Ne için yapılmıştır

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamualeykum

buda kaya mezar semboludur bence olduğu kayadır
ortadaki delikte ruh deliği bence

Brkcll

Engellendi
Burası vadi vadi olduğu gibi tarih ne yapsan fışkıracak maşallah kesin ege veya akdeniz helen dönemi bir uygarlık nekropolu

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A. timur964 USTAM KAYANIN YÜZÜ NE TARAFA YANİ İŞARETE SIRTINI VERDİĞIN ZAMAN GÜNEYE MI BAKİYOR NE TARAFA BAKİYOR.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

Turko

Uzman
Ustam selamlar saygılar Hayırlı olsun öncelikle. Yeni ay , yarım ay , dolunay. Bakire , hamile, bilge yaşlı kadın. Ritüel alanı ay in evreleri simgeler. Aya tapan bölge halkının taş tapınağı kilisesi yakında dır. Örme olmaz Horasan olmaz komple taş olacak ayak altında olmaz ilk resimdeki detayları itina ile incelemek lazım. Dairenin içinde altında ve sol tarafında kesi izleri var ama net değil.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hakli olabilirsin

Son düzenleme:

timur964

konularim
Ustam selamlar saygılar Hayırlı olsun öncelikle. Yeni ay , yarım ay , dolunay. Bakire , hamile, bilge yaşlı kadın. Ritüel alanı ay in evreleri simgeler. Aya tapan bölge halkının taş tapınağı kilisesi yakında dır. Örme olmaz Horasan olmaz komple taş olacak ayak altında olmaz ilk resimdeki detayları itina ile incelemek lazım. Dairenin içinde altında ve sol tarafında kesi izleri var ama net değil.
aleykum selam usta Allah razı olsun bögede bahsettigin gibi bağzıları zemine sabit olmayan apartman buyukluğunde kayalar var .işaretler çok eski o yüzdende anlam yüklemekte zorlanıyorum kıymetli yorumunuz içim teşekkür ederim

timur964

konularim
S.A. timur964 USTAM KAYANIN YÜZÜ NE TARAFA YANİ İŞARETE SIRTINI VERDİĞIN ZAMAN GÜNEYE MI BAKİYOR NE TARAFA BAKİYOR.

SAYGILAR VE SEVGİLER.
A S dostum buraya gidince not aldığım şeyler bile kayboldu .en çok dikkat ettiğim şeydir her zaman işarette yön nedir diye bakmak . resimleri inceledim soruna cevap vereyim diye öğlen vakti çekildi bir gölge var karar veremedim . o kayaları bir kaldırayım bakalım ne sonuç verecek hayırlısı olsun işallah

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu işareti değirmen taşı olarak düşün benim fikrim bu yönde 1 veya 2 metrede müjdesi ama asıl para 7 veya 9 metrede önce müjdeyi bul ön kısımda . işaret delikli değirmen taşıdır .

timur964

konularim
Bu işareti değirmen taşı olarak düşün benim fikrim bu yönde 1 veya 2 metrede müjdesi ama asıl para 7 veya 9 metrede önce müjdeyi bul ön kısımda . işaret delikli değirmen taşıdır .
40 50 mt mesafede dere mevcut baraj yapılacağı söylentiside var evin alt kısmına . tekrar gitmek kısmet olmadı niyet var tabi başka fikri olan ustalar yazarsa sevinirim

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@timur964 ustam bütün konuyu okudum. Bana göre büyük halka dini bir sembol bölgeyi koruma altına almak için yapılmış. sol tarafında ise basamak dediğiniz yer yazı. naçizane fikrim ilk resmin sağ tarafından aşağıya indiğinizde (yamaca aşağı doğru) mabed yada mezarlık bulacaksınız. öyle bir yerde yaşamak bana göre en büyük hazine, çok çok güzel, kartpostallık biryer. Allaha emanet.