okm rover uc demo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adem44

Bilgili Üye
dediğiniz gibi ustam donanımsız işe yaramıyor telefonun alıcı konumunu olusturdum bunun için tlefonun sensorunun ustune cok ınce bobın sensorun uzerıne ballı ıle yapıstırdım pulse baslıgına bencıyor calısma mantıgı aynı bobını yaptım kulaklık cıkısına kabloları lehımledım alıcı tamam 1.5 pılle artı eksıye tellerı catınca okm programının sınyal sıddetı full oluyor sımdı burdan oteye ne yapa bılırız sensormu almam lazım alıcı konumu voltaj ıle çalısıyor voltaj fazlaysa sınyal sıddetı artıyor azsa voltaj sınyal dusuyor bakır tel bobını ufak voltajla çalısacak sekılde oldu alıcı konumu tamam sayılır burdan oteye bılgısı olan varsa yaza bılırmı Ekli dosyayı görüntüle 167552

Bu tür programların çalışması için aşağıdaki videodaki gibi gradyometre cihazlarına ihtiyaç vardır. Tek başına hiçbir işe yaramazlar.

Kendi düşünceme göre Gradyometre olsa dahi metalden başka birşey bulmaz manyetik olarak tespit yapılıyor . Daha önce Manyetometre ile alakalı bir konu açılmıştır son yazımı oradan bakabilirsiniz bunların hepsi manyetik le alakalı altın manyetik bir tarama ile tespit edilemez çünkü tepki vermeyen bir element note 8 kullanan biri olarak tüm programları test ettim random olarak size çizim sunuyor başka birşey değil. Gerçek olan programlar var mı var Açık havada 1 Metreden metale yönlendiriyor ama toprak altında ki metali telefonu toprağın üstüne koy çalıştır anca 20 cm altında 1 kg demir varmı yokmu anca top mermisini tespit edersin başka birşeye yaramaz test ettim denedim uydu görüntüsü felande hikaye . Tek çare elektromanyetik .. Tabi demir arıyorsanız orası başka demir - kurşun - metal vb malzemeleri bulmak için manyetometre işe yarıyor.Akıllı Telefonların hepsinde bu donanım var onunda sebebi telefonunuzun pusula özelliğini çalıştırmak için.

adem44

Bilgili Üye
Kendi düşünceme göre Gradyometre olsa dahi metalden başka birşey bulmaz manyetik olarak tespit yapılıyor . Daha önce Manyetometre ile alakalı bir konu açılmıştır son yazımı oradan bakabilirsiniz bunların hepsi manyetik le alakalı altın manyetik bir tarama ile tespit edilemez çünkü tepki vermeyen bir element note 8 kullanan biri olarak tüm programları test ettim random olarak size çizim sunuyor başka birşey değil. Gerçek olan programlar var mı var Açık havada 1 Metreden metale yönlendiriyor ama toprak altında ki metali telefonu toprağın üstüne koy çalıştır anca 20 cm altında 1 kg demir varmı yokmu anca top mermisini tespit edersin başka birşeye yaramaz test ettim denedim uydu görüntüsü felande hikaye . Tek çare elektromanyetik .. Tabi demir arıyorsanız orası başka demir - kurşun - metal vb malzemeleri bulmak için manyetometre işe yarıyor.Akıllı Telefonların hepsinde bu donanım var onunda sebebi telefonunuzun pusula özelliğini çalıştırmak için.
yok ustam bu sıstem sadece alıcı cok kalıtelı 3 d androıd programları var ekran dıye dusene bılırsınız bu sıstemı alt asamasını olusturdum dırek dedoktorede baglana bılır tabı ugras ayarlama ıstıyor tlfon 3d ıcın bıraz sıkıntılı dırek dedoktor gıbı kullanmayı dudunuyorum altına demıre tepkı veren sensor lazım bırde yaptıgım ufak babıne uyumlu hale getırmek lazım voltaj bobıne gırınce tlfonun sonsoru algılıyor sınyal artıyor mantık boyle yanı bu mantıkla ayarlamalar yapacagım nasıpse olcum aletınden

yok ustam bu sıstem sadece alıcı cok kalıtelı 3 d androıd programları var ekran dıye dusene bılırsınız bu sıstemı alt asamasını olusturdum dırek dedoktorede baglana bılır tabı ugras ayarlama ıstıyor tlfon 3d ıcın bıraz sıkıntılı dırek dedoktor gıbı kullanmayı dudunuyorum altına demıre tepkı veren sensor lazım bırde yaptıgım ufak babıne uyumlu hale getırmek lazım voltaj bobıne gırınce tlfonun sonsoru algılıyor sınyal artıyor mantık boyle yanı bu mantıkla ayarlamalar yapacagım nasıpse olcum aletınden

Dedektörün çalışma yapısında elektromanyetik var ama telefonda manyetometre var ikisi birbirinden farklı şeyler . Altına tepki veren tek şey Elektrik Akımı dır. Telefona sensör veya bobin eklemen sana + birşey katmayacak metal haricinde sinyal alamayacaksın.Çok fazla akım vermesi lazım ki altını tespit etsin öyle birşey içinde direncin ve beslemen yetmez telefon da malzemelerin de yanar. Onun yerine direk bir dedektöre manyetometre ekle her adımda car cur car cur diye öter öter durur başka birşey olmaz :).

NOT: Altın oksitlenmez dayanıklı bir iletkendir bu yüzden devrelerde kullanılır.Altın dimanyetik olarak kabul edilmiştir yani saf tam soy metaldir bu yüzden manyetik alan oluşturmaz mıknatıslanma özelliği yoktur bu yüzden manyetometre ile tespit edilemez nano bazında manyetik diye söylenti olsa da kanıtlanmış değildir..Klor ve Bromla tepkimeye girer. Cıva hidroklorik ve nitrik asit karışımında çözünür. Elektriği en iyi ileten ücüncü elementtir ama dayanıklılık iletkenlik bakımından 1. sırada yer alır.Günümüz sanayisin de altın çözücüsü olarak siyanür kullanılmaktadır.Altını tespit etmenin tek yolu Elektro manyetik bir sistemdir çünkü "uzaktan" başka hiç birşeye tepki vermezzzz... Bizzat kendim manyetometre ile az önce 20 gr altın üzerinde test ettim 1cm yakınından bile tepki vermedi 1.5 metre önümde ki dolap kapağının demirine tepki verdi.

adem44

Bilgili Üye
Dedektörün çalışma yapısında elektromanyetik var ama telefonda manyetometre var ikisi birbirinden farklı şeyler . Altına tepki veren tek şey Elektrik Akımı dır. Telefona sensör veya bobin eklemen sana + birşey katmayacak metal haricinde sinyal alamayacaksın.Çok fazla akım vermesi lazım ki altını tespit etsin öyle birşey içinde direncin ve beslemen yetmez telefon da malzemelerin de yanar. Onun yerine direk bir dedektöre manyetometre ekle her adımda car cur car cur diye öter öter durur başka birşey olmaz :).

NOT: Altın oksitlenmez dayanıklı bir iletkendir bu yüzden devrelerde kullanılır.Altın dimanyetik olarak kabul edilmiştir yani saf tam soy metaldir bu yüzden manyetik alan oluşturmaz mıknatıslanma özelliği yoktur bu yüzden manyetometre ile tespit edilemez nano bazında manyetik diye söylenti olsa da kanıtlanmış değildir..Klor ve Bromla tepkimeye girer. Cıva hidroklorik ve nitrik asit karışımında çözünür. Elektriği en iyi ileten ücüncü elementtir ama dayanıklılık iletkenlik bakımından 1. sırada yer alır.Günümüz sanayisin de altın çözücüsü olarak siyanür kullanılmaktadır.Altını tespit etmenin tek yolu Elektro manyetik bir sistemdir çünkü "uzaktan" başka hiç birşeye tepki vermezzzz... Bizzat kendim manyetometre ile az önce 20 gr altın üzerinde test ettim 1cm yakınından bile tepki vermedi 1.5 metre önümde ki dolap kapağının demirine tepki verdi.
telefonun yanma gıbı bır rızkı yok telefonun manyetık sensorun ustunde bobın var elektırık gelınce bobıne sınyal artıyor hangı elektırıgın olması onemlı degıl bobıne elektırık gırsın yeter dısardakı aygıt onemlı bu aygıtı nasıl yapacaz işin zor tarafına geldık :D

adem44

Bilgili Üye

ustam mını uydu cıgazından topragın dıbıne sınyal gonderılebılırmı dedoktroden yapmaya denedım olmuyor manyetık akımı duzensız uydu dan denedım gayet duzenlı pot ufak eloktıronik parcalarla alıcı kısmın ayarladım bobınde ısınma yok kondansatörü ile hallettım amacım topraga sınyal gıttıgınde gerılım olacak bu ara kısmını ıyı ayarladıgımda sınyalde oynama olacak uydu lnb cıkısından demıre altına sınyal gonderırmı boyle bısey olabılırmı bunun ıcın bobın sarmayı dusunuyorum

Son düzenleme:

adem44

Bilgili Üye
en iyi voltaj olcum aletınden sinyal alınıyor oyle farkettım 3d nın pek ozellıgı yok sınyal geldıgınde ekrana yansıyor sayı degerıde ıs gorur ufak test yaptım yanılması yok gıbı alıcı olarak kullanıla bılır sadece sensorun ustune bobın koydum olcum aletı gelen elektırıgı algılıyor demıre getırınce sayı yukarı cıkıyor asagı ınıyor bobın hıc elektırık vermeden sensordekı elektırıgı cekıyok 20 ufak bır voltaj kablolara gırıyor olcum aletınden sayısal deger demıre getırınce tlfonu yukarı cıkıyor fıkır amaçlı uyduya bu yontemı kullana bılırım lnb cıkısına bobın bağlarım en uygun sayısal degerı uydu deveresının ıcınde yakaladıgımda ıs bıtmıs sayılır tabı demıre tepkı verecekmı onemlı olan bu olmadı uydu frekansını karıstıracagım deneme yapacagım nasıpse fıkır amaçlı .

adem44

Bilgili Üye
evet işi bitirdim dedoktorun hoporler çıkısına kablo lehımledım telefonun uzerındekı ınce bakır kabloları lehımledım 10 numara oldu ilk denemede dedoktorun ses aygıtını kullanıyorum demırı bıldıgımız gıbı dedoktor hangı mesafede cekıyorsa o mesafede cekıyor dedoktorun calısmasına gore 3d cekım oluyor boslugu çekermı daha denemedım ama koyu mavı ekran aldım azda olsa yesıl 2 algılama oldu bundan sonra ses anfısı lazım yapması cok basır telefonun sonsorun ustune cok ınce bakır telle yuvarlak alımıyyum bakır da ola bılır bobın sarılıyor dedoktorun ses cıkısına baglanıyor okadar 2 cıkıs uc dedoktor ses geldıgı zaman voltaj artıyor bobıne gıdıyor telefondakı metal 3d programlarıyla ıster 3 d kaydı ıster dedoktor gıbı kullana bılırsınız metalde degısen bırsey yok ama boslukta nasıl olur orasını denemedım not pulse dedoktorle çalısmaktadır sıstem vlf de çalısmıya bılır denemek lazım ama bir artısı olmıya bılır artısı anfı ses sıstemı eklıyerek derın algılama ıle mesafe artırıla bılır

Son düzenleme:

Sariemo002

Yeni Üye
bu programi nasıl bulabilirim aceba tam ismi nedir paylaşırmısın?

adem44

Bilgili Üye
okm roveruc demo yazip indire bilirsiniz google playda bulamazsaniz atoze marketi telefona indirip ariya bilirsiniz .

adem44

Bilgili Üye
Fakir fukara faydalansın dıye manyo metre 3d çekim telefonun manyetık sensorunun arakasına eskı saatlerın içinde bobınının demır eksamlarını Ekli dosyayı görüntüle 180564 cıkarıp telefonun androıd sensor programlarıyla en ıyı sınyal konumunda manyetık sensorun ustune (kapagın )yapıstırılıyor .Bobının 1 gırıs 1 cıkısı vardır artı ve eksı goz ardı yapılarak dogru baglantı seklı yapılıyor algılama zayıf olmaktadır goz ardı yapılmayınca .Bundan sonra kulaklık kablosunu kullana bılırsınız yada baska kabloları ıstedıgınız sensoru bu sekılde kullana bılırsınız .Programlar akrep mtl programı bu programlar sensoru dedoktor olarak kullana bılırsınız 1 sanıyede topraklama ayarı yapıyor 3d cekımı androıd andro sensor isimlı programı kullana bılırsınız burda onemlı olan sensorun kalıtesı cekım kuvvetı sensorler kuzey ve guney eksenınde calısıyor cekım yapmak zordur bu projeyı dedoktorde herturlu cıgazda kullana bılırsınız .

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...