysanız silebilirsiniz açma amacımbu yazdıklarım , insanlarin “farklı” dusunceleri degil.
mekanı iyi gezememişsin herkes bulur resim koyan koyar sonra yerine teslim eder bilgisini aldıktan sonra sen göremiyorsun çünkü onlar şuan müzede:3:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Müzedeyiz bekleriz :)

The Thing

C*
Süper Moderatör
Genelde ayın birinde maaşı cebe indirince mutlu sona ulaşıyorum, onun dışında hep dönem soygunu :D

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
heymrpoliceman aslında bizde bekliyoruzki, sonuca ulaşan üyeler buluntuların değilde işlem yapılan yerin, yapılan işlemlerin sonucunu en azından yazılı olarak bildirmeleri, burda ustaların harcadığı emeğin karşılığının alındığı veya alınmadğının bilinmesi. Diğer üyeler için ders niteliğinde olması. Forum olarak herzaman işlemlerin yasal yollarla yapılması ve eğer bir obje bulunursa müzeye verilmesi gerektiğini her fırsatta söylüyoruz. Definecilik bir meslek değil hobidir. Amaç bu işten zevk almaktır, tarihi varlıklarımıza yeni değerler katmaktır. Farklı niyette illegal işlem yapanlar veya bu niyette olanları forumda barındırmıyoruz

man_correct

Bilgili Üye
Hahaha mesajlar cok komik ya , vakko dediğin doğru can sıkıntisina acilmis bur konuda eski mesajlara bakiyorum SelçuK gibi birkac kisi daha paylasmis paylasinca burada gazeteci vs bisi toplasicaginu sanmiyorum ki zaten bulan kişide fotoyu buraya koymadan muhakkak elden çikartmistir koltugun altinda saklamiyordur. Yaklaşımlarınız çok garip.
Pirlantanin vergisi yok ama fakirin parmağında değil yatlarin mazotu 2 tl ama traktorun 5 gozlerinin senlenmesini istiyorsan kuyumcu vitrinleri bunun icin cok uygun ama kazı resimleri görmek istiyorsan sana gösterebilirim.

@heymrpoliceman aslında bizde bekliyoruzki, sonuca ulaşan üyeler buluntuların değilde işlem yapılan yerin, yapılan işlemlerin sonucunu en azından yazılı olarak bildirmeleri, burda ustaların harcadığı emeğin karşılığının alındığı veya alınmadğının bilinmesi. Diğer üyeler için ders niteliğinde olması. Forum olarak herzaman işlemlerin yasal yollarla yapılması ve eğer bir obje bulunursa müzeye verilmesi gerektiğini her fırsatta söylüyoruz. Definecilik bir meslek değil hobidir. Amaç bu işten zevk almaktır, tarihi varlıklarımıza yeni değerler katmaktır. Farklı niyette illegal işlem yapanlar veya bu niyette olanları forumda barındırmıyoruz
Yani ustam benimde düşüncelerim tamamiyle bu yönde , şu mübarek ramazan ayında Allah biliyorya aksi hiçbirşey düşünmedim. Sadece alınan yardımlardan konuşulan konulardan sonra + / - sonuç ne yani konuların %80i havada kalıyor. Zaten definecilik olayını hobi yapılırsa müthiş keyif ancak hırsa dönerse olay bambaşka şekillerde ve hüsranla sonuçlanır.

Pirlantanin vergisi yok ama fakirin parmağında değil yatlarin mazotu 2 tl ama traktorun 5 gozlerinin senlenmesini istiyorsan kuyumcu vitrinleri bunun icin cok uygun ama kazı resimleri görmek istiyorsan sana gösterebilirim.
Ustam yazdığın kelimelere katılmamak elde mi?
Zaten severek yapmak istediğimiz hobide illegallik ve devletin izlediği politika kanunlar definecinin alehinde olmasa kaçak kazı - tarihi eserler karaborsada yurt dışına satilmazda hepsi bizim müzelerimizde güzelce sergilenir ve bizden sonraki nesillerimize bırakabileceğimiz eşsiz armağanlar olur.

Kazı resimlerinizide görmeyi merakla isterim. Saygılar değerli definesohbeti üyeleri.

Adam78

Aktif Üye
Içimizdeki güvenlik güçleri.. ???
Ev almayı düşünüyoruz herhalde bunun içinde pirim lazım sanirsam ve bu pirim için de mutlu sona ulaşan bir kac kurban gerek tabii... lakin definecilerin %99 araziye çıkarken binlerce hayalle eve ise meteliksiz dönerler ☺ yani burdan sizin alacağınız ev için prim çıkacağını zannetmiyorum.