nedir bunlar arkadaslar

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 133844bu dikdörtgenin derin olması ve ebatının büyük olması bunun açılmış olduğunu gösteriyor zaten burda dikkat edeceğin sadece bir şey var başka bi yer olma ihtimaline karşılık yandaki çatlaklara bağlantılı başka mezar yada kasa türü bişey varmı boşluk bakmak daha doğru olur saygı vede sevgilerimle oku resimlersen daha güzel olur

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bunlar o bölgede bulunan mezarların yerlerini gösteriyor.
Çoğu gariban mezarıdır. Amma heykel çıkanı gördüm dedi, geçen kıymetli bir ustamız bu sitede.

Hal bu olunca, senin işi;;; boşluk bulabilen, içindekini tespit eden birileri lazım.
Zaten çokda derinde değildir bu tür mezarlar.

Kolay Gelsin.

C

caution

Misafir
Dikdortgen oymanin kenar uzunkuklarinu ve buyuk oymalarin olculerini sana zahmet olc arkadasim birde panoromik resimlerde dahil olmak uzere fotola
Acilan 2 mezar demissin onlar dusuk clasman mezatlatin kucuk oymalar adedincebelki dha fazla iyke mezarin var acilanlarin yaninda siralifirmuhtemelen sisleme yap gercibu araherkse sisle diyorum adimiz ckacaksisci diye sislrmeyi bilmiyorsanda yaz buradan onuda tatif ederim ederiz sonra guzel bir kroki yonleri ile ve her resmin numarali da oldumu tadindan yenmez
Buradan yani bu konundan fena tecrube sahibi olursun
Cok sey istemdim demi
Eger az dersen orada bir akarsu vardir o akarsuyun S yaptigi yeri de bul hemen üstünde yigmalar vardir belki

Allah kolaylik versin arkadasim

yardım

Member
Dediklerini en kısa zamanda halletcem hocam

Şirvan

Operatör
Ölcüleri vermemişsin 10 mt geriden fotolari yüklememişsin şu konu cözülsün sonra diğer konulara geçeriz. Biri bitmeden diğerine başlamayalım. Zemin altı oda var .

yardım

Member
Açık kasa denilen in ölçüleri ve uzaktan fotosu mu lazım hocam

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim benim de fikrim, açılan iki mezar bu İşaretlere yakın ise işaretin arkasında dur işaretle iki mezar da çıkacak şekilde tüm araziyi alabildiğince tek resim içinde fotoğrafla muhtemelen işaretler mezarların ya kuzey ya da doğu yönündeler. Bu durumda mezar girişleri ya güneyden ya da güney batıdandır. Kısacası işaretlerin güneyindeki ve batısındaki araziyi alabildiğince işaretle birlikte çek yükle. Selametle