Nereye Baksam 3

aslan81

Moderatör
Moderatör
bu konu ne oldu ece07
oymalar yön veriyor genelde 1 nolu oyma murçlar olmasada hafif üçgen yapıyor ve sivri ucu yine murçların olduğu yön veriyor, 3 numaralı işaretlediğin oymaya dikkat et oda yuvarlak ama üçgen yaptığı belli oluyor bu tür oymaları ellede yoklayacaksın içini yön mutlaka verirler dediğim gibi 3 nolu oyma da kırmızı daire içindeki 3 nolu oyma yönünde üçgen yapıyor yani yön-istikamet o taraf otarafa adım adım giderek araştırdığında mezarı bulursun murçlu olanda aynı şekilde murç yönlerinde yada ortadaki ufak murç yönünde gidip işaret olabilir istikamette sağ ve solunda birer mezar vercek aramanı bu şekil yapman hayırlısı olur diyorum ,şişle ve çubukla yön belli olduğundan çabuk bulacağını tahmin ediyorum,kly gelsn ..[/QUOTE]

ECE07

Engellendi
aslan81 Selamlar. K. burada şimdilik 2 mt. kar var.
:244:Buraya ulaşım sıkıntı olur, Nasip bakalım.

aslan81

Moderatör
Moderatör

burayı uzak çekmen mümkünmü gittiğinde,buralar dönem soygunu yemiş gibi,fotolar yakın çekim alan net canlanmıyor ,yani alanı geniş açı göremiyoruz

Cenat

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 123739 ECE07 usta bayadır uğraşıyorsun burayla peki bu işaretlediğim yere bakma imkânınız oldumu taşlar iç içe geçme gibi kayanın içine Yüce Rabbim güç kuvvet versin , kolaygelsin

ECE07

Engellendi
Cenat
Burada bir durum değerlendirmesi yaptık ve bahsettiğiniz yerin 8-9 mt. kuzey yönündeki kısımda yapılan işçiliğin daha çok olması, özellikle birçok noktasının toprak ve bitki örtüsü altında kalmış, bizim tarafımızdan ortaya çıkarılmış olması nedeniyle ikinci kısımın daha önemli olduğuna karar vererek burada çalışma yaptık. Bazı nedenlerle yarım bıkmak durumunda kaldık. Bahsettiğiniz yerde herhangi bir çalışma yapılmadı.
Ekli dosyayı görüntüle 123777

Ekli dosyayı görüntüle 123778
Ekli dosyayı görüntüle 123779
Ekli dosyayı görüntüle 123780

Cenat

Aktif Üye
ECE07 ustam senin binbir zahmetle ortaya çıkarttığın emare ve sunaklar yaşanmışlığı temsil ediyor.Bu işaretlediğim yerin üstündese sunak olduğuna göre bu kısmdada bir bakmanda fayda var derim blok taşlarla kapatılmış olabilir zaten ustalar diyer kısımlardaki emareleri işaretlemişler .Ha buarada bayağı tecrübelisin zaten ekibinde var birde cihaz ,çubuk kullanmayı bilen ekle lede sırtın yere gelmesin.Biliyorum cihazlara karşı çok sıcâk değilsin ama bazen gerekli işte.YÜCE RABBİM kolaylık versin.

Son düzenleme:

aslan81

Moderatör
Moderatör

benim en çok doğal görünen çatlaklar ilgimi çeker,burada da tam karşıda X işareti gibi yer ilgi çekiyor X nın 4 bölgesinide boşluk testi yapın ve ayakların zemine indiği yerlerde inceleme yapın,makinanız olsa ayaklara tutun diyeceğim yok dediniz ohalde yarım metrelik bir çalışma yapabilirmisiniz kly gelsin