Oda bulundu !!!

Turko

Uzman
sevgili ustam gözüm yollarda kaldı :)
Ekli dosyayı görüntüle 187214

ustam bu koridor zaten tünelmiş ve o büyük kuru gibi ağaç tarafına gidişte varmış.zaten odanın ve ağacın olduğu yer yığma bir yer.iyice anlamam lazım,malüm odalarla ilgili tecrübe henüz etmedik

Ekli dosyayı görüntüle 187215
Bu ayrı , tepenin içinde her zaman 3-4 oda olur asıl yer büyük hakim tepenin üstünde küçük tepede olur oranın tünelini bulması lazım.

carsambali

Bilgili Üye
eyvallah Turko ustam,biz pişene kadar heryer tarumar olacak gibi :174:

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Muhtemelen mezar odası, oda içi resimlerin çekilmesi lazım, iç yapısı daha net bilgiler sunacaktır. Ona göre yol izlenmesi gerekmektedir.Toprağın dikkatli bir şekilde boşaltılması gerekmektedir ,değerli bir şeyler olabilir.Çevrede yine mezarlar olduğunu düşünüyorum. Sağlıcakla

Turko

Uzman
eyvallah @Turko ustam,biz pişene kadar heryer tarumar olacak gibi :174:
Kardeş konu senin miş bende başka birinin diye 3 cü şahsa yazıyorum :D buranın duasını et biran önce asıl tepeye gidelim arkada ufak bir tepe gördüm 200 mt kadar var orayı geniş açılı çek bir bakalım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
buyur gurbanım...söylememe rağmen iyi temizlenmemiş kusura bakmayın,şarzı bitmek üzereydi ondn sanırım
Ekli dosyayı görüntüle 187181devamEkli dosyayı görüntüle 187182devamEkli dosyayı görüntüle 187183

ustam bu resimde bu taşın üzerinden odaya bakış

Ekli dosyayı görüntüle 187186

Kardaşım,
Bu 2 kaya üzerindeki işaretleri çözmeniz gerekecek.
Enteresan dediğim kayanın yüzeyindeki kanallar işçilikli.
Kısa ve uzun kollar var. Yön ve metraj veriyordur.
Ayrıca işaretin olduğu kayanın yan tarafında olan ve bir kısmını işaretlediğim işaretlerde çözüme dahil edilmeli.
Bu alanı google mapten de dikkatlice inceleyin, faydası olur inşallah.
Araziyi hafızaya alıp, bu 2 kayanın karşısına oturmak lazım.

Dikkat etmemiz gereken bir nokta da; bu kadar yüzeyde olan bir odaya neden tünelli giriş vermişler..???
Bu karşılaşılan bir bir durum değildir.

carsambali

Bilgili Üye
Kardeş konu senin miş bende başka birinin diye 3 cü şahsa yazıyorum :D buranın duasını et biran önce asıl tepeye gidelim arkada ufak bir tepe gördüm 200 mt kadar var orayı geniş açılı çek bir bakalım.
sevgili ustam tşk ilgine,orda şuanda arkadaşım benden haber ve bilgi bekliyo,burası tevafuken bulunan biryer.oraya gitmeden bilgi donanması yapmak istiyorum sizlerin sayesinde

carsambali

Bilgili Üye
Kardaşım,
Bu 2 kaya üzerindeki işaretleri çözmeniz gerekecek.
Enteresan dediğim kayanın yüzeyindeki kanallar işçilikli.
Kısa ve uzun kollar var. Yön ve metraj veriyordur.
Ayrıca işaretin olduğu kayanın yan tarafında olan ve bir kısmını işaretlediğim işaretlerde çözüme dahil edilmeli.
Bu alanı google mapten de dikkatlice inceleyin, faydası olur inşallah.
Araziyi hafızaya alıp, bu 2 kayanın karşısına oturmak lazım.

Dikkat etmemiz gereken bir nokta da; bu kadar yüzeyde olan bir odaya neden tünelli giriş vermişler..???
Bu karşılaşılan bir bir durum değildir.
tşkler gurbanım,herşeyi yapmaya gayret edicem inşaallah.okadar dedim hizmetine girem yeterki bana öğret şu çubukları diye :200:
ustam şu üç çubuktan hangisi daha verimli çalışır orda?
Ekli dosyayı görüntüle 187293
sağdan sola: su altı elektrottan yapılmış çubuk,pirinç çubuk ve gümüş çubuk nedersin BulursamKader25 kurbanım

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
tşkler gurbanım,herşeyi yapmaya gayret edicem inşaallah.okadar dedim hizmetine girem yeterki bana öğret şu çubukları diye :200:
ustam şu üç çubuktan hangisi daha verimli çalışır orda?
Ekli dosyayı görüntüle 187293
sağdan sola: su altı elektrottan yapılmış çubuk,pirinç çubuk ve gümüş çubuk nedersin @BulursamKader25 kurbanım

Meziyetin %90 ı çubuğu tutana aittir.
Çubuk olarak gümüşü tercih et.
Boşluk bakarken eline içi hava dolu pvc. birşey kullan.