Okunmasi gereken taştaki şekil ve yazilar.

kabakburgiba

Operatör
Bölge olarak neler söyler.yazılanlar neyi ifade eder.

kabakburgiba

Operatör
sağ taraf bana biryerden kırılmış gibi geldi.dere kenarında dikili bulunan bi taş.

kabakburgiba

Operatör
haç çok büyük. üst sol karede M N nin altında murç izleride var.etrafında çerçeveside var.fakat altta çerçeve yok gibi.ustalar şimdi birşeyler yazarlar herhaldede bizde bilgi sahibi oluruz.

kabakburgiba

Operatör
bir çerçevenin 4 e bölünmesi,haç ile taçlandırılması.bu haçın da alt kolunun uzun olması 4 te birinin üst sol, murç izi ile noktalanması,yazıların anlamları ,acaba bu tasvir bizlere neler söyler.alt kolun sonsuz olmqsının anlam bütünlüğü nedir.sonsuzluk bir ölüm yolculuğudur.üç evre doğma,büyüme,ölüm.

kabakburgiba

Operatör
okunması gereken taştaki şekil ve yazılar

ölenlerin isimleri yazılı olduğu izlenimi veriyor gibi.yooo kiliseyimi acaba.vallaha zor be arkadaşlar.yok mu hiç fikri dahi olan.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mezar taşı.

Turko

Uzman
Aile putu , veraset ve miras yoluyla aktarılacak diyor ya bakır yada gümüş ikisinden biri , şantiyede yim eve geçeyim senin için arşive bakacağım büyük ihtimal bakır ama emin olmak lazım , arşiv derken 1-2 kitap yani arşiv deyince havalı oluyor :D

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aile putu , veraset ve miras yoluyla aktarılacak diyor ya bakır yada gümüş ikisinden biri , şantiyede yim eve geçeyim senin için arşive bakacağım büyük ihtimal bakır ama emin olmak lazım , arşiv derken 1-2 kitap yani arşiv deyince havalı oluyor :D
Bakır veya gümüş madeni mi varmış, aktarılacak..?
Takipteyim :))

Turko

Uzman
Bakır veya gümüş madeni mi varmış, aktarılacak..?
Takipteyim :))
Heyecan yaptım abi :D beni niye takip ediyorsun konu sahibini takip et sınav stresi yaptırıyon bana, valla miras diyor uzun ayak çatalsız maden diyor ben demiyorum işaretler diyor :D

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Heyecan yaptım abi :D beni niye takip ediyorsun konu sahibini takip et sınav stresi yaptırıyon bana, valla miras diyor uzun ayak çatalsız maden diyor ben demiyorum işaretler diyor :D
Kardaşım burada bazan öğretmen bazan öğrenciyiz. Bilmediğimiz, öğrenci olacağımız bir konu karşımıza çıktı. Kaçırır mıyım :)) Yakın takipteyim.:213::213: