Ne için yapılmıştır

arahnikaya

Bilgili Üye
Ustam selamlar o halka gibi ortasında oyma olan kayada boşluk baktınızmı ? son durum nedir @timur964

Son düzenleme:

timur964

konularim
@timur964 ustam bütün konuyu okudum. Bana göre büyük halka dini bir sembol bölgeyi koruma altına almak için yapılmış. sol tarafında ise basamak dediğiniz yer yazı. naçizane fikrim ilk resmin sağ tarafından aşağıya indiğinizde (yamaca aşağı doğru) mabed yada mezarlık bulacaksınız. öyle bir yerde yaşamak bana göre en büyük hazine, çok çok güzel, kartpostallık biryer. Allaha emanet.
vatanımın her karışına binler canı feda etmiş tüm şehitlerimin ruhu şad olsun . bizde şu sunnetsizlerin sakladıklarını öbur tarafa göturemeyecekleri için çıkarıp kullanıma sunmak . bölge eski yaşamalanı meşhur kapıkırı imkan oluşunca tekrar niyet var. kıymetli göruşleriniz için teşekkur ederim

arahnikaya

Bilgili Üye
Ustam bu işareti sırtını verip karşıya doğru yürüyünce yol sapağı varmı ? dereye çıkan timur964

arahnikaya

Bilgili Üye
dere ile işaret arası 70 adım kadar olması gerek dereden karşıya geçince kara bi taş olmalı o taştan bakınca senin işaret veya taş görünmeli o kara taşın altında emaneti vardır timur964 böyle bir olgu mevcutmu ustam

arahnikaya

Bilgili Üye
doğru taş sadece bakınca işareti gördüğün taştır

arahnikaya

Bilgili Üye
kara taşı bulamazsan halkaların yanındaki düğüm kadar mezarın var demektir bu mezarlar birbirine geçişli ve toprak altında olacak ve tuzaklı olacak tuzaklar birbirini harekete geçirecek düzeyde yerleştirilmiştir Tabi bu işaretler çözümleri yaşantı medeniyet kültüre göre değişir deneyr deneye inşallah sonuca ulaşıcaz bi elin nesi var iki elin sesi var hayır ve dua ile bölge ege tarafındamı bu arada ustam timur964

botan5656

Engellendi
Ekli dosyayı görüntüle 161447kardeşim işaretlediğim alandan taşın altına paralel bir şekilde çalışma yaparsan sonuca ulaşırsın. Allah kolaylık versin. Zekatını da unutma sakın:biggrin-new: